Внесено зміни до Бюджетного кодексу щодо добровільного приєднання територіальних громад

Дата: 01.02.2018 00:24

Парламент законодавчо визначив, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об’єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об’єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.  Зміни до ряду статей Бюджетного кодексу України внесла Верховна Рада України, прийнявши закон в четвер, 7 грудня.

Зміни стосуються громад, приєднаних до вже об'єднаних територіальних громад.

В Україні чимало фактів приєднання до об'єднаних раніше громад. А питання їх перерозходу на прямі міжбюджетні відносини не було законодавчо врегульовано. Сьогодні це нарешті сталося  - прийнято закон, який врахував  дані аспекти.

Окрім того, що змінами до Бюджетного кодексу уточнено порядок формування та виконання місцевих бюджетів, міжбюджетних взаємовідносин між державним бюджетом та місцевими бюджетами, унормовано також питання зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів надходжень в рамках програм допомоги від урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ. Також перебачено, що повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО з відповідного бюджету здійснюватиметься за податковою адресою платника податку. Законом продовжено на 2018-2019 роки дію норми щодо зарахування 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні пального та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування.