Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

Новий закон «Про освіту»

        

Юристи про новації в галузі освіти.

     Новий закон «Про освіту», що був ухвалений парламентом і 25 вересня підписаний президентом, набрав чинності  28 вересня. 

    Реформа шкільної освіти безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярі та їхні батьки.

    Даний  документ створює можливості для розвитку компетентнісного навчання. Зокрема, у законі закладено ключові компетентності й наскрізні вміння, якими має володіти учень після закінчення школи. Серед них вільне володіння державною мовою, математична, загальнокультурна та екологічна компетентності, підприємливість, інноваційність, економічна обізнаність тощо.

   У новий закон закладена нова система мотивації та підвищення кваліфікації вчителів. Зокрема передбачається система добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Планується, що це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватись з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання. Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть 20% надбавки до зарплатні.

    Також будуть розширені способи підвищення кваліфікації для педагогів. Закон надає можливість учителям обирати місце та форми підвищення кваліфікації, яку можна буде отримати на тренінгах, у профільних установах та інших навчальних закладах.

        Загальна кількість годин для підвищення кваліфікації вчителя впродовж 5 років не може бути меншою 150 годин. Вчитель має сам визначити коли та де проходити підвищення кваліфікації.

      Закон повністю ліквідує атестацію шкіл. Також ліквідуються інспекції в районних управліннях освіти. Передбачається, що консультаційні послуги, для тих хто їх потребуватиме, надаватимуть методичні кабінети.

    Натомість забезпечення якості освіти буде здійснювати Державна служба якості освіти. При цьому в новому законі передбачено, що головною метою діяльності служби якості будуть не санкції, а рекомендації.

  Законом передбачене створення реальної автономії школи, іншої системи управління та фінансова прозорість. Згідно з документом, директори обиратимуться за конкурсом. Закон передбачає, що директори зможуть самі призначати своїх заступників і педагогічний склад.

 

 « повернутися до списку подій