День Гідності та Свободи.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

Цього дня вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час  Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року в Києві на Майдані Незалежності почалася масова багатомісячна акція протесту, де разом  з іншими були представники нашої громади, у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. З часом у ЗМІ і соціальних мережах мітинги почали називати "Евромайданом". Після силового розгону активістів в ніч на 30 листопада 2013 року, акція набула більш масового  характеру, до протестів приєдналися люди, не задоволені політикою тодішньої влади. Після втечі з України президента Віктора Януковича протести стали називати Революцією  Гідності.

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які  у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод  людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору в закладах культури та загальноосвітніх закладах нашої громади пройдуть урочисті і меморіальні заходи, тематичні уроки, волонтерські акції, зокрема в Скала-Подільському НВК «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ  ступенів-дошкільний навчальний заклад»  о 12 год.30 хв відбудеться  захід: « День Гідності і Свободи – крок у Європу», Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів-виховний захід «Україна гідна свободи», Гуштинська ЗОШ І-ІІ ступенів – літературно-музична композиція та флешмоб до Дня Гідності та Свободи, у Лосяцькій ЗОШ І-ІІ ступенів заплановано провести годину-реквієм : «Вони помирали, щоб жила Україна» та пісня-кліп: «Господи, бережи Україну». У всіх бібліотеках громади оформлено книжкові викладки на патріотичну тему.

У храмах молитимуться за Україну та її героїв.

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!