Одягни вишиванку- зроби цей день яскравим

Дата: 18.05.2016 12:16

Щороку в третій четвер травня відзначаємо Всесвітній день вишиванки - свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

День вишиванки у 2016 році припадає на 19 травня. Селищна рада закликає кожного свідомого громадянина в цей день одягнути вишиванку на знак єдності.