Скала-Подільська селищна рада - територіальна громада

Тернопільська область, Чортківський район

Звіт селищного голови про проведену роботу за 2022 рік

ЗВІТ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ   

     Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед селищною територіальною громадою за підсумками роботи року, що минув.

Скала-Подільська селищна територіальна громада утворена 17 липня 2015 року. Із завершенням процесу децентралізації до складу громади входять 15  населених пунктів: Скала-Подільська, Нивра, Залуччя, Турильче, Вербівка, Підпилип’я, Іванків, Гуштинка, Бережанка, Трійця, Гуштин, Лосяч, Бурдяківці, Дубівка, Збриж.

          Скала-Подільська громада,  як орган  місцевого  самоврядування, дотримується визначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів.

         Як голова громади, намагаюсь побудувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконавчого комітету, структурних підрозділів та апарату селищної ради.

         Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. Закон визначає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. За 2022  рік  відбулося  4  пленарних засідання ради, на яких розглянули та прийняли  192  відповідні  рішення. Це дає можливість вирішити ряд важливих питань життєдіяльності громади,  управління майном,  земельними питаннями та питань, порушених у зверненнях громадян, клопотаннях підприємств, установ та організацій. Найважливішими серед них стали питання про прийняття бюджету селищної територіальної громади.

        Рішення селищної ради ухвалювалися відкритим поіменним голосуванням, результати якого оприлюднені на офіційному сайті селищної ради.  Але у зв’язку  із  введенням  воєнного  стану  на  території України, відповідно  до Указу  Президента від 24.02.2022 р № 64/2022, та  згідно  листа  Тернопільської  військової  адміністрації від 10.03.2022 р. з метою  недопущення витоку  певної  інформації, яка  може  зацікавити  ворога  та  зашкодити  виконанню  завдань  Збройними  Силами  України  тимчасово  закриті  на  сайті  територіальної  громади інформаційні  ресурси, пов’язані з діяльністю  громади. Інформаційне  забезпечення  сайту  Скала-Подільської селищної  ради  ведеться  на  постійній  основі (висвітлення  новин  та  поновлення  інформації)  в  межах  воєнного  стану.

         Детальне вивчення всіх питань на засіданнях комісій дозволило в конструктивному руслі  працювати виважено на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.

Також постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали  контроль за виконанням ухвалених селищною радою рішень. Інформаційне  забезпечення  сайту  Скала-Подільської селищної  ради  ведеться  на  постійній  основі (висвітлення  новин  та  поновлення  інформації)  в  межах  воєнного  стану.

        Усі питання, які розглядалися на сесіях, в обов’язковому порядку були попередньо опрацьовані на засіданнях постійних комісій:

-    з питань бюджету, фінансів, та соціально економічного розвитку;

-   з питань з питань освіти, культури, охорони здоров’я соціального захисту населення, молоді і спорту;

- з питань розвитку територій, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, земельних відносин, охорони довкілля, підприємництва та туризму;

-   з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики, регуляторної політики. 

        Виконавча діяльність селищної ради здійснювалася через виконавчий комітет, який здійснював свою роботу, спрямовану на вирішення соціально-економічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних  та інших важливих проблем громади. До його складу включені представники різних сфер діяльності та галузей, які мають досвід професійної діяльності і можуть впливати безпосередньо на вирішення ключових проблем населених пунктів.

        Відповідно  до  постанови  Кабінету  Міністрів  України  від 11.03.2022 року № 252 «Деякі  питання  формування  та  виконання  місцевих  бюджетів у період  воєнного  стану»  з метою  оперативного та ефективного  прийняття  управлінських  рішень  для  забезпечення  безперебійного  функціонування  установ  та  закладів  бюджетної сфери,  комунальних  підприємств  та  задоволення  життєнеобхідних  потреб  жителів  територіальної громади  у період  воєнного  стану,  ці  функції передано  виконавчим комітетам  відповідних  місцевих  рад.  Тому  внесення змін  до  рішення  про  місцевий  бюджет  розглядались  виключно  на  засіданнях  виконавчого  комітету  до  грудня 2022 року  за  поданням  місцевого  фінансового  органу.

         Виконавчий комітет координує й контролює роботу апарату виконавчого комітету та підприємств і установ, що належать до комунальної власності територіальної громади. Усього за звітний період відбулося 16 засідань виконавчого комітету, розглянуто 130 питань.

         Документообіг  за  2022  рік  складає  4397 документів, в тому  числі:  вхідної  документації  3140  і  вихідної 1257.  Також  надійшло   107 заяв  та  запитів, із них : 2 від громадських організацій, 4 від  фізичних осіб,  3 від юридичних осіб, 6 депутатських звернень, 2 колективних звернення.

         Всі  запити, заяви, які  надійшли,  розглянуті відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у  встановлені законодавством терміни.  В основному вони стосувались таких  питань :

       -  про надання  фінансової допомоги – 3;

       -  земельні  питання – 7;

       -  обстеження  житлово-соціальних  умов та  допомога ВПО – 8;

       - надання  дозволу на  проведення  земляних  робіт,  пов’язаних  з  комунікаціями – 2;

       - отримання дозволу  на  зрізання аварійних  дерев  та  сухостою – 5;

       - видача  архівних довідок – 14;

       - підняття клопотання  перед Тернопільською  обласною  військовою  адміністрацією   на  дозвіл   перетину  кордону  і внесення в  систему «Шлях»  - 7;

       - надання  дозволу  на  підключення до водопостачання – 12;

       - звернення, що надійшли на урядову  гарячу лінію -  4.

         Протягом  року  всі  заяви,  запити  і  пропозиції  були  вирішені  позитивно, на деякі  надані  усні  роз’яснення,  відмов  не  було.

         Щоденно  готувалася  інформація  про  хід  виконання контрольних  документів. У  звітному  періоді  взято  на  контроль  250  документів, які  надійшли  у  електронному вигляді  та  поштою. 

          2022 року  розроблена та затверджена  рішенням  виконавчого  комітету  інструкція  з  діловодства  Скала-Подільської  селищної  ради.

        У  зв’язку  з  введенням  воєнного стану  на  території  України  та  відповідно  до  вимог   законодавства  розроблена та   затверджена  рішенням  виконавчого  комітету    «Інструкція  про  порядок  ведення  обліку,  зберігання,  використання   і знищення  документів  та  інших  матеріалів,  що  містять  службову  інформацію»  із  грифом  «для службового  користування».

         Підготовлена  зведена  номенклатура  справ  на  2023  рік  та  затверджена  рішенням  виконавчого  комітету.

          Центр надання адміністративних  послуг

         При селищній раді створено і працює відділ «Центр надання адміністративних послуг».

        Сучасний ЦНАП – це єдине місце (приміщення), де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах із зручним графіком прийому суб’єктів звернень.

Від початку створення ЦНАП постала потреба у створенні сучасного приміщення за принципом «Прозорий офіс» та стандартизації процесів надання адміністративних послуг. Приміщення колишньої Скала-Подільської  селищної ради наразі є адміністративним приміщенням Центру. Його введено  в  експлуатацію, здійснено розмежування на зони консультування, очікування та обслуговування. Для відвідувачів з дітьми облаштовано дитячий ігровий куточок, приміщення  враховує  доступність для людей з особливими потребами. Крім того,  благоустроєна територія (облаштована тротуарною плиткою та озеленена); встановлено огорожу; відведено місце для автостоянки та місця для колясок; виготовлено та встановлено інформаційні стенди, вказівники, вивіски; проведено широкосмуговий інтернет.

          Географічне розташування Скала-Подільської селищної територіальної громади, кількість та територіальне розташування сіл, що входять до її складу, зумовило потребу у забезпеченні територіальної (фізичної) доступності отримання послуг її мешканців. З цією метою прийнято рішення про утворення 3-х віддалених місць для роботи адміністраторів ЦНАП, у яких обслуговування здійснюють старости-адміністратори відповідних старостатів. Зазначені робочі місця розміщено в приміщеннях колишніх сільських рад, вони обладнані персональними комп’ютерами, створені сприятливі умови для роботи.

Свою діяльність ЦНАП здійснює за принципом відкритого і прозорого «єдиного офісу».

                В Центрі надання адмінпослуг громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 256 вид послуг, в тому  числі  соціального  характеру – 92.

Впродовж 2022 року, адміністраторами Центру зареєстровано 6839 звернень, з них:

-   реєстрація місця проживання (приписка/виписка) – 179;

-  витягів  з  реєстру про місце реєстрації – 1528;

-  прийнято документи на надання соціальних допомог, субсидій через ПК «Соціальна громада» - 2726, в тому  числі : 

-  видано  довідок  ВПО - 1123;

-  посвідчень багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї – 98;

-  видано довідок – 1196;

-  вчинено нотаріальних дій – 206;

-  витягів  ДЗК – 277;

-  заяв  на  компенсацію за  розміщення  ВПО – 195;

-  інших  послуг  соціального  характеру – 158.

Найбільшим попитом серед населення користуються послуги, що стосуються

– земельних питань;

– державної реєстрації нерухомого майна;

– послуг соціального характеру;

– реєстрації місця проживання;

– видачі довідок та інших питань місцевого значення.

При  виконкомі  Скала-Подільської  селищної  ради створена   та  діє  адміністративна комісія,  до повноважень якої  належить розгляд справ про адміністративні правопорушення.

Так,  впродовж   2022 року  було  розглянуто  50  адміністративних  справ  (складено  протоколи  та винесено постанови)  і  направлено  у  відділення  поліції № 1 (м. Борщів)  Чортківського  РВП  ГУ НП    в  Тернопільській  області.

         У звітному періоді  розроблено  та  видано  30  ордерів  на  видалення  дерев. 

         З  липня  2022 року  розпочав  свою  роботу  трудовий  архів  Скала-Подільської  селищної  ради. 

         За  друге  півріччя  2022  року  оформлено  26 анкет-заяв  за  запитами  громадян.  Видано  348  довідок  соціально-правового  характеру, а  саме : довідок  про трудовий  стаж  на  пільгових  умовах,  про  підтвердження  трудового  стажу,  про  реорганізацію  підприємств,  встановлений  мінімум  вихододнів  та інше.

        Прийнято  та  впорядковано  1842  справи  від  ліквідованих  установ,  організацій  підприємств  бувшого  району,  які  знаходились  на  території  Скала-Подільської  територіальної  громади.  

          Мобілізаційна   робота

        2022 року  селищна  рада  провела  ряд  заходів,  головною  метою  яких  є  забезпечення  персонального  первинного  обліку  призовників  та  військовозобов’язаних  на  території  громади :

-  документальне  оформлення  військово  облікових  документів  призовників  та  військовозобов’язаних;

-  бронювання  військовозобов’язаних  на  період  мобілізації  та  воєнного  стану;

-  взяття  на  військовий  облік  громадян, які  прибули  на  нове  місце  проживання;

-  виявлення  призовників  та  військовозобов’язаних,  які  проживають  на  території  і  не  перебувають  на  військовому  обліку;

-  складання  і  подання  списків  громадян,  які  підлягають  прописці  до  призовної  дільниці;

-  проводилось  оповіщення  призовників  про  їх  виклик  до РТЦК  та  СП;

-  проводилася  звірка  обліку  призовників,  здійснювався  контроль  за  обліком  і  зберіганням  документів. 

           Цивільний захист населення 

          Рішенням виконавчого комітету з метою попередження надзвичайних ситуацій у випадку їх виникнення та несприятливих погодних умов діє комісія з питань ТЕБ та НС селищної ради.

         За звітний період проведено 6 засідань селищної комісії з питань ТЕБ та НС, на які було винесено 32 питання. З усіх питань ухвалені відповідні рішення.

         У зв’язку  з  початком  московської  агресії  оперативно  було  поставлено  питання  створення  добровольчого  загону  територіальної  оборони  Скала-Подільської  територіальної  громади   та  розроблено  програму  сприяння  територіальній  обороні  Скала-Подільської  територіальної громади  на  2022  рік,  за  якою  використано  54,5 тис. грн.

          Надзвичайних ситуацій техногенного характеру в громаді не зафіксовано.

         З метою запобігання виникнення та ліквідації надзвичайної ситуації створено в 2022 році матеріальний резерв паливно-мастильних матеріалів в обсязі 0,3 тонни.  Діє програма захисту населення і території Скала-Подільської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного   характеру   на   2022-2026   роки,   на   виконання  заходів   якої   використано  на  2022 рік  105  тис.грн  (на придбання  генератора  та  інформаційних  матеріалів  для  пункту  незламності  та укриття  цивільного захисту).

         В  закладах  шкільної  та  дошкільної  освіти  проведено  відповідну  роботу  по  приведенню  у відповідність  тимчасових  укриттів  та  споруд цивільного  захисту.  Крім  того,  проведено  ремонтні  роботи,  обладнання  простого  укриття  у  приміщенні  Скала-Подільської  селищної  ради  та  ПРУ  в  приміщенні  амбулаторії  в с. Гуштин.

          З  метою  організації  заходів  із  запобігання  виникнення  пожеж  та  їх  гасіння,  надання  допомоги  у  ліквідації  наслідків  надзвичайних ситуацій  та  небезпечних  подій  створена  та  діє  місцева  пожежна  охорона, в  якій  відповідно до  штатного  розпису   працює  10  осіб. 

          За  звітний  рік  двома  місцевими  пожежними   командами проведено  виїзд  на  51  випадків  пожеж.

          Крім  того,  силами  працівників  МПО підведено  водопровід  до  службового приміщення.  Розпочато  внутрішній  ремонт  приміщення.  Встановлено  два  пожежні  нові  гідранти  та   три  відремонтовано.  Проведено  поточні  ремонти  пожежних  автомобілів  ЗІЛ-1340  та  ГАЗ-53.

         Працівники  пожежної  охорони  брали  участь  у  санітарній  чистці  у  парку,  заготівлі  дров,  підвозі  води у  дитсадок  с. Іванків  та  військового  містечка.

       Проводилась інформаційно-роз’яснювальна  робота з  питань безпеки  під  час  жнив 2022.

             Землеустрій

           Одним із основних напрямків роботи селищної ради є вирішення питань, які стосуються регулювання земельних відносин  селищної територіальної громади з орендарями – фізичними і юридичними особами. Їхня важливість полягає не лише в задоволенні потреб орендарів, а і в наповненні бюджету громади.

         Відповідно між селищною радою та фізичними і юридичними особами укладено 9 договорів оренди з відповідними процентними ставками на суму-  343,8  тис. грн. Підготовлено 155 проектів рішень на сесії  селищної ради. Також  у  звітному  періоді  проведено одне громадське слухання щодо врахування громадських інтересів при обговоренні двох проектів містобудівної документації, зокрема :

-  «Детальний  план  території  для  будівництва  індивідуальних  гаражів  на  вул. Залізнична в смт Скала-Подільська  Чортківського району  Тернопільської  області»,

-  «Детальний план  території  для  будівництва  магазину  з  автомийкою  на  вул.  Центральній, 522  в  с. Іванків  Чортківського  району  Тернопільської  області».

         Надано  до  Державної  інспекції  архітектури  та  містобудування  України :

-   Декларацію  про  готовність  до  експлуатації  об’єкту  з  незначними  наслідками (СС1).  Назва  об’єкту  будівництва : «Реконструкція  будинку  селищної  ради  з добудовою  службових  приміщень  та  влаштуванням  ЦНАПу  по вул.  Ів. Франка, 2 Е  в смт Скала-Подільська  Борщівського району Тернопільської  області».

-   Повідомлення  про  початок  виконання  будівельних  робіт  на  об’єктах  з незначними  наслідками (СС1).  Назва  об’єкту  будівництва : «Реконструкція  існуючого  горищного  простору  з  пристосуванням  під  ЦНСП (центру  надання  соціальних  послуг)  в  будівлі  ЦНАП  на  вул. Івана  Франка, 2 Е  в смт Скала-Подільська  Чортківського району  Тернопільської області».

         Зокрема,   2022 року прийнято рішення про надання земельних ділянок учасникові  бойових  дій  2,0 га.

         Паспортизовано   водоймище  в с. Лосяч,  площа  якого  становить 22,8154 га,   за  межами  населеного  пункту  та  подано  на  погодження в  Держагенство  водних ресурсів  у Тернопільській  області.

         Комунальне майно

         У комунальній власності селищної територіальної громади перебуває 183 об’єктів нерухомого майна. Селищна рада є засновником 8 комунальних установ. Для раціонального використання майна комунальної власності проводиться робота щодо передачі будівель в оперативне управління, господарське відання та надання в оренду підприємствам, установам, організаціям.

        Виготовлено  технічні  паспорти  на  15  об’єктів  комунальної  власності.

        Фінанси  та  бюджет

       Повноваження у галузі фінансів та бюджету делеговано  фінансовому  відділу  селищної ради, яким підготовлено 7 проектів розпоряджень селищного голови, 22 проекти рішень виконавчого комітету селищної ради, 3 проекти рішень селищної ради, підготовлено та прийнято 59 наказів . Працівниками відділу підготовлено та відправлено 198 інформацій. Крім того, зроблено 275 довідок змін до розпису селищного бюджету, 349 розпоряджень про фінансування. Фінансовий відділ виступав співрозробником 9 галузевих програм та положень.

Фінвідділом спільно із податковою інспекцією та іншими відділами селищної ради на підставі проведених аналізів спеціалістами фінвідділу проводились виїзні наради-зустрічі із  суб’єктами підприємницької діяльності        у всіх населених пунктах громади.

На підставі обмінної інформації між податковою інспекцією про борги в розрізі платників податків та спільно із старостами старостинських округів громади проводилась постійна робота щодо погашення боргів та своєчасної сплати платежів до бюджету. Все це позитивно вплинуло на виконання дохідної частини селищного бюджету за 2022 рік.

Фінансовий відділ спільно з виконавчим комітетом селищної ради, головними розпорядниками бюджетних коштів провів комплекс заходів щодо економного, раціонального та ефективного використання коштів.

Питання виконання дохідної частини бюджету знаходились на постійному контролі, обговорювались на апаратних нарадах при селищному голові та заслуховувались на засіданнях виконкому селищної ради. Протягом звітного року працівниками фінансового відділу за участі податкової інспекції проводились наради та співбесіди із суб’єктами підприємницької діяльності на предмет повноти та своєчасності сплати єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, земельного податку і податку з доходів фізичних осіб. У кожному населеному пункті громади проведено виїзні наради – зустрічі із жителями, які займаються обробітком земельних ділянок та незареєстровані.

Внаслідок проведених заходів зареєстровано 1 юридичне підприємство та 5  фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності. Подано декларації  та збільшено надходження податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються за результатами річного декларування на 18% або 22,9 тис. грн.

По закладах освіти проведено оптимізацію штатів в кількості 8,5 чоловік, що дало змогу зекономити 341,7 тис. грн.

У 2022 році працювала комісія з  перевірки надання догляду потребуючим особам на непрофесійній основі, внаслідок чого припинено виплату допомоги в сумі 8,6 тис. грн.

У звітному році працювала комісія з питань погашення боргів перед бюджетом та цільовими фондами, внаслідок чого вдалось зменшити борги по податках та податкових платежах на суму 76,1 тис. грн.

          Бюджет Скала-Подільської селищної територіальної громади за 2022 рік  по доходах (без врахування трансфертів) виконаний в сумі 39124,4 тис. грн. при річному плані з врахуванням змін – 42 тис. грн., що становить 93,2 % та на 1270,0 тис. грн. менше,  ніж у 2021 році. Найбільшими платниками податків до селищного бюджету є ТОВ «Бурдяківський спецкар’єр» – 7 544,1 тис. грн, ДП „ДІНТЕР Україна Скала” – 5987 тис. грн, ПАП „Дзвін” – 3475,0 тис. грн, ТОВ «Скала-Подільський  спецкар’єр» – 931,3  тис. грн , ТОВ  «Аграрна  компанія  2004» – 1577,5   тис. грн,  ПП  «Діоніс» - 1019,3   тис. грн,

СФГ «Айва» - 744,1 тис. грн.

           Базова дотація з державного бюджету надійшла в повному обсязі  (10901,1 тис. грн), що  становить 100 % до  плану, субвенції з державного бюджету надійшли відповідно до планових показників  поточного року, а саме:  освітня субвенція з державного бюджету надійшла в сумі 23979,8 тис. грн,  субвенція  з місцевого  бюджету за рахунок  субвенції з державного  бюджету  місцевим  бюджетам  на  надання  державної підтримки  особам  з  особливими  освітніми  потребами – 73,1 тис. грн,   інша  субвенція з місцевого  бюджету – 252,7 тис. грн.

          Податків та зборів на доходи фізичних осіб надійшло за 2022 рік 22668,5 тис. грн. до плану 24300 тис. грн, що становить 93,3 %,  що на 366 тис. грн  більше,  ніж у 2021 році. Недодано  в бюджет громади  вищезазначеного  платежу   в сумі  1631,5  тис. грн.  Найбільшими платниками податку є : ДП „ДІНТЕР Україна Скала” – 5783,2 тис. грн,  ТОВ «Бурдяківський спецкар’єр» 1809,7 тис. грн, ПАП „Дзвін” 2251,1 тис. грн, ПП «Діоніс» - 844,2 тис. грн.

           Податку на майно фактично надійшло 6070,2 тис. грн   до плану 5590,2 тис. грн, перевиконання становить 480 тис. грн   або 108,6 %, що на  199,5  тис. грн. більше, ніж у 2021 році.

           Ще одним  вагомим  джерелом  наповнення  селищного  бюджету  є  плата  за  землю.  Надходження  даного  платежу  склали 5361,8 тис. грн, що  на  410,8 тис. грн  більше  до  плану.

           Акцизного податку за 2022 рік надійшло 968,1 тис. грн. виконання  становить  74,5 %  або сплачено  на  331,9  тис. грн  менше запланованих  показників.

          По  рентній  платі  та  платі  за  використання  інших  природних  ресурсів  поступило 4315,5  тис. грн,  що  на  2117 тис. грн. менше  запланованих  показників  на  рік.  У  зв’язку  з  введенням в Україні  воєнного  стану  виробництво  та  видобування  каменю  у  підприємствах  громади   зменшилось  на  67 %, що  призвело  до  невиконання  даного  платежу  до  бюджету.

          План по єдиному податку за 2022 рік складає 3900,0 тис. грн., фактично надійшло 4329,7 тис. грн, тобто перевиконання  складає  429,7 тис. грн. Порівняно із 2021 роком  поступило  на 435,7 тис. грн  більше.

         Найбільшими платниками вищезгаданого податку є ПАП „Дзвін” 751,1 тис. грн, ТОВ «Аграрна компанія 2004» - 383,4 тис. грн,  СФГ „Айва ” 197,8  тис. грн,  ТОВ  «Мрія фармінг Тернопіль» - 111,7 тис. грн,  ФГ «Макс Агро»  - 105,9 тис. грн,  «СБС Інвест груп» - 264,1 тис. грн,  ПП «Дасор» - 129,4 тис. грн.

         Туристичний  збір  сплачений  у розмірі  8,1 тис. грн, що  на  3,1 тис. грн.  більше  плану.  Надходження  збільшилися  за  рахунок  проживання  в  готелях  внутрішньо-переміщених осіб.

         Надходження  від   орендної  плати  за  користування  цілісним  майновим  комплексом  у звітному  періоді склала  689,8 тис. гр., що на 186,8 тис. грн. більше  плану.

Надійшло  плани  за  надання  інших  адміністративних  послуг  в  сумі  14,5 тис. грн, що  на  57,5 тис. грн менше  до  плану.  Основною  причиною є тимчасова  відсутність  державного  реєстратора.

          Інші надходження  склали  58,8 тис. грн.

          До  спеціального  фонду  селищного  бюджету  надійшло  722,4 тис. грн,  а це  на  34,6 %  менше  запланованого  показника, а саме:  не  поступили  кошти  від  продажу  земельних  ділянок  несільськогосподарського призначення, що перебувають у комунальній  власності.

          Екологічний  податок  надійшов  в  сумі  61,6 тис. грн, що на 35,6 тис. грн  більше  плану.

          Від відшкодування  втрат   лісогосподарського  виробництва  поступило 0,6 тис. грн.

          Власних  надходжень  бюджетних  установ  надійшло  в  сумі  660,1 тис. грн.

                 Скала-Подільський селищний бюджет по видатках загального фонду за  2022 рік з урахуванням трансфертів становить 78656,5 тис. грн. при  уточненому річному плані 81909,4 тис. гр., що становить 96 %.

          На заробітну плату з нарахуваннями видатки склали 58714,8 тис. грн, енергоносії – 3857,0 тис. грн, продукти харчування – 415,1 тис. грн.

          Установами освіти  використано 47602,1 тис. грн  бюджетних коштів, охорони здоров’я – 4650,5 тис. грн, культури і мистецтва – 2914,4 тис. грн, органами управління – 10910,2 тис. грн, соціальний захист та соціальне забезпечення – 3273,1 тис. грн, житлово-комунальне господарство – 6946 тис. грн.

          По установах освіти на оплату праці з нарахуваннями використано 42999,4 тис.грн, в т. ч. за рахунок освітньої субвенції – 23979,8 тис. грн, продукти харчування – 415,1  тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3297,1 тис. грн,  поточні видатки – 890,5 тис. грн.  

          По соціальному захисту видатки склали  3297 тис. грн, в тому  числі  на виплату допомог – 1399,9 тис. грн.

          Видатки  на  установи культури склали  2914,4  тис. грн, в тому  числі на оплату праці з нарахуваннями в сумі 2556,7 тис. грн,  енергоносії - 225,4 тис. грн, проведення заходів - 36,2 тис. грн, поточні видатки – 96,1 тис. грн.

          Видатки спеціального фонду селищного бюджету за 2022 рік становлять 1366,3 тис.грн, що  складає  41,1 %  до плану, на охорону здоров’я -  500 тис. грн (на  придбання  УЗД апарату), житлово- комунальне господарство – 31,3 тис. грн, на  заходи  по  запобіганню  та  ліквідації  надзвичайних  ситуацій  (придбання  трифазного  генератора) – 99,9 тис. грн.  Установами  освіти  проведено  видатки за  рахунок  спецфонду  в сумі 587,1 тис. грн  та  за  рахунок  доходів  спеціального  фонду  направлено 49,7 тис. грн на придбання  генератора.  Установами  культури проведено  видатки  на  суму  72,9 тис. грн,  та  установами  соціального  захисту  на  суму  20,1 тис. грн. 

          Селищною  радою  надано  трансферти  в сумі  550 тис. грн, зокрема : 

-   Мельниця-Подільському  селищному  бюджету  431,2 тис. грн  на  утримання  підопічних-жителів громади, 

-   Борщівському  міському  бюджету  для  ДЮСШ  -  118,8 тис. грн.

  Селищним  бюджетом  надано  субвенцію  з  місцевого  бюджету  державному  бюджету  на  виконання  програм  соціально-економічного  розвитку  регіонів  в сумі 200 тис. грн,  а  саме :  військовій  частині А 1915 – 100 тис. грн.  та  військовій  частині А 7033 ( військова  частина  територіальної оборони в Чортківському  районі) -–100 тис. грн.  згідно  програми  надання  фінансової  підтримки.

           За 2022 рік розподілено вільних залишків бюджетних коштів загального фонду селищного бюджету в сумі 3906,5 тис. грн , в т. ч. на заробітну плату з нарахуваннями – 1720 тис. грн, інші видатки – 2186,5 тис. грн, передано до бюджету розвитку – 1043,9 тис. грн.

Економічний розвиток та інвестиційна діяльність

     У відповідності до плану роботи на 2022 рік сектор економічного та  аграрного розвитку, забезпечував виконання заходів щодо реалізації державної політики соціально-економічного розвитку  територіальної громади в рамках реалізації плану стратегічного планування  Скала-Подільської громади та держави в цілому.

       Сформовано реєстр  пріоритетних об’єктів для поліпшення стану соціальної інфраструктури в громаді,  фінансування яких може здійснюватись за рахунок  коштів державного та місцевого бюджету, а також за активної донорської підтримки

       На  виконання  заходів, передбачених  обласною програмою  розвитку  малого  та середнього  підприємництва  на 2021-2023 роки,  проводився  щоквартальний  моніторинг  щодо  модернізації  виробничих  потужностей  промислових  підприємств  з  визначенням  економічного  ефекту.

      Для  популяризації продукції місцевих товаровиробників різних галузей економіки  та впізнаванності їх за межами громади, було оновлено бізнес-каталог “Тернопільщина-перспективний майданчик для бізнесу”.

        Відповідно  до Закону України «Про  бджільництво»  проведено  оновлення  переліку  документів  власників  пасік.

        Здійснена роз’яснювальна  робота  з  власниками  сільськогосподарських  виробників  щодо  використання  отрутохімікатів  в  період  вегетації  рослин  та  безпечного  сусідства  з власниками  бджолосімей.

          Підприємництво

         За інформацією  державної податкової інспекції Борщівського ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області, станом  на  01 січня 2023 року на обліку налічувалося  172 фізичних особи-підприємців та  юридичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності 35. Фізичними особами - підприємцями у 2022 році сплачено 2766,6 тис. грн  платежів  до  бюджету, юридичними особами малого підприємництва –  587,4 тис. грн.

В  галузі  торгівлі,  ресторанного  господарства  та  сфери  послуг  працює  9  юридичних  підприємств  та  72  фізичні  особи-підприємці, з яких  61%  займається  реалізацією  продовольчих  та  господарських товарів, 11,5 % реалізацією  лікарських  засобів,  16,4 %  надають   послуги   громадського   харчування, 3,3 %  займається  реалізацією  паливно-мастильних  матеріалів,   7,8 %  надають  різні  послуги. 

        Промисловість

        Промисловий сектор громади представлений чотирма великими промисловими підприємствами, а саме: ДП «ДІНТЕР Україна Скала» - займається виготовлення концентрованих та освітлених соків та ароми; ТОВ «Бурдяківський спецкар’єр» - видобування каменю, виробництво щебеню різних фракцій; ТОВ «Скала-Подільський спецкар’єр» - видобування каменю,  виробництво щебеню різних фракцій, асфальту та мінерального порошку; ТОВ «Галвапняк» - виробництво щебеню. Вище згадані промислові підприємства за 2022 рік наповнили місцевий бюджет на суму 14794,6 тис.грн,  що на  4085,4 тис. грн  менше,  ніж  у 2021 році.

         Ці підприємства беруть активну участь в соціально-економічному розвитку громади, покращення дорожньої інфраструктури, надання допомоги для проведення благоустрою селища, покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів та інше.

           Агропромисловий комплекс

          Місцева  економіка  має   яскраво  виражену   сільськогосподарську  спеціалізацію. Основний напрямок - рослинництво з розвиненим виробництвом соняшника, кукурудзи, пшениці, ячменю, сої. Незначну  частину  сільськогосподарського  виробництва  займає  тваринництво.  В  2022 році  відбувся  спад  поголів’я  ВРХ   в  порівнянні  з  2021 роком.   Станом  на 01.01.2023 року  в  СФГ «Айва»  налічується  92  голови ВРХ, в  тому  числі: 50  корів.  Відгодівлею  свиней  на  території  громади  займається  ПАП «Дзвін»,  в  якого   станом   на  01.01.2023 року  налічується  646  голів.

         Виробничу діяльність на території громади здійснюють 3 великі сільськогосподарські підприємства та 14 дрібних  сільськогосподарських виробників, якими сплачено до місцевого бюджету – 5255,2 тис. грн та відповідно – 1134,1 тис. грн. На території громади працює підприємство із заготівлі та осушування зерна ПП «Діоніс»,  яким сплачено податків  та  зборів до  селищного  бюджету  в  сумі  1019,3   тис. грн,  що на  279,8 тис. грн  більше  попереднього  року.

             Житлово-комунальна сфера та благоустрій

         На території Скала-Подільської громади функціонують ДП “Благоустрій” та комбінат комунальних підприємств (ККП), основними видами діяльності яких є організація благоустрою населених пунктів  громади; збирання, транспортування, розміщення побутових відходів; належне забезпечення питною водою населення; будівництво  мереж водопроводу; належне обслуговування та реконструкція каналізаційних комунікацій; управління багатоквартирними будинками; утримання доріг та вулиць комунальної форм власності і т. д.        

         У  звітному  році з місцевого бюджету селищна рада направила коштів дотації на суму - 2700 тис.грн., ККП вдалося отримати власних надходжень в сумі - 215 тис. грн., всього дохід за рік склав -3568,6  тис. грн.           

За звітній період ККП надав  послуг з управління багатоквартирними  будинками, водопостачання,  вивезення ТПВ,  рідких   відходів  та  інших  на  суму  -  2150,9  тис. грн, з  них:

         -  управління  багатоквартирними будинками - 634,8  тис. грн.

         -  водопостачання  - 748,5 тис. грн.

         - саночистка (вивезення ТПВ і РВ) -  767,6 тис. грн.,

         -  за розміщення вичавок - 263,7 тис.грн.

          Водопостачання та водовідведення

 Одним із пріоритетних напрямків роботи ККП є надання послуг з водопостачання і водовідведення на території громади. Так,  в 2022 році  Скала-Подільським комбінатом комунальних підприємством було відпущено води - 32,8 тис. м3, з них :  населенню - 29,3 тис.м3, бюджетним організаціям - 1,6 тис.м3, іншим - 1,9 тис.м3. Для безперебійного постачання  холодної води було зроблено поточні ремонти водопроводу:

-  по вулиці  Лесі  Українки   300м  –  36,6 тис.грн.,

-  по вулиці  Січових  стрільців   250 м  – 13,3  тис.грн..

-  по вулиці  Грушевського 450 м -  38,3 тис.грн.

Крім  того,   відремонтовано  свердловин, а саме :  встановлено частотний перетворювач,  замінено три водяні насоси,   здійснено промивку  фільтрів  свердловин  та  телеінспекцію  водяних  свердловин  на суму  264,2  тис.грн.

            Вивіз твердих побутових відходів.

 В 2022 року Скала-Подільським ККП здійснювалось вивезення сміття від населення згідно затвердженого  графіку, проведено  ряд  заходів  по  впорядкуванню   центрального  сміттєзвалища (вартість  робіт  74,8 тис.грн,. Також  проведено  поточний ремонт сміттєвоза ГАЗ-53  ( 10,5 тис.грн), встановлено  на  сміттєзвалищі камеру  відеоспостереження   (13,1 тис. грн). 

           Благоустрій населених пунктів

 Особлива увага в громаді приділяється питанню благоустрою населених пунктів.

 ДП «Благоустрій»   налічує 24 працівники. Також, додатково до громадських робіт з благоустрою селища залучили  5  осіб, які відбували суспільно-корисні роботи за адміністративні правопорушення. Для покращення санітарного стану щоденно виконуються роботи по догляду за об’єктами історико-культурного значення, скверами, парками та іншими місцями масового відпочинку населення. Постійно здійснювався обкошування в місцях загального користування ручними мотокосами, на узбіччях доріг цю  роботу  здійснював  трактор з навісною роторною косаркою.

          Проведено благоустрій території, озеленення по вул. Грушевського та територія біля адмінприміщення ЦНАП.  Впорядковувались сільські кладовища громади (санітарна очистка та підтримання благоустрію).

          ДП «Благоустрій» з селищного бюджету виділено 4246 тис.грн. Кошти направлялися на оплату праці робітників, придбання інвентаря та інших матеріалів для проведення робіт, а також паливно-мастильних матеріалів.

         На ямковий ремонт доріг по вул. Б.Хмельницького  та Грушевського  використано  168 тис. грн, відремонтовано  в с. Іванків  місток  на  суму  6 тис. грн, встановлено  частину  тротуарної  доріжки  біля скверу  на суму  108,7 тис. грн.   Проведено  планування  дороги  грейдером  до  блокпоста  в с. Збриж  на  суму  3,5 тис. грн.  Проведено  планування  під  будівництво  трибун  на  стадіоні  смт Скала-Подільська  на  суму  24,3 тис. грн.  На  облаштування  блокпостів, укриттів  та  пункту  незламності  затрачено  21 тис. грн.  Облаштовано  загорожу  на  території  селищної ради  на  суму  13 тис. грн.

Проведено  ремонт  архіву  у  підвальному  приміщенні  селищної  ради  на  суму  4 тис. грн.  Придбано  матеріали  для  облаштування  притулку  для  собак  та  котів  у  військовому  містечку  на  суму  30 тис. грн  та  проведено  ряд  інших робіт  із  заходів  по  благоустрою. 

З моєї ініціативи, за підтримки членів виконкому на території громади висаджено  саджанці модрини,  сакури  та інших дерев біля адмінприміщення  і в міському сквері.

           Соціальний захист

           Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. За останні роки, на жаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян полягає у  підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг. Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Скала-Подільської територіальної громади здійснює відокремлений структурний підрозділ селищної ради - відділ соціального та цивільного захисту населення, який є головним розпорядником коштів КУ “Центр надання соціальних послуг”.

           З метою наближення надання державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю, іншим пільговим категоріям та здійснення їх соціальної підтримки   до  відділу соціального  та  цивільного  захисту населення надійшло  та  задоволено 103 заяви щодо потреб у матеріальній допомозі.   

          За  рахунок  коштів  іншої  субвенції  з  обласного  бюджету  використано  на  виплату  пільг  і  допомог  використано  252,7 тис. грн, а саме :

- на придбання  ліків  п’яти  пільговикам, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи  56,7 тис. грн;

-  семи  особам  з  інвалідністю  проведено  компенсаційні  виплати  в сумі  3,6 тис. грн  на  ремонт та  технічне  обслуговування  автомобіля;

- чотирьом  воїнам  ОУН, УПА  проведено  доплату до пенсії  в  сумі 32,8 тис. грн;

-  надано  доплату  дитині  загиблого  в АТО  кошти в сумі 9,7 тис. грн;

- проведено  виплату  допомогу  членам  сімей  шести  загиблих  на війні  воїнів  в  сумі 150 тис. грн.

         Із  селищного  бюджету  профінансовано  пільги  з  послуг  зв’язку  20  пільговикам  на  загальну  суму  9,1 тис. грн.  Проведені  видатки  на  поховання  шести  учасників  війни в  сумі  80 тис. грн.  згідно  програми  фінансування  поховання  деяких категорій  померлих осіб(загиблих),  які  мають  особливі  заслуги  перед  Батьківщиною.

         З місцевого  бюджету профінансовано  надання  соціальних  гарантій  фізичним  особам, які  надають  соціальні  послуги громадянам  похилого  віку, особам  з  інвалідністю,  дітям  з інвалідністю, хворим, які  не здатні  до самообслуговування і потребують  сторонньої допомоги  63  особам в сумі

738,8 тис. грн. Крім  того,  профінансовано  пільги  населенню  на  оплату  житлово-комунальних послуг  в  сумі 3,6 тис. грн  трьом особам.

        Із  селищного  бюджету  проводилась  доплата  до  пенсій  4 воїнам ОУН-УПА  в  сумі  20,5 тис. грн.

        Згідно  рішень  виконкому  селищної ради  на  одноразові  допомоги  громадянам  використано  369,2  тис. грн.

        Використано  на  допомогу  дитині загиблого під  час АТО  суму  6,0 тис. грн  та  13 тис. грн  на  одноразову  допомогу  афганцям. Укладено  меморандум  про  співпрацю  з  Борщівським  відділенням  Товариства  Червоного  Хреста,  налагоджено  партнерські  стосунки  з  ГО «Карітас» з м. Бжег (Польща).

        Видатки  на  утримання  комунальної  установи «Центр  надання  соціальних  послуг»  склали  1746 тис. грн.

        Комунальна установа «Центр надання соціальних послу» Скала-Подільської селищної ради (далі - Центр) - є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги  сім’ям/особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

 Згідно затвердженої структури Центру утворені та діяли наступні структурні підрозділи:

        1)  відділення соціальних послуг за місцем проживання;

        2)  відділення соціальної роботи.

                    Для надання соціальних послуг особам/сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах в установі функціонує відділення соціальних послуг за місцем проживання.

         У відділенні надаються наступні види соціальних послуг:

         -       догляд вдома;

         -       соціальний супровід осіб/сімей в СЖО

         -       інформування;

         -       консультування;

         -       представництво інтересів.        

         За 2022 рік послугу догляду вдома отримали  100  осіб, з них: 59 - особи похилого віку,5 - особи з інвалідністю, 36 – особи , які досягли 80 -річного віку. За гендерним розподілом: чоловіки -36; жінки - 64. Послуги було припинено  - 7 особам.

         На соціальному обслуговуванні фактично перебуває 93 особи ( 59 - жінок, 34 - чоловіки).

Надання соціальних послуг здійснювали 10 соціальних робітників. При наданні послуги соціальними робітниками було здійснено – 10 297 відвідувань , проведено  38 383 заходів, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома.

         В рамках благодійної акції до Великодніх  свят  81 особа похилого віку отримала продуктовий набір.             Мобільною бригадою Товариства  Червоного Хреста України  надано соціально - медичні послуги 90 особам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні. 

         В рамках співпраці з благодійною організацією «Світло Реформації» особи похилого віку  за потреби отримали одяг, взуття, засоби реабілітації, засоби гігієни.

         Протягом 2022 року до відділення соціальної роботи надійшла інформація (заява, повідомлення, виявлені надавачем соціальних послуг, самозвернення тощо) про 520 родин, де виховується 344 дитини.

         Було здійснено 234 оцінки потреб осіб/сімей та підготовлено висновки щодо потреб у соціальних послугах. З них 51 сім’я, опинилися  у складних життєвих обставинах.  За результатами оцінювання потреб підготовлено  пропозицій для прийняття рішення про надання соціальних послуг.

           За результатами оцінки потреб надано 131 послугу консультування, 133 послуги екстреного втручання, 7  послуг  соціальної профілактики, 236 інформаційних послуг, 2 послуги соціальної адаптації, 1 послугу соціального супроводу особи з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В результаті проведеної роботи задоволено потреби 10 сімей щодо отримання психологічної допомоги, 2 сімей щодо працевлаштування, 6 сімей щодо влаштування дітей до закладів освіти, 3 сімей щодо організації лікування/оздоровлення, у 26 сім’ях налагоджено зв’язки з членами родини/громадою, 8 сімей щодо вирішення житлово-побутових проблем, 6 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  отримали благодійну допомогу, 117 сімей отримали натуральну допомогу, 3 сім’ям надано сприяння в оформленні документів для призначення соціальних виплат.

          В звітному періоді  виявлено 10 сімей, де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, в яких виховується 31 дитина.  4 родини охоплені соціальним супроводом з метою профілактики раннього сирітства та навчання батьків навичкам відповідального батьківства.

          Соціальною роботою охоплено 3 сім’ї опікунів/піклувальників та 2 особи з числа дітей сиріт . Під соціальним супроводом перебувала 1 особа з числа дітей сиріт .

          На обліку у відділенні перебуває 78 осіб учасників АТО та  1 дитина загиблого учасника АТО, 2 сім’ї загиблих військовослужбовців.

          До отримувачів соціальних послуг додались сім’ї та особи, які прибули з окупованих територій та територій де ведуться бойові дії.

       У звітному періоді соціальну підтримку отримали  925 осіб, з  них 217 опинилися в СЖО та отримали соціальні послуги, 696 отримали одноразові соціальні послуги.  З них 16 сімей потребували психологічної підтримки.

       З метою  вирішення  питань щодо надання різних видів допомоги внутрішньопереміщеним особам  налагоджено співпрацю з громадськими організаціями та благодійними фондами, зокрема: Тернопільською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, ТО БФ «Карітас Чортківської Єпархії УГКЦ», Борщівською християнською церквою «Хліб життя», БФ «Стабілізейшн Суппорт Сервісез».

       2022 року за кошти фонду було розпочато реконструкцію горищного приміщення ЦНАПу  під  ЦНСП.  Проектом  передбачається 5  кабінетів  та  конференц-зал, які будуть повністю оснащені меблями та комп’ютерною технікою для працівників соціального центру. Загальна сума вище згаданого проекту за 2021-2022 роки становить 140 тис. доларів.

         Захист прав дітей

            2022 року  розглянуто 6 письмових та 35 усних звернень громадян, проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини,  на яких розглянуто 10 питань  соціального захисту дітей. Спільно іншими суб’єктами профілактичної правовиховної роботи на місцях впродовж 2022 року  проведено захист інтересів дітей при розгляді трьох цивільних справ в суді.  Здійснено  38 перевірок в сім’ях, які знаходяться у складних життєвих обставинах, сім’ях опікунів, піклувальників щодо виконання батьківських обов’язків з виховання  та забезпечення дітей та інші практичні заходи щодо  поліпшення роботи з актуальних питань  соціально – правового захисту дітей.

         На первинному обліку служби у справах дітей Скала-Подільської ТГ перебуває 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (4 і 2 відповідно).  Із загальної кількості дітей:

-  5 дітей влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників;

- 1 дитина перебуває в дитячому будинку сімейного типу сім’ї Любові Бальчос села Залізці Кременецького району;

 Дітей даної категорії, які б знаходилися в інтернатних закладах – немає.

Отже, сімейними формами виховання охоплено 6 дітей із 6, що становить 100%  від загальної кількості дітей даної категорії.

           Працівником служби у справах дітей з неповнолітніми, які схильні до скоєння правопорушень та злочинів, бродяжництва спільно із зацікавленими службами проведено 36 рейдів, виявлено та проведено профілактичну роботу із 31 дитиною, 5 із них взято на профілактичний облік. 10 дітей виявлено повторно, обстежено та проведено перевірку виконання обов’язків щодо виховання  дітей в 36 сім’ях, які знаходяться у складних життєвих обставинах, складено 36 актів, проведено 52 індивідуальних бесід, 6 лекцій в позашкільних закладах для дітей.   Всього профілактичними заходами охоплено 1020 дітей. Станом на 31 грудня 2022 року на обліку служби знаходиться  35 дітей, батьки яких не виконують обов’язки щодо виховання дітей та притягнуті до адміністративної відповідальності, 4 дітей, які  потерпіли від різного  виду насильства, одна дитина, яка постраждала внаслідок  воєнних дій та військових конфліктів. На території громади перебуває 87 дітей із 40 сімей, які є внутрішньо переміщеним особами.

           В територіальній  громаді протягом  2022 року немає  тенденції до росту рівня дитячої злочинності,  дітьми громади не було скоєно злочинів. 

Охорона  здоров’я

 Один із пріоритетних напрямків роботи громади – забезпечення населення якісною медичною допомогою. Медична допомога населенню Скала-Подільської громади надається медичними працівниками двох комунальних установ: КНП «Скала-Подільське територіальне медичне об’єднання» (первинна медична допомога) та КНП «Скала-Подільська міська поліклініка» (вторинна медична допомога).

         З метою вдосконалення системи надання первинної та вторинної медичної допомоги населенню діє 2 Програми фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств територіальної громади, які фінансуються з селищного бюджету.

          На  утримання установ  охорони  здоров’я  у 2022 році  використано  кошти  в  сумі  4651,5 тис. грн.

         На  утримання КНП «Скала-Подільська  міська поліклініка»  використано  кошти  в сумі  3570 тис. грн.

          Впродовж  2022 року  фахівцями  КНП «Скала-Подільська міська поліклініка»  прийнято  та  оглянуто  12318 хворих. Пацієнти  у денному  стаціонарі  провели  78101 ліжкоднів,  проліковано у денному стаціонарі 826  хворих.  За звітний  період  в КНП «Скала-Подільська міська  поліклініка»  проведена  певна  робота  із  збільшення  та  зміцнення  матеріально-технічної  бази  закладу.  Зокрема,  придбано  УЗД апарат  на  суму  500 тис. грн.

           Укладено  договір з НСЗУ по пакету «Вакцинація», всі  лікарі  працюють  в  програмі  Helth 24. Волонтерами  спілки  «Українська  греко-католицька церква»  передано  дефибрілятор.

           Розроблено  та  затверджено  рішенням  виконкому  селищної ради  перелік  та  вартість  послуг,  які  надаються  міською  поліклінікою.

  Фінансування закладу КНП “Скала-Подільське ТМО у громаді здійснюється за рахунок коштів Національної служби здоров'я України, селищного бюджету, а також власних коштів. Всього заклад медицини за 2022 рік профінансовано на 6352.0 тис. грн, з них:  5395.0 тис. грн – кошти НСЗУ, 1081,5 тис. грн кошти місцевого  бюджету. У первинній медичній допомозі працюють 30 осіб, у тому числі: 7 сімейних лікарів, 14 осіб середнього медичного персоналу, 4 – молодшого, 5 – іншого (зокрема, адміністративного) . КНП обслуговує 10100 осіб, з них :  9027 осіб  мають  декларації  із  сімейними  лікарями  ТМО.  За  2022 рік  установою  оздоровлено  14546 осіб. 

 Для  надання  якісної  меддопомоги  населенню громади  у  використанні  було  4  спецавтомобілі.  В 2022 році  виділено 20,4 тис.грн  на  придбання  бензину  для  перевезення  хворих  на  гемодіаліз.

 В 2022 році виділено 130,4 тис. грн  для  придбання  будівельних  матеріалів, які  будуть  використані  на  облаштування  кабінетів лікарів  сімейної  медицини  у  мансандрному  приміщенні  адмінбудинку.

 За  рахунок  місцевого  бюджету  повністю  профінансовано  забезпечення  населення  у  відшкодуванні  вартості  лікарських  засобів  на  суму  395,9 тис. грн.  На  енергоносії  використано  534,8 тис. грн.

            Освіта

    Відповідно до цих пріоритетів упродовж минулого  року за  підтримки  депутатського корпусу, виконавчого комітету, підприємців, громади, батьків, керівників закладів освіти та педагогів вживалися заходи для забезпечення функціонування галузі освіти громади, її подальшого розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців громади  до якісної освіти.

 Мережу закладів освіти Скала-Подільської територіальної громади складають 13 закладів: 7 закладів загальної середньої освіти (включаючи філію) та 6 закладів дошкільної освіти.

У  шкільних  закладах навчаються в міській місцевості – 365 учнів (42% від загальної кількості), в сільській – 502 особи відповідно (58%),  в тому  числі :  

1-4 класів –328,

5-9 класів – 466,

10-11 класів – 73.

Освіта є важливим визначальним чинником соціально-економічного та духовного розвитку суспільства і реалізує запити громадян щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Одним з найголовніших напрямів реформування освіти є модернізація галузі на рівні громади. Без глибокого аналізу стану освіти та її проблем неможливо чітко окреслити її роль і місце в стратегії реформування шкільної освіти та визначити перспективи розвитку.

2022 року  розроблено і затверджено перспективний план оптимізації та трансформації мережі закладів освіти Скала-Подільської селищної ради на 2022-2027 роки. Це зумовлено процесами оновлення системи освіти, яка спрямована на приведення у відповідність до європейських стандартів, потреб сучасного життя, цілеспрямованої орієнтації на задоволення запитів учнів щодо здобуття якісної освіти.

Метою Плану є модернізація мережі закладів загальної середньої освіти Скала-Подільської територіальної громади у 2022-2027 роках, цілеспрямований перехід освітньої системи до принципів функціонування Нової української школи (середня, старша ланка), що дасть забезпечити нову якість освіти, доступність освітніх послуг, підвищення ефективності використання освітніх ресурсів

Нова українська школа

У зв’язку з тим, що в шкільному житті зросте частка групової ігрової, проектної і дослідницької діяльності, мають бути урізноманітнені варіанти упорядкування освітнього простору. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.

Одним із пріоритетних напрямків державної політики в галузі освіти є запровадження інклюзивного навчання, що реалізує право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами. Для дітей із особливими освітніми потребами  відповідно до рекомендацій інклюзивно – ресурсного центру та  заяв батьків  було організовано інклюзивне навчання для 7 учнів 6 інклюзивних класів у 2  закладах  загальної середньої освіти громади: Скала-Подільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - 3 класи; Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів – 3 класи.

У закладах загальної середньої освіти організовано:

  • 2 групи продовженого дня – 60 учнів – Скала-Подільський НВК (30 учнів), Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів (30 учнів);
  •  індивідуальна форма навчання для хворих дітей –5 учнів (Скала-Подільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - 2), філія  Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - Турильченський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» - 1, Іванківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 1, Ниврянський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ «Сонечко» - 1).

Дошкільна освіта. В громаді функціонує 6 закладів дошкільної освіти,  де  працює в міській місцевості – 68 вихованців (43% від загальної кількості), в сільській – 92 особи відповідно (57%).

Позашкільна освіта. 1 заклад позашкільної освіти (Скала-Подільський дитячий парк),  де  працює  6  осіб.  У гуртках закладу позашкільної освіти громади – Скала-Подільському дитячому парку свої навички та вміння розвивають 174 вихованці, що становить 20% від загальної кількості дітей шкільного віку в 9 гуртках різного напряму. З метою забезпечення доступності позашкільної освіти гуртки закладів позашкільної освіти також працюють на базі сільських шкіл (Бурдяківська гімназія, Іванківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Вихованці позашкільного закладу беруть участь в різноманітних конкурсах туристично-краєзнавчого, еколого-натуралістичного та спортивного напрямків.

Працівники

Освітній процес в закладах Скала – Подільської територіальної громади  здійснює квіліфікований педагогічний колектив. Загальна кількість педагогічних працівників складає 159 осіб, з них:

  • у закладах загальної середньої освіти – 123 осіб;
  • у дошкільних навчальних закладах – 31 особа;
  • у позашкільному навчальному закладі – 5 осіб.

В закладах загальної середньої освіти Скала-Подільської ТГ  працює 123 педагогів, з них 7 – це директори, 1 – завідувач філією, 5 – заступники директорів з навчально-виховної роботи, 2 – заступники з виховної роботи, 29 – вчителів початкових класів, 94 – вчителів 5-11 класів різних предметів. З загальної кількості педагогів 55 мають «вищу кваліфікаційну категорію», 19 – «І кваліфікаційну категорію», 5 – «ІІ кваліфікаційну категорію», 44 педагогів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

У 2022 році, вчитель початкових класів Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Кошута Ганна Володимирівна проходила сертифікацію педагогічних працівників.  В умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим

завданням є забезпечення наступності між початковою та середньою ланками освіти, тому всі вчителі-предметники, які навчають учнів  5 класу в 2022/2023 навчальному році, пройшли курси підвищення кваліфікації при Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти. Також всі  педагогічні працівники громади, відповідно до Закону України «Про освіту», постійно підвищують свою кваліфікацію. В цьому напрямку співпрацюють, окрім ТОКІППО, з різними інститутами, які надають такі послуги та мають ліцензію.

З метою підвищення ефективності навчально-виховного процесу, захисту психічного здоров’я і соціального благополуччя учнів, вихованців та педагогів у системі освіти діє психологічна служба.

Психологічний супровід закладів загальної середньої освіти Скала-Подільської громади здійснює 4 практичних психологи, закладів дошкільної освіти – 1 практичний психолог.

Матеріально-технічне та фінансове забезпечення закладів освіти

Упродовж літнього періоду із залученням коштів місцевого бюджету, спонсорів і меценатів у закладах освіти проведено поточні ремонти будівель та приміщень навчального призначення. Особливо велика увага приділялась підготовці тимчасових укриттів для закладів освіти. 100 % учасників освітнього процесу забезпечені укриттям у захисних спорудах,що дало змогу усім закладам проводити освітній процес у звичному – очному навчанні.

Заклади освіти, які не мають власних захисних споруд, використовують як найпростіші укриття підвальні приміщення, цокольні поверхи, орендують підвали інших закладів та установ, зокрема:

-Скала-Подільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - власний цокольний поверх;

  • Гуштинська ЗОШ І-ІІ ступенів та Гуштинський ДНЗ «Теремок» -

        підвальне приміщення магазину ПП Слободян І. В.;

  • Лосяцька ЗОШ І-ІІ ступенів та Лосяцький ДНЗ «Дзвіночок» - власні підвальні приміщення;
  • Бурдяківська гімназія та Бурдяківський ДНЗ «Малятко» - цокольне  приміщення Художньо-      меморіального музею імені Леопольда Левицького;
  • Скала-Подільський ДНЗ «Барвінок» - власне підвальне приміщення;
  • Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів та Скала-Подільський ДНЗ ясла-садок № 2 «Теремок» - будівля тиру Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів;
  • Іванківська ЗОШ І-ІІ ступенів та Іванківський ДНЗ «Сонечко» - підвальне приміщення продуктового магазину Борщівського РайСТ;
  • Ниврянський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» - підвальне приміщення адміністративної будівлі Ниврянського старостинського округу;
  • Скала-Подільський дитячий парк – підвальне приміщення турбази «Збруч».

Захисна споруда цивільного захисту – ПРУ № 72503 знаходиться у філії опорного закладу Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - Турильченському НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ».

У 2022 році 5 ЗЗСО було облаштовано охоронно-тривожними системами – сигналізації, завдяки яким можна викликати наряд поліції охорони. Після натискання кнопки на пульт централізованого спостереження надходить спеціальний тривожний сигнал та протягом декількох хвилин група реагування прибуває на місце події.У листопаді 2022 року чотири ЗЗСО громади отримали нові хромбуки (п’ять штук) для вчителів на загальну суму 32,6 тис.грн. Вони забезпечать проведення освітнього процесу дистанційно як для учнів, так і для педагогічного колективу. Цю техніку було передано в межах національного проєкту “Ноутбук кожному вчителю”, завдяки співпраці Міністерства освіти і науки з компанією «Google» та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО.

Минулого  року малокомплектні школи громади отримали від фонду ООН ЮНІСЕФ набори з канцелярським приладдям "Школа в коробці". Це – 8 боксів загальною вартістю 47,9 тис.грн, які містять різні шкільні та канцелярські предмети, серед яких: маркери, пензлі, крейда, глобуси, олівці, лінійки, зошити з вправами.

         Підвіз

У Скала–Подільській ТГ підвозяться 61 учнів, в т.ч. із с.Бережанка, Мазурі до Скала – Подільського НВК «ЗНЗ  І-ІІІ ст.-ДНЗ» 38 учнів та із с. Залуччя 8 учнів та 2 дошкільнят  до Ниврянського  НВК , із с.Вербівка 8 учнів, с. Підпилип’я 5 учнів  до філії опорного закладу Турильченського НВК.

Підвіз учнів здійснюється до Скала – Подільського НВК «ЗНЗ  І-ІІІ ст.-ДНЗ» новим шкільним автобусом марки ЕТАЛОН А-079.51Ш,  до Ниврянського НВК та Турильченського НВК – шкільним автобусом MersedesBenz 407D, Для підвозу здобувачів освіти до закладів на закупівлю палива витрачено 149,45 тис.  грн та 14,8 тис. грн для придбання запчастин та автошин.

Організація харчування

Реформування шкільної освіти передбачає удосконалення організації харчування школярів, які значну частину часу перебувають у межах своїх закладах освіти. Стан здоров’я дітей та підлітків знаходиться у великій залежності від режиму та якості харчування, тому з метою створення належних умов для навчання й зміцнення здоров’я дітей, відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту закладами загальної середньої освіти Скала-Подільської ТГ проведено роботу по забезпеченню продуктами харчування шкільних їдалень, підвищенню якості харчування.

З 1 вересня 2021 року набули чинності нові норми харчування у закладах освіти та Порядок організації харчування у закладах освіти, затверджені постановою КМУ № 305 від 24 березня 2021 року, тому усі без виключення заклади освіти з 1 вересня 2022 року проводять харчування по нових вимогах та згідно сезонного чотиритижневого меню.

Погоджено (в частині безпечності) сезонне чотиритижневе меню для здійснення харчування у дошкільних закладах (для двох вікових категорій), учнів 1-4 класів та пільгових категорій учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Борщівським відділенням управління Держпродспоживслужби у Чортківському районі та калькуляційні картки.

Користуються гарячим харчуванням у закладах загальної середньої освіти – 695 учнів.

Користуються безкоштовним харчуванням у ЗЗСО – 401 учень. Працює вісім  шкільних їдалень, у них загальна кількість посадкових місць -555.

Для забезпечення усіх форм безкоштовного харчування учнів 1-4 класів, 5-11 класів та дітей пільгових категорій використано  з бюджету Скала-Подільської селищної ради у 2022 році для закладів загальної середньої освіти– 407,7 тис. грн., для закладів дошкільної освіти– 231,4 тис.грн

         Обдарована  молодь

З метою підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді виплачено разові стипендії призерам Всеукраїнських олімпіад та конкурсів 2021/2022 навчального року, на загальну суму 35 тис. грн, зокрема Скала-Подільський НВК «ЗНЗ  І-ІІІ ст.-ДНЗ» – 10150 грн., Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів – 3050 грн.,   Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 5350 грн., Ниврянський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ «Сонечко» – 350 грн., Турильченський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» - 350 грн., Бурдяківська гімназія – 300 гр, Лосяцька ЗОШ І-ІІ ступенів – 450 грн).

Учням, які отримали 200 балів з одного предмету під час проходження національного мультипредметного тесту (Прокопович Олександр (Скала-Подільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ») з математики, Стадник Євгенія (Скала-Подільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ») з історії України, Цибрій Христина (Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів) з історії України ) виплачено разові премії по 5 тис. грн.

Оздоровлення та відпочинок дітей

Оздоровлення та відпочинок дітей в громаді здійснювались відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

На проведення оздоровчої кампанії 2022 року виділено 47,3 тис. грн. з місцевого бюджету. У 2022 році було оздоровлено за рахунок місцевого бюджету  6 дітей пільгової категорії у таборі «Збруч», 5 дітей пільгових категорій було оздоровлено за кошти обласного бюджету.

        Культура

В закладах культури працює 55 працівників. З них: Скала-Подільська мистецька школа – 13, будинки культури та сільські клуби – 29,  бібліотеки – 9, Бурдяківський музей ім. Леопольда Левицького – 4 особи.

За 2022 рік  в школі мистецтв відкрито два відділи ( духовий, театральний). 

На  базі Скала-Подільського будинку культури функціонує  краєзнавчий музей. Штатна чисельність музею становить 2 особи. Відрадним є той факт, що  історичні експозиції та дослідницьку роботу  перенесено в Народний дім, де проведено ремонт на  72 тис. грн.

Косметичний ремонт зроблено  в бібліотеці  селища Скала-Подільської  на суму 26 тис. грн.  Втішає, що у Скала-Подільській   бібліотеці   є  3 комп’ютери, 1 принтер, вони підключені до мережі інтернет.   

         Кількість користувачів  бібліотечного  абонементу – 3936 читачів.

         Масові заходи бібліотекарі проводили спільно з праціниками місцевого самоврядування, шкіл, будинків культури, клубів,  дитячих садків, громадських організацій.

         Колективи  закладів культури впродовж року були активними учасниками заходів на рівні громади.

         Закуплено  матеріали  та  виготовлено  подіум для сцени  розміром 10 х12 м на  суму  65 тис. грн.

         Виконано   поточні ремонти в будинках культури на загальну суму 22,9 тис. грн. Організовано  благодійні концерти по закладах культури громади, де зібрано  біля 100 тис. грн, які  передано   воїнам ЗСУ.

         В  галузі  культури  та  мистецтва  у 2022 році  проведено  14  заходів з  відзначення  державних та  релігійних свят (витрачено  36,2 тис. грн).

        Щодо планів на майбутнє

 

       На 2023 рік пріоритетними напрямами для Скала-Подільської  селищної ради, на мою думку,  мають бути:

1) збільшення переліку надання адміністративних та соціальних послуг;

2) завершення  реконструкції горища ЦНАП під соціальний центр з конференц-залом;

3) продовження  проекту реконструкції скверу по вул. Грушевського;

4) придбання шкільного автобуса;

5) продовження капітального ремонту тротуару по вул. Грушевського;

6) ремонт вул. І. Франка;

7) ремонт огорожі парку по вул. Грушевського;

8) придбання сміттєвих баків для всіх населених пунктів громади;

9) продовження  заміни  водопроводів в Скала – Подільській;

10) виготовлення інвентарних справ на нерухоме майно громади та  реєстрація їх у Єдиному  державному  реєстрі;

11) створення Центру безпеки громадян;

12) здійснення нормативно-грошової оцінка та встановлення меж громади;

13)   приведення у відповідність до  державних  норм споруди цивільного захисту;

14)   відкриття лабораторно-діагностичне  відділення  міської  поліклініки;

15)   вдосконалення  роботи  по  веденню  електронних  медичних  записів;

16)  завершення  ремонту  приміщення  міської  поліклініки.

        Для врахування думки жителів громади щодо першочергових заходів розвитку, прошу вас активно долучитися  до  обговорення. Розраховую на зауваження, коментарі та пропозиції, які дозволять доповнити або розширити можливі напрями розвитку громади, включаючи конкретні заходи виконання Стратегії.

 

         Від вас залежить, в якому напрямі ми будемо будувати спроможну громаду і куди будемо вкладати фінансові ресурси громади.  Зауваження   чи   пропозиції  необхідно   надсилати  на  e-mail: skpodselrada@meta.ua

 

        Підсумовуючи роботу за  рік, можна сказати, що в зв’язку  із  введенням  в  країні  воєнного  стану  багато  запланованих  заходів  не вдалося  зробити. Щиро вдячний таким людям, які займають активну громадську позицію, відкриті до діалогу й всебічно підтримують розвиток нашої громади. Особливо вдячний всім суб’єктам господарської та підприємницької діяльності, які працюють на теренах громади.

         Надіюсь на  подальшу  співпрацю  і  взаєморозуміння, конструктивність  і свідомість  громадян, депутатського корпусу та виконавчого комітету.   Сподіваюсь, разом будемо й надалі працювати в обраному напрямку в інтересах і на благо громади, для загального добра й благополуччя, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби жителів, а головне – виправдати довіру людей.

        Наближаємо  перемогу  разом!  Слава  Україні !

Селищний голова   Ігор ЛОБОДА

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь