Профілактика корупції
Децентралізація влади та профілактика корупції в ОТГ
Корупція є однією з найактуальніших соціальних проблем сучасності, вирішення якої на даний час є справою держави в тому числі і органів місцевого самоврядування в Україні. Корупція вкрай негативно впливає на розвиток громадянського суспільства на стадії проведення децентралізації влади, а саме при передачі влади на місця об’єднаним територіальним громадам. Враховуючи історичний досвід країн Європи з даних питань, ОТГ опираються на значну підтримку Програми «ДОБРЕ»,яка в свою чергу забезпечує навчальними матеріалами,надає правову допомогу в профілактиці корупційних діянь громад.
Руйнівний вплив корупції в ОМС базується на постійному поглибленому аналізу шляхів нейтралізації її причин, а також розробці і втіленню різнопланових заходів щодо подолання проявів цього вкрай небезпечного явища. Для ОТГ корупція є проблемою не тільки місцевого значення,але й на рівні держави. За результатами соціологічного дослідження серед усіх внутрішньодержавних загроз корупція для українського суспільства вийшла на одне з «лідируючих» місць з результатом 8,54 бали із 10 можливих.
Дана ситуація за даними Всеукраїнського муніципального опитування 69 % жителів громад вважають корупцію суттєвою проблемою, а 28% – скоріше проблемою, ніж ні, і лише 3% вказали, що корупція є неважливою проблемою. Це означає, що суспільство, наразі готове активно допомагати державі у здійсненні заходів профілактики корупції, тим більше, що у нещирість намірів держави боротися з корупцією вірить лише 13% опитаних. Відтак перспектива потенціалу співпраці між активною частиною громадськості та антикорупційними структурами держави, Програмою «ДОБРЕ» є досить позитивною, ефект якої якраз проявляється на стадії децентралізації влади, втілення загальнодержавних заходів у практику пов’язаною з реалізацією стратегічних планів ОТГ у сфері профілактики,та боротьби з корупцією.
Експерт програми «ДОБРЕ» з питань
профілактики корупційних діянь
Тарас Халавка