Скала-Подільська селищна рада - територіальна громада

Тернопільська область, Чортківський район

Збір батарейок

Результати збору батарейок

   Пройшло більше одного місяця як були встановлені контейнери для збору відпрацьованих батарейок, акумуляторів та оголошено про місце їх розміщення.

        Фото без опису   Фото без опису   

   Сподівань, що з першого дня громада активно «включиться» у цей проект було мало. Але за такий короткий термін зібрано понад 60 кілограм відпрацьованих елементів.

   У попередній статті ми писали, якої шкоди може заподіяти дана батарея, уявіть скільки цим кроком збережено ґрунтових вод, ґрунтів та ін.

     Сподіваємось на активну підтримку цієї акції та інших ініціатив громади. Також готові до реалізації інших пропозицій від громади щодо збереження довкілля.

************************************

Здавайте відпрацьовані батарейки у відведені для цього місця, бережіть довкілля!

Фото без опису

    Життя людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерелах енергії - акумулятори та батарейки. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності і її потрібно викидати. Мало хто знає наскільки сильний ефект від цих маленьких штучок на навколишнє середовище та здоров'я людини.

    Батарейка - автономне джерело електроенергії для живлення пристроїв. Елементи живлення можуть бути різних розмірів і типів. При цьому вони також можуть бути одноразовими і елементами, що перезаряджаються.

    За даними вчених з Агентства з охорони навколишнього середовища США стало зрозуміло, що на частку батарейок припадає понад 50% токсичних викидів з усіх побутових відходів. При цьому батарейки становлять 0,25% від усіх викидів. У складі використаних батарейок міститься ртуть, кадмій, магній, свинець, нікель, цинк.

    Якщо люди викидають батарейки у відро для сміття, то, як наслідок, вони потрапляють на міські звалища. І так як полігони для захоронення відходів (де такі є) не оснащені захистом фільтрації від шкідливих домішок і важких металів, тому всі ці супершкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води.

    А між тим, шкідливі речовини, які містяться в використаних батарейках, потрапляючи в організм людини (а це відбувається обов'язково), накопичуються в ньому, тому навіть мале їх кількість говорить про конкретної небезпеки. Наприклад, кадмій вражає роботу кожного органу в організмі, блокує роботу ферментів, здатний спровокувати рак легенів.

    Слід додати, що одна лише батарейка забруднює шкідливими компонентами близько 400 літрів води і 20 квадратних метрів ґрунту.

    За сприяння  підприємства «Дінтер – Україна Скала» виготовлено 4 бокси для збору відпрацьованих батарейок, які знаходяться:

  • В приміщенні селищної ради ( кабінет ККП)
  • В приміщенні ЗОШ №1
  • В приміщенні ЗОШ №2
  • В приміщенні магазину «Комфорт» (вул. Грушевського, 53).

    Просимо відповідально віднестися до даної проблеми та здавати відпрацьовані батарейки в зазначених пунктах прийому.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь