Перемога Владислава Ундерка на Всеукраїнському етапі МАН України

Дата: 27.04.2018 14:26

Найочікуваніша подія року завершилася. Роботи захищено, море вражень переповнює серця учнів, тому що ІІІ етап – це не тільки результат наполегливої праці, але й нові знайомства, посмішки та дружні обійми. Молодь всієї України найкраще показує, що вона єднається у своєму прагненні досягати нових звершень, показувати свій величезний потенціал. Тому старше покоління не повинне хвилюватися – ваше майбутнє в надійних руках.

Цьогоріч конкурс проходив у новому форматі, що було неочікуваним сюрпризом як для учнів, так і для їх наставників.

Кожен, хто побував на видовищному відкритті, зрозумів, що наша країна дуже багата на талановитих, активних, інтелектуально обдарованих школярів, а також кваліфікованих викладачів, вчителів та методистів, організаторів такого чудового свята науки та творчості. Їх привітати завітали Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюль Оффман, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, тимчасово повірена у справах Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджли Аль-Раїс, заступник міністра молоді і спорту України Олександр Ярема й академік Національної академії наук України Віктор Грінченко. Також присутнім були адресовані вітання від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, єврокомісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша, президента Європейської академії мистецтв, наук і літератури Жан-Патріка Коннрада. Після цього розпочалося відео-представлення областей, вшанування видатних діячів минулого, які є земляками учасників конкурсу. Тернопільську область вітали під славними іменами Івана Пулюя, Олександра Смакули та Соломії Крушельницької. Далі Станіслав Довгий урочисто оголосив відкриття ІІІ етапу.

Наступні дні проходили надзвичайно активно та емоційно. Учасники конкурсу намагалися якнайкраще показати свої знання в обраних секціях та презентувати науково-дослідницькі роботи. Можемо з певністю сказати, що Тернопільське відділення МАНУ гідно представило свою малу батьківщину. У нашій медальній скарбничці 3 золота, 5 срібних нагород та 9 бронзових (з 32 робіт):

• Турківська Вікторія (10 клас, секція німецької мови, диплом І ступеня);
  • Авдєєв Богдан (11 клас, секція біології людини, диплом І ступеня);
  • Цуприк Ілона (11 клас, секція етнології, диплом І ступеня);
  • Павлишин Соломія (11 клас, секція фольклористики, диплом ІІ ступеня);
  • Тимошенко Павло (11 клас, секція екології, диплом ІІ ступеня);
  • Коваленко Роман (11 клас, секція історії України, диплом ІІ ступеня);
  • Стаханська Анастасія (10 клас, секція медицини, диплом ІІ ступеня);
  • Тракало Максим (11 клас, секція історичного краєзнавства, диплом ІІ ступеня);
  • Хомишин Олексанра (10 клас, секція експериментальної фізики, диплом ІІІ ступеня);
  • Покотило Соломія (11 клас, секція ветеринарії та зоотехнії, диплом ІІІ ступеня);
  • Ундерко Владислав (8 клас, секція електроніки та приладобудування, диплом ІІІ ступеня);
  • Лучка Юрій (11 клас, секція матеріалознавства, диплом ІІІ ступеня);
  • Ільків Андріяна (11 клас, секція української літератури, диплом ІІІ ступеня);
  • Касянчук Надія (10 клас, секція літературної творчості, диплом ІІІ ступеня; секція загальної біології, диплом ІІІ ступеня);
  • Банира Ірина (10 клас, секція всесвітньої історії, диплом ІІІ ступеня);
  • Дзівідзінська Мар’яна (11 клас, секція зоології, ботаніки, диплом ІІІ ступеня).

Закриття Всеукраїнського конкурсу, яке пройшло у Жовтневому палаці, принесло яскраві позитивні враження, приправлені легесенькою ноткою суму прощання. Після промови президента МАНУ Станіслава Довгого, до вітального слова був запрошений Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який також вручив 24 учасникам конкурсу Почесні грамоти від РНБО України за найкращі розробки медичного та науково-технічного напрямків. Олександр Педан, який був ведучим дійства, запросив усіх золотих призерів до нагородження. Родзинкою закриття став виступ гурту ONUKA.

Важка праця учнів, їхніх викладачів-наставників та методистів обласного відділення МАНУ винагороджена. Ми пишаємося своїми вихованцями та бажаємо 11-класникам подальших успіхів у престижних вищих навчальних закладах України, а молодшим учням-слухачам – нових звершень у своїх майбутніх науково-дослідницьких роботах та інших конкурсах.

Інформація з сайту ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ

МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ