Скала-Подільська селищна рада - територіальна громада

Тернопільська область, Чортківський район

Звіт селищного голови про проведену роботу за 2021 рік

ЗВІТ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ   

     Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед селищною територіальною громадою за підсумками роботи року, що минув.

Скала-Подільська селищна територіальна громада утворена 17 липня 2015 року. В 2020 році 23 листопада за підсумками місцевих виборів я обраний головою Скала-Подільської громади і з цього часу, рішенням І сесії 8-го скликання селищної ради розпочав свої повноваження.

Із завершенням процесу децентралізації до складу громади входять 1 селище міського типу (центр громади) та 15 сільських населених пунктів: Нивра, Залуччя, Турильче, Вербівка, Підпилип’я, Іванків, Гуштинка, Бережанка, Трійця, Гуштин, Лосяч, Бурдяківці, Дубівка, Збриж.

          23 листопада 2020 року відбулася І установча сесія селищної ради, на якій визнали повноваження  депутатів Скала-Подільської селищної ради та  селищного голови, обрали секретаря селищної ради, затвердили заступників та 5 старост старостинських округів громади.

 Скала-Подільська громада,  як орган  місцевого  самоврядування, дотримується зазначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів.

Як голова громади, намагаюсь побудувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконавчого комітету, структурних підрозділів та апарату селищної ради.

          Селищна рада публічна і відкрита у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення роботи ради, прийнятих документів на сесіях ради, засіданнях виконавчого комітету, а також про новини та життя громади. Сайт легкодоступний та відкритий для жителів та гостей громади. Тут можна написати звернення та подати електронну петицію. Створено офіційну сторінку селищної ради у Facebook. Постійно ведеться робота по її наповненню інформаційними матеріалами.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. Закон визначає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. З початку скликання відбулося 13 пленарних засідань ради, на яких розглянули та прийняли відповідні 974 рішення. Це дає можливість вирішити ряд важливих питань життєдіяльності громади,  управління майном,  земельними питаннями та питань порушених у зверненнях громадян, клопотаннях підприємств, установ та організацій. Найважливішими серед них стали питання про прийняття бюджету селищної територіальної громади.

        Рішення селищної ради приймались відкритим поіменним голосуванням, результати яких оприлюднені на офіційному сайті селищної ради.

Усі питання, які розглядалися на сесіях, в обов’язковому порядку були попередньо опрацьовані на засіданнях постійних комісій:

- з питань бюджету, фінансів, та соціально економічного розвитку;

- з питань з питань освіти, культури, охорони здоров’я соціального захисту населення, молоді і спорту;

- з питань розвитку територій, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, земельних відносин, охорони довкілля, підприємництва та туризму;

- з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики, регуляторної політики. 

Детальне вивчення всіх питань на засіданнях комісій, дозволило в конструктивному руслі  працювати виражено на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.

Також постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали  контроль за виконанням ухвалених селищною радою рішень.

Виконавча діяльність селищної ради здійснювалася через виконавчий комітет, який проводив свою роботу, спрямовану на вирішення соціально-економічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних  та інших важливих проблем громади. До його складу включені представники різних сфер діяльності та галузей, які мають досвід професійної діяльності і можуть впливати безпосередньо на вирішення ключових проблем населених пунктів.

Виконавчий комітет координує й контролює роботу апарату виконавчого комітету та підприємств і установ, що належать до комунальної власності територіальної громади.

Усього за звітний період проведено 15 засідань виконавчого комітету, розглянуто 171 питання.

       Умови і порядок доступу до публічної інформації доведений до відома громадян шляхом розміщення повідомлення на офіційному сайті.

За 12 місяців 2021 року до селищної ради надійшло 3302 інформаційних запитів та звернень. Всі запити та звернення своєчасно розглянули, задовольнили та забезпечили інформування запитувачів у термін встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації».

З метою розв’язання власних проблем до селищної ради протягом  звітного періоду звернулася 1116 особа. З органів державної та виконавчої влади надійшло 1726 звернень.

         Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях є  проблеми, пов’язані з

–    соціальним захистом населення;

–    аграрною політикою і земельних відносин;

-     наданням одноразової матеріальної допомоги.

      В звітному періоді з селищного бюджету комісія з питань надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Скала-Подільської селищної ради, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин надала матеріальну допомогу заявникам на загальну суму 317,4 тис. грн. - 145 осібам.

      З метою інформування населення на інформаційному стенді, офіційному веб-сайті буде розміщено законодавчі акти, зразки оформлення звернень, відомості про посадових осіб, що здійснюють прийом громадян та інше.

         При селищній раді створено і працює Відділ «Центр надання адміністративних послуг».

         Сучасний ЦНАП – це єдине місце (приміщення), де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах із зручним графіком прийому суб’єктів звернень.

Від початку створення ЦНАПу постала потреба у створенні сучасного приміщення за принципом «Прозорий офіс» та стандартизації процесів надання адміністративних послуг. Приміщення колишньої Скала-Подільської  селищної ради, що наразі є адміністративним приміщенням Центру реконструйовано та знаходиться на стадії введення в експлуатацію, здійснено розмежування на зони консультування, очікування та обслуговування. Для відвідувачів з дітьми облаштовано дитячий ігровий куточок, для людей з особливими потребами встановлено пандус та діятиме підйомник. Крім того  благоустроєна територія (облаштування тротуарною плиткою та озеленення); встановлено огорожу; відведено місця для автостоянки та місця для колясок; виготовлено та встановлено інформаційні стенди, вказівники, вивіски; проведено широкосмуговий інтернет; проведено всі комунікації газифіковано та електризовано приміщення.

Географічне розташування Скала-Подільської селищної територіальної громади, кількість та територіальне розташування сіл, що входять до її складу, зумовило потребу у забезпеченні територіальної (фізичної) доступності отримання послуг її мешканців. З цією метою прийнято рішення про утворення 3-х віддалених місць для роботи адміністраторів ЦНАП, у яких обслуговування здійснюють старости-адміністратори відповідних старостатів. Зазначені робочі місця розміщено в приміщеннях колишніх сільських рад, вони обладнані персональними комп’ютерами та створено сприятливі умови для роботи.

Свою діяльність ЦНАП здійснює за принципом відкритого і прозорого «єдиного офісу».

В Центрі адмінпослуг громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 256 вид послуг. а саме:

– адміністративні послуги структурних підрозділів територіальної громади та її виконавчих органів – 120 послуг;

– адміністративні послуги територіальних органів виконавчої влади, інші державні послуги – 136 послуг.

Затверджений Перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, є динамічним та постійно активізується, ведеться активна робота над запровадженням можливості надавати через ЦНАП максимальну кількість адміністративних послуг.

Впродовж 2021 року, адміністраторами Центру зареєстровано 5152 звернень, з них:

-реєстрація місця проживання (приписка/виписка) – 414;

-довідка про місце реєстрації – 869;

-прийнято документи на надання соціальних допомог, субсидій через ПК

«Соціальна громада» - 862;

-посвідчень багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї – 94;

-видано довідок – 1987;

-актів обстеження — 193;

-вчинено нотаріальні дії – 293;

-реєстрація майна — 440.

Окрім зареєстрованих звернень відділом ЦНАП надаються консультації не лише при особистому зверненні громадян, а й телефоном та через електронну пошту.

Найбільшим попитом серед населення користуються послуги, що стосуються

Земельних питань;

Державної реєстрації нерухомого майна;

Послуг соціального характеру;

– Реєстрації місця проживання;

Видач довідок та інших питань місцевого значення.

В 2022 році в громаді запрацює та надаватиметься комплексна послуга «єМалятко». Також цього року пріоритетом для ЦНАПу буде організація надання комплексних адміністративних послуг (реєстрація народження, місця проживання, соціальні допомоги за принципом «життєвої ситуації»), а також розширення переліку послуг реєстрації фізичних осіб, послуг з реєстрації транспортних засобів, отримання посвідчень водія та послуг у сфері міграції.

З метою підвищення комфорту при оплаті адміністративних послуг у  2022 року планується встановити платіжний термінал.

Рішенням виконавчого комітету Скала-Подільської селищної ради

№ 159 від 17.12.2020 року створена  адміністративна комісія та затверджено положення про неї. До повноважень даної комісії належить розгляд справ про адміністративні правопорушення.

Так, протягом 2021 року було розглянуто 86 адміністративних справ (складено протоколи та винесено постанови), видано 320 проектів розпоряджень селищного голови, надано 104 відповіді на запити із судових інстанцій, надано 28 довідок-характеристик для правоохоронних органів, надано 5 відповідей у виконавчу службу, надано 158 відповідей на заяви/звернення громадян, установ, організацій, видано 47 ордерів на видалення дерев. Правовий супровід апарату селищної ради ведеться на постійній основі.

Допризовна підготовка юнаків

  • В громаді приділяється увага питанню організації та фінансового забезпечення проведення заходів, пов’язаних з допризовною підготовкою юнаків, проведення приписки до призовної дільниці і призову громадян України на строкову та контрактну військову службу до  Збройних  сил України, забезпечення мобілізаційної підготовки та проведення мобілізації на 2021 рік.
  • з початку року призвали на строкову службу до лав Збройних сил України 23 призовників. З бюджету громади профінансовано 104.098 тис.грн, в тому числі: забезпечення участі у зборах територіальної оборони – 2.8 тис. грн, на забезпечення доставки до обласного збірного пункту — 14 тис.грн., агітаційні матеріали та канцтовари - 5.5 тис.грн., відшкодування коштів за медичний огляд призовників – 1798 грн, матеріальне заохочення військовослужбовцям, призваним за контрактом до Збройних сил України – 80тис. грн.

Цивільний захист населення 

Рішенням виконавчого комітету з метою попередження надзвичайних ситуацій у випадоку їх виникнення та несприятливих погодних умов створена комісія з питань ТЕБ та НС селищної ради, а також розроблено і затверджено план роботи.

За звітний період проведено 7 засідань селищної комісії з питань ТЕБ та НС на які було винесено 38 питання. З усіх питань ухвалені відповідні рішення.

        Надзвичайних ситуацій техногенного характеру в громаді не зафіксовано.

         Влітку 2021 року проведено огляд матеріальної бази загальноосвітніх та дошкільних закладів, окремих підприємств на випадок готовності до надзвичайної ситуації, здійснено актування наслідків негоди. З метою запобігання виникнення та ліквідації надзвичайної ситуації створено в 2021 році матеріальний резерв палевно-мастильних матеріалів в обсязі 0,5 тон.  Також розроблена Програма захисту населення і території Скала-Подільської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022-2026 роки, на виконання заходів якої передбачено на 2022 р. 70тис.грн.  

Землеустрій

   Станом на 31 грудня 2021 року Скала-Подільська селищна територіальна громада відповідно до наказів, актів прийому – передачі   від Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області у комунальну власність прийняла земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 8,0209 га. Та відповідно до вимог чинного законодавства здійснюється державна реєстрація прав комунальної власності на вказані земельні ділянки.

         Одним із основних напрямків роботи селищної ради є вирішення питань, які стосуються регулювання земельних відносин  селищної територіальної громади з орендарями – фізичними і юридичними особами. Їхня важливість полягає не лише в задоволенні потреб орендарів, а і в наповненні бюджету громади.

         Відповідно між селищною радою та фізичними і юридичними особами укладено 16 договорів оренди з відповідними процентними ставками на суму- 579740,3  тис. грн. Від продажу земельних ділянок бюджет територіальної громади поповнився на суму - 1052210,0 тис. грн. Підготовлено 856 проектів рішень на сесії  селищної ради. Також  протягом року проведено два громадських слухання щодо врахування громадських інтересів при обговоренні п’яти проектів містобудівної документації.

         Проведена інвентаризація земель  громади, проінвентаризовано 70,4224 га, з них:

  • Землі під проектними дорогами - 70,1524 га, з них :

-Бурдяківський старостинський округ -11,8375 га;

-Гуштинський старостинський округ - 11,7505 га;

-Іванківський старостинський округ - 8,4399 га;

-Лосяцький старостинський округ - 10,6169 га;

-Ниврянський старостинський округ - 4,6880 га;

-Турильченський старостинський округ - 18,7812 га;

-смт Скала-Подільська-4,0384.

  • Землі для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – 0,17 га
  • Землі для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій - 0,10 га

         Згідно з рішеннями сесії надано дозвіл на виділення земельних ділянок  118 учасникам ООС -АТО на загальну площу – 143,91 га, з них:

-100 ділянок  для ОСГ на площу – 142,55 га  

-17 ділянок для ведення садівництва – 1,36 га

-1 ділянка для  будівництва індивідуального гаража – 0,0041 га.

         Зокрема: с.Лосяч виділено 11 земельних ділянок для ведення ОСГ

2 земельних ділянки для садівництва;

с.Гуштин 1 земельна ділянка  для ОСГ;

с.Турильче,Вербівка 21 земельних ділянок для  ОСГ;

2 земельних ділянки для садівництва;

с.Нивра 21 земельних ділянок для ведення ОСГ;

с.Іванків, Бережанка 14 земельних ділянок для ведення ОСГ;  

9 земельних ділянок для  садівництва;

смт.Скала - Подільська 29 земельних ділянок для ведення ОСГ; 4 земельних ділянок для садівництв; 1 будівництва індивідуального гаража;

с.Бурдяківці   2 земельних ділянок для ведення ОСГ.

         Зокрема у 2021 році прийнято рішення про надання земельних ділянок учасникам ООС:

-для ОСГ-19 на загальну площу 26,3202;

     -для садівництва-2 на площу 0,16 га .                                                                 Впроваджуються заходи з ефективного використання земель територіальної громади. Проводиться робота по інвестиційно привабливих земельних ділянках.

Для збільшення надходження коштів до місцевого бюджету та ефективного використання земель сільськогосподарського призначення проведено аналіз вільних земельних ділянок. Належно до відповідних рішення сесії селищної ради визначено земельні ділянки, які виставляться на земельні торги.

Проводиться роз’яснювальна робота по старостинських округах щодо  створення на вільних та придатних для випасання худоби громадських пасовищ.

Здійснюється активна робота з виявлення та узаконення земельних ділянок, які на даний час не внесені до Державного земельного кадастру в межах населених пунктів. Наразі до селищної ради надійшло 856 заяв про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, на розробку технічних документацій щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та відповідне їх затвердження.

Проведено аудит всіх водних об’єктів, що розташовані на території  громади. Таких водойм в громаді налічується 11 загальною площею — 120,34га. Всі ці дані опрацьовані, узагальнені і в подальшому будуть враховуватися при можливості співфінансування проведення інвентаризації з подальшим внесенням до Державного земельного кадастру. Проведено інвентаризацію лісових ресурсів на території громади. Загальна площа лісів комунальної власності становить 378га., з них:

-178га передано під охорону лісництв;

-187,6га підлягають виготовленню відповідної документації для внесення відомостей до Державного земельного кадастру ;

-12,2146га. - площа лісів яка занесена до реєстру комунальної власності. Також до комунальної власності внесено 244 земельні ділянки на загальну площу 1072 га.

Комунальне майно

         Селищна рада  проводить роботу щодо впорядкування переліку  об’єктів комунальної власності Скала-Подільської територіальної громади.  За звітний період у комунальну власність громади прийнято від Бурдяківської сільської ради майна на суму 7054,5 тис.грн., внаслідок реорганізації.

         Станом на 31 грудня 2021 року у комунальній власності селищної територіальної громади перебуває 183 об’єктів нерухомого майна. Селищна рада є засновником 8 комунальних установ. Для раціонального використання майна комунальної власності проводиться робота щодо передачі будівель в оперативне управління, господарське відання та надання в оренду підприємствам, установам, організаціям.

Бюджет СТГ

Фінансовим відділом у 2021 році при виконанні делегованих повноважень у галузі фінансів та бюджету підготовлено 29 проектів розпоряджень селищного голови, 6 проектів рішень виконавчого комітету селищної ради, 28 проектів рішень селищної ради, підготовлено та прийнято 62 накази . Працівниками відділу підготовлено та відправлено 207 інформацій. Крім того, зроблено 515 довідок змін до розпису селищного бюджету, 375 розпоряджень про фінансування. Фінансовий відділ виступав співрозробником 15 галузевих програм та положень. У 2021 році вперше розроблено та затверджено Бюджетний регламент та бюджетний календар селищної ради, який є дорожньою картою розпорядників коштів різних рівнів.

У 2021 році розроблено Прогноз бюджету на середньострокову перспективу, який схвалений на виконкомі селищної ради та розглянуто на сесії. У минулому році зроблено аналіз регуляторного впливу до рішення про прийняття місцевих податків та зборів з 01.01.2022 року.

Фінвідділ спільно із податковою інспекцією та іншими відділами селищної ради на підставі проведених аналізів спеціалістами фінвідділу, проводив виїзні наради-зустрічі із  суб’єктами підприємницької діяльності у всіх населених пунктах громади.

На підставі обмінної інформації між податковою інспекцією про борги в розрізі платників податків та спільно із старостами старостинських округів громади проводилась постійна робота щодо погашення боргів та своєчасної сплати платежів до бюджету. Все це позитивно вплинуло на виконання дохідної частини селищного бюджету за 2021 рік.

Бюджет Скала-Подільської селищної територіальної громади за 2021 рік  по доходах (без врахування трансфертів) виконаний в сумі 40394,4 тис. грн. при річному плані з врахуванням змін – 37387,9 тис. грн., що становить 108,0 % та на 7361,0 тис. грн. або 122,3 % більше ніж у 2020 році. Найбільшими платниками податків до селищного бюджету є Бурдяківський спецкар’єр -12513,1 тис. грн., ДП „ДІНТЕР Україна Скала” – 4115,0 тис. грн. , ПАП „Дзвін” – 3031,0 тис. грн. , «ТОВ Скала –Подільський  спецкар’єр» – 2091,0  тис. грн., «ТОВ Аграрна компанія 2004» – 1454,0 тис. грн.

Базова дотація з державного бюджету надійшла в повному обсязі  (10502,8 тис. грн.), дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 1570,1 тис. грн., що становить 100 відсотків до плану, субвенції з державного бюджету надійшли відповідно до планових показників  поточного року, а саме освітня субвенція з державного бюджету надійшла в сумі 25307,8 тис. грн., субвенція з державного бюджету на розвиток мережі ЦНАП - 1650,1 тис. грн., субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості – 55,7 тис. грн., субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 2000,0 тис. грн.

Податків та зборів на доходи фізичних осіб надійшло за 2021 рік 22302,5 тис. грн. до плану 19869,8 тис. грн., що становить 112,2 %  або перевиконано в сумі 2432,7 тис. грн., що на 4573,4 тис. грн. і 125,8% більше ніж у 2020 році. Найбільшими платниками податку є : ДП „ДІНТЕР Україна скала” – 4082,2 тис. грн., «ТОВ Бурдяківський спецкар’єр» 3132,5 тис. грн., ПАП „Дзвін” 1954,3 тис. грн., «ТОВ Скала –Подільський  спецкар’єр» 1505,8 тис. грн.

Податку на майно фактично надійшло 5870,7 тис. грн. до плану 5525,6 тис. грн., перевиконання становить 345,1 тис. грн. або 106,2 %, що на 970,4 тис. грн. і 119,8 % більше ніж у 2020 році.

Акцизного податку за 2021 рік надійшло 1378,1 тис. грн. або 270,7 % до плану та на 68,4 тис.грн. більше ніж у 2020 році.

План по єдиному податку за 2021 рік складає 4681,0 тис. грн., фактично надійшло 3894,0 тис. грн., тобто недопоступило 787,0 тис. грн. та на 370,4 тис.грн. менше ніж у 2020 році. Найбільшими платниками вищезгаданого податку є ПАП „Дзвін” 754,3 тис. грн., «ТОВ Аграрна компанія 2004» – 290 тис. грн., СФГ „Айва ” 138  тис. грн., «ТОВ Мрія фармінг Тернопіль» – 118 тис. грн., ФГ «Макс Агро» – 103 тис. грн.

Інших надходжень  надійшло 6949,1 тис. грн. до плану 6802,5 тис. грн., що становить 102,2 %  або перевиконано в сумі 146,6 тис. грн. та на 2119,2 тис. грн. і 143,9% більше ніж у 2020 році.

Скала-Подільський селищний бюджет по видатках загального фонду за  2021 рік з урахуванням трансфертів виконаний в сумі 76565,7 тис. грн. при  уточненому річному плані 78223,1 тис. грн., що становить 97,9%.  

На заробітну плату з нарахуваннями видатки склали 59026,3 тис. грн., енергоносії – 3628,9 тис. грн., продукти харчування – 780,6 тис. грн.

Установами освіти  використано 49717,8 тис. грн. бюджетних коштів, охорони здоров’я – 2287,9 тис. грн., культури і мистецтва – 3126,9 тис. грн., органами управління – 10289,7 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 2776,6 тис. грн., житлово-комунальне господарство – 5973,7 тис. грн.

По установах освіти на оплату праці з нарахуваннями використано 44553,4 тис. грн. або 89,6 % до загальної суми видатків, в т. ч. за рахунок освітньої субвенції – 24715,5 тис. грн., продукти харчування – 780,6 тис. грн., оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3123,5 тис. грн. (6,3 %), поточні видатки – 1260,3 тис. грн.  

По соціальному захисту видатки на зарплату становлять 566,1 тис. грн., на виплату допомог – 1140,8 тис. грн.

Установи культури здійснили видатків на оплату праці з нарахуваннями в сумі 2675,4 тис. грн. – 85,6 % від проведених видатків, енергоносії – 229,5 тис. грн., проведення заходів – 174,5 тис. грн., поточні видатки – 47,6 тис. грн.

Видатки спеціального фонду селищного бюджету за 2021 рік становлять 6980,5 тис. грн. або 93,8 % до уточненого річного плану, з них на освіту – 1086,8 тис. грн., охорону здоров’я – 219,1 тис. грн., житлово – комунальне господарство – 823,0 тис. грн., виконання інвестиційних проектів – 2518,8 тис. грн. (ПКД на будівництво очисних споруд Скала – Подільського ККП по вул.. Грушевського та капремонт скверу по вул.. Грушевського), розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг – 1624,3 тис. грн., реконструкція котельні ЦНАП  - 312,9 тис. грн., придбання комп’ютерної та оргтехніки - 111,9 тис. грн.

За 2021 рік розподілено вільних залишків бюджетних коштів загального фонду селищного бюджету в сумі 4040,4 тис. грн., в т. ч. на заробітну плату з нарахуваннями - 1377,6 тис. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 259,0 тис. грн., медикаменти – 205,6 тис. грн., інші видатки – 1154,3 тис. грн., передано до бюджету розвитку – 1043,9 тис. грн.

Економічний розвиток та інвестиційна діяльність

         У відповідності до плану роботи на 2021 рік відділ економічного розвитку та інвестицій , забезпечував виконання заходів щодо реалізації державної політики соціально-економічного розвитку  територіальної громади в рамках реалізації плану стратегічного планування                    Скала-Подільської громади та держави в цілому.

-проведено аналіз плану заходів  Статегії розвитку  та плану заходів щодо соціально-економічного та культурного розвитку Скала-Подільської територіальної громади. У відповідності до законів України «Про добровільне об’єднання громад»,»Про засади державної регіональної політики», внесено  та затверджено зміни до окремих показників  Стратегії розвитку Скала-Подільської селищної ради на 2021-2025 роки та плану соціально-економічного та культурного розвитку  Скала-Подільської територіальної громади на 2021 рік;

-сформовано реєстр  пріоритетних об’єктів для поліпшення стану соціальної інфраструктури в громаді,фінансування яких може здійснюватись за рахунок  коштів державного та місцевого бюджету ,а також за активної донорської підтримки ;

-надана інформаційна довідка  про вільні виробничі приміщення (площі) для можливої двосторонньої співпраці з Державою Ізраїль;

-на виконання  заходів  щодо відзначення в громаді днів підприємництва , проведено в закладах загальноосвітніх шкіл громади конкурс малюнка на тему: “Бізнес очима дітей”;

-для  популяризації продукції місцевих товаровиробників різних галузей економіки  та впізнаванності їх за межами громади, було оновлено бізнес-каталог “Тернопільщина-перспективний майданчик для бізнесу”;

-з метою попередження скарг та звернень громадян, на виконання розпорядження  голови ОДА №424/01-01 від 04 липня 2021 року

«Про стан агропромислового комплексу області», проведено моніторинг про стан розрахунків із виплат орендної плати с/г підприємствами за  земельні частки(паї).

-проведено заходи щодо передачі повідомлень громадянам Скала-Подільської громади для сплати земельного податку та податку на житлове та нежитлове майно, нарахованих та які підлягали до сплати в 2021 році. Проводився щоденний моніторинг щодо боржників та вирішення спірних питань в межах повноважень. Проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо відповідальності за несплату місцевих податків та зборів.

-інформаційно-розяснювальна робота щодо державних програм підтримки громадян та місцевого бізнесу(Е-Підтримка через додаток»ДІЯ»)

-проведено моніторинг обєктів зовнішньої реклами  та проведено розяснення субєктам-господарюванням на можливість використання  інформаційних щитів для пропагування власного бізнесу в межах положення на розміщення зовнішньої реклами.

-проведена роз’яснювальна робота з власниками с/г виробників щодо використання отрутохімікатів в період вегетації рослин та безпечного сусідства з власниками бджолосімей .

-проводиться постійна комунікація з  фіскальними органами,органами статистики та пенсійного фонду.

Економіка та підприємництво

У 2021 році розроблено 1 регуляторний акт, який затверджено на сесії селищної ради «про місцеві податки і збори з 01.01.2022року». До регуляторного акту розроблено аналіз регуляторного впливу. Вищезгадані документи направлені на погодження до Регуляторної служби України.

За інформацією  державної податкової інспекції Борщівського ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області, станом на 01 січня 2022 року на обліку налічувалося  128 фізичних особі-підприємців та  юридичних особ – суб’єктів підприємницької діяльності 33, з яких сплачують податків фізичні 81% юридичні 82%. Зокрема фізичними особами підприємцями у 2021 році сплачено 2457 тис.грн. платежів до бюджету, юридичними особами малого підприємництва – 727 тис.грн.

Промисловість

Промисловий сектор громади представлений чотирма великими промисловими підприємствами, а саме: ДП «Дінтер Україна Скала» - займається виготовлення концентрованих та освітлених соків та ароми; ТОВ «Бурдяківський спец-кар’єр» - видобування каменю, виробництво щебеню різних фракцій; ТОВ «Скала-Подільський спец кар’єр» - видобування каменю виробництво, щебеню різних фракцій, асфальту та мінерального порошку; ТОВ « Галвапняк » - виробництво щебеню. Вище згадані промислові підприємства за 2021 рік наповнили місцевий бюджет на суму 18 880 тис.грн. 

         Дані підприємства беруть активну участь в соціально-економічному розвитку громади, покращення дорожньої інфраструктури, надання допомоги для проведення благоустрою селища, покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів та інше.  

Агропромисловий комплекс

  Місцева економіка має яскраво виражену сільськогосподарську спеціалізацію. Основний напрямок – рослинництво з розвиненим виробництвом соняшника, кукурудзи, пшениці, ячменю, сої. Виробничу діяльність на території громади здійснюють три великі сільськогосподарських підприємств та дванадцять фермерських господарства, якими сплачено до місцевого бюджету - 5543 тис.грн та відповідно - 1122 тис.грн. На території громади працює підприємство по заготівлі та осушці зерна ПП «Діоніс» яким сплачено – 739,5 тис. грн.

За станом на 01 січня 2022 року обробляється 5669 тис. га сільськогосподарських угідь.

 У відповідності до Закону України «Про бджільництво» та на виконання Постанови №517 від 12 травня 2021 року  «Про внесення змін до Порядку використання коштів,передбачених у державному бюджеті для  державної підтримки розвитку тваринництва та переробки с/г продукції» проведена інформаційно-роз’яснювальна робота щодо потенційних отримувачів  дотації на підтримку бджільництва. В результаті залучено до фінансування з державного бюджету 27  фізичних осіб,які є власниками  1264 бджолосімей.                   Житлово-комунальна сфера та благоустрій

На території Скала-Подільської громади функціонують ДП “Благоустрій” та комбінат комунальних підприємств (ККП), основними видами діяльності яких є організація благоустрою населених пунктів  громади; збирання, транспортування, розміщення побутових відходів; належне забезпечення питною водою населення; будівництво  мереж водопроводу; належне обслуговування та реконструкція каналізаційних комунікацій управління багатоквартирними будинками, утримання доріг та вулиць комунальної форм власності і т. д.

         За звітній період ККП надало послуг з управління багатоквартирними будинками, водопостачання, вивезення ТПВ ,рідких відходів та інших на суму-1887,6 тис. грн. З них:

управління  багатоквартирними будинками-565,5 тис. грн.

-водопостачання- 741,2 тис. грн.

з них : населення-594,8 тис.; грн.,бюджетні організації-75,7 тис. грн.;  інші організації-70,7 тис. грн..

- саночистка (вивезення ТПВ і РВ) -580,9 тис. грн., з них:

населення-269,2 тис. грн.; організації-138,9 тис. грн.; викачка нечистот-86,6 тис. грн.; за розміщення вичавок -86,2 тис.грн.

         В 2021 році з місцевого бюджету селищна рада направила коштів дотації на суму -1681 тис.грн., ККП вдалося отримати власних надходжень в сумі - 1 887,6 тис. грн., всього дохід за рік склав -3568,6  тис. грн.

З цього доходу витрати по комбінату склали - 3626,7 тис. грн.( матеріали, зарплата і відрахування, електроенергія, паливо і ін..) з них:

-по управління  багатоквартирними будинками:- 593,2 тис.грн.

-по водопостачанню-1984,2 тис. грн.

-по саночистці (вивезення твердих побутових відходів та викачка нечистот) -1018,8 тис. грн.

-інші -30,5 тис.грн

Збитки по підприємству за 2021 року становлять – 58,1 тис. грн. з них:

-по управління  багатоквартирними будинками:- 27,7  тис.грн.

-по водопостачанню-39,9 тис. грн.

У 2021 році було витрачено кошти в розмірі 277 тис.грн., на проплату за виготовлення та коригування проекту та проходження експертизи відповідно до договору по будівництву очисних споруд по вул. Грушевського.

Водопостачання та водовідведення

Одним із пріоритетних напрямків роботи ККП є надання послуг з водопостачання і водовідведення на території громади. Так в 2021 році  Скала-Подільським комбінатом комунальних підприємством було відпущено води -37,1 тис. м3, з них населенню -32,4 тис.м3, бюджетним організаціям – 2,4 тис.м3, іншим-2,3 тис.м3. Для безперебійного постачання  холодної води було зроблено поточні ремонти водопроводу:

-з Скала-Подільського спецкар’єру до буд. по вул. Грушевського №51А -298 м -24945,15грн..

-по вулиці Залізнодорожня  200м -17,9 тис.грн.,

-по вулиці  24 Серпня   140 м -39,8 тис.грн..

-по вулиці  Богуна 10м -3 тис.грн. 

-по вулиці  Грушевського (свердловина №3) 126м -20,4 тис.грн.

Зроблено модернізацію свердловин:

-встановлення частотного перетворювача  -28 тис.грн.,

-заміна водяних насосів -5шт. на суму -90,1 тис.грн.,

-ремонт 3 насосних агрегатів  на суму -33,2 тис.грн..

-придбано кабель АВБбШв-4х16 в кількості 230,0 м/п для підключення діючої та резервної свердловин на суму-11,3 тис.грн.

-телеінспекція свердловини №3 -8 тис.грн.

-промивка свердловин  №3 -50 тис.грн.

Вивіз твердих побутових відходів

В 2021 року Скала-Подільський ККП здійснювалось вивезення сміття від населення згідно затвердженого графіку, впорядковано центральне сміттєзвалище, проведено розчищення на суму-59,5 тис.грн. Також використовувалися кошти на поточний ремонт сміттєвоза ГАЗ -53 в сумі — 10,0 тис.грн. Але нажаль, утримання контейнерних майданчиків біля багатоквартирних будинків залишається проблемою, оскільки деякими громадянами крім побутових відходів поруч з контейнерами складується будівельне  сміття, гілки та листя . Над цією проблемою ще треба працювати всім нам, виховувати у населення культуру поведінки поводження із сміттям.

Управління багатоквартирними будинками

         Станом на 31 грудня у відданні Скала-Подільського ККП на утримувані перебувають 9 багатоквартирних будинків, загальною площею приміщень-28,0 тис.м2. До управління будинками належать послуги з прибираня під’їздів багатоквартирних будинків, освітлення під’їздів та технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання і зливної каналізації, в тому числі і ліквідації аварій.

         Також ККП були проведені позапланові додаткові роботи, а саме:

-встановлення колодязя та гідранта на території приміщення селищної ради та ЦНАП;

-встановлення вікон адміністративого приміщення ККП.

Зовнішнє освітлення

Ще одним із пріоритетних напрямків роботи є експлуатації та утримання в належному стані вуличного освітлення. Цей вид робіт виконує Дочірнє підприємство «Благоустрій».

         Відповідно витрати на зовнішнє освітлення здійснювались на:

-існуюче вуличне освітлення в Скала-Подільська, Іванків, Лосяч, Гуштин, Нивра на суму — 609 тис. грн.

-підтримка існуючих ліній вуличного освітлення - 150 тис. грн.

-проведення нових ліній в Гуштині та Іванкові303,9 тис. грн.

 

Благоустрій населених пунктів

Особлива увага в громаді приділяється питанню благоустрою населених пунктів.

ДП «Благоустрій» в складі 24 робітників. Також, додатково до громадських робіт з благоустрою селища залучили 3 чоловіка, які відбували суспільно корисні роботи за адміністративні правопорушення. Для покращення санітарного стану щоденно виконуються роботи по догляду за об’єктами історико-культурного значення, скверами, парками та іншими місцями масового відпочинку населення. Постійно здійснювався обкіс трави в місцях загального користування ручними мотокосами, на узбіччях доріг обкіс здійснюється трактором з навісною роторною косаркою. Для оновлення матеріально-технічної бази в 2021 році придбано мотокоси, автомийка високого тиску, та інший робочий інвентар загальною вартістю 26 тис. грн за рахунок коштів бюджету громади.

Проведено благоустрій території, озеленення по вул. Грушевського та територія біля адмінприміщення ЦНАП на суму- 15 тис.грн. та встановлення огорожі на суму — 21тис.грн., проводились роботи по встановленню бруківки на прилеглій території ЦНАПу та комунального підприємства - 99 тис.грн. На утримання сільських кладовищ громади (санітарна очистка та благоустрій) витрати склали на суму — 16тис.грн., вживалися заходи з усунення стихійних смітєзвалищ витрати склали в сумі 11тис.грн. Працівниками ДП «Благоустрій» проводилася санітарна чистка парку в смт Скалі-Подільській та встановлення реконструйованої частини огорожі біля центрального входу і частково проведенно вуличне освітлення на суму - 45 тис.грн.

ДП «Благоустрій» з селищного бюджету виділено 7121,1 тис.грн. Кошти направлялися на оплата праці робітників, придбання спецодягу, інвентарю та інших матеріалів для проведення робіт поточного та капітального характеру а також пально-мастильних матеріалів.

Протягом звітного періоду проводили толоки за участю працівників апарату ради, її структурних підрозділів, а також комунальних установ. Виконували роботи по очищенню від сміття, опалого листя, і.т.д. - сквери, парк, центральний стадіон, кладовища. Також були побілені бордюри, дерева і т. д. Належний санітарний стан підтримується протягом року.

На ямковий ремонт доріг (Іванків, Нивра, Лосяч, Бурдяківці) витрачено коштів на суму - 160 тис.грн.

Проводився капітальний ремонт тротуарів по вул. Грушевського та поточний ремонт по вул.І. Франка на загальну суму — 559 тис.грн. На виготовлення проектно-кошторисної документації затрачено:

-тротуар по вул. Грушевського — 17тис.грн.;

-тротуар по вул. І. Франка — 15тис.грн.;

-реконструкція Скала-Подільського скверу — 177тис.грн.;

-поточний ремонт тротуару вул.І.Франка — 189,3тис.грн.

По проекту реконструкції скверу Скали-Подільської освоєно 1 995,0 тис.грн. (на придбання матеріалів), які виділено з державного бюджету

З моєї ініціативи, за підтримки членів виконкому на території громади висаджено 1200 саджанців модрини та інших дерев.

Соціальний захист

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. За останні роки, на жаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян полягає у  підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг. Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Скала-Подільської територіальної громади здійснює відокремлений структурний підрозділ селищної ради відділ соціального та цивільного захисту населення, який є головним розпорядником коштів КУ “Центр надання соціальних послуг”.

З метою наближення надання державної допомоги сімʼям з дітьми, малозабезпеченим та багатодітним сімʼям, особам з інвалідністю, іншим пільговим категоріям та здійснення їх соціальної підтримки відділом соціального захисту населення, надійшло та задоволено 360 заяв щодо потреб у матеріальній допомозі. У центрі уваги відділу соціальні допомоги стали учасникам  ОУН-УПА – 4 особи, чорнобильці – 36 осіб, реабілітовані – 5 осіб, ветерани АТО-ООС – 84 особи, учасникам бойових дій в Афганістані – 26 осіб, дитина загиблого – 1 особа. Скористались пільгами на тепло – 36 осіб, соціальну допомогу отримали – 65 осіб, пільгами на перевезення – 34 особи, одноразової матеріальної допомоги отримали 145 осіб,  всього потребуючим з бюджету надано допомог на суму понад 1147,4 тис. грн. для 436 осіб.

Розпочата співпраця з Японським фондом соціального розвитку JSDF через Міжнародний банк реконструкції та розвитку для реалізації проекту «Надання соціальних послуг в громаді». За звітній період від фонду соціального розвитку JSDF ми отримали 10 велосипедів та 1 елетро-скутер для відділу соціального захисту та працівників КУ «Центр надання соціальних послуг», а також відповідне обладнання та меблі для облаштування кабінетів та роботи центру. В 2022 році за кошти фонду буде проведена реконструкція горища селищної ради, де передбачається конференц-зал, 4-5 кабінетів, які будуть повністю оснащені меблями та комп’ютерною технікою для працівників соціального центру. Загальна сума вище згаданого проекту за 2021-2022 роки становить 140 тис. доларів.

         Центром надання соціальних послуг охоплено всі населені пункти 5 старостинських округів громади. У відділені надаються наступні види соціальних послуг:

-догляд вдома;

-соціальний супровід сімей у СЖО; інформування , консультування ;

-представництво інтересів.

         Завідувачем відділення КУ “Центр надання соціальних послуг” щоквартально проводиться перевірка якості надання соціальних послуг за місцем проживання отримувача послуг. За 2021 рік послугу догляду вдома отримали 111 жителів громади. Одинадцять соціальних робітників впродовж року здійснили 10879 відвідувань осіб вдома. Для підтримки найбільш нужденних категорій громадян працівниками відділення проводилась значна інформаційна робота по залученню небайдужих жителів та підприємців громади до участі у благодійних акціях. Зокрема до Великодніх свят була проведена благодійна акція «Великодній кошик» для осіб похилого віку (кошики отримали 101 особа). Не залишили потребуючих без подарунків і до різдвяних свят, 82 особи отримали подарункові набори. Здійнити дані заходи селищній раді вдалоза за підтримки підприємців, благодійників та спонсорів територіальної громади.

Діяльність у сфері захисту прав дітей

2021 року було розглянуто 9 письмових та 30 усних звернень громадян, проведено 4 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 10 питань соціального захисту дітей. Спільно з іншими суб’єктами профілактичної право-виховної роботи на місцях впродовж 2021 року проведено захист інтересів дітей при розгляді двох цивільних справ в суді. Здійснено 38 перевірок в сім’ях, які знаходяться у складних життєвих обставинах, сім’ях опікунів, піклувальників щодо виконання батьківських обов’язків з виховання та забезпечення дітей та інші практичні заходи щодо поліпшення роботи з актуальних питань соціально – правового захисту дітей, захисту прав та законних інтересів дітей, забезпечення розв’язання невідкладних проблем соціального захисту дітей, які його потребують, реалізації прав дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання в сім’ї, гармонійний розвиток та соціальний захист, профілактики соціального сирітства, правопорушень та злочинності у дитячому середовищі, попередження насильства в сім’ї, покращення роботи із сім’ями, які знаходяться в складних життєвих обставинах, їх раннього виявлення та надання у разі необхідності, невідкладної допомоги.

У сфері медицини

Один із пріоритетних напрямків роботи громади – забезпечення населення якісною медичною допомогою. Медична допомога населенню Скала-Подільської громади надається медичними працівниками двох комунальних установ: КНП «Скала-Подільське територіальне медичне обєднання»-(первинна медична допомога) та КНП «Скала-Подільська міська поліклініка» (вторинна медична допомога).

З метою вдосконалення системи надання первинної та вторинної медичної допомоги населенню діє 2 Програми фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств територіальної громади, яка фінансується з селищного бюджету.

Фінансування закладу КНП “Скала-Подільське ТМО” у громаді здійснюється за рахунок коштів Національної служби здоров'я України, селищного бюджету, а також власних коштів. Всього заклад медицини за 2021 рік профінансовані на 6352.0 тис. грн, з них 5395.0 тис. грн – кошти НСЗУ, 957 тис. грн кошти громади. У первинній медичній допомозі працюють 30 осіб, у тому числі: 6 сімейних лікарів, 14 осіб середнього медичного персоналу, 4 – молодшого, 5 – іншого (зокрема, адміністративного), 1 - педіатр. КНП обслуговує 10238 осіб з якими на 31 грудня 2021 року заключено 9027 декларацій, що становить 91% всього населення громади.

За рахунок місцевого бюджету 2021 року  проведено:

-в с. Гуштин  роботи з оптимізації опалювальної системи  - 22,8 тис.грн.  та придбано електрокардіограф за 19,9 тис. грн.;

-с. Підпилип’я придбано інфрачервоний обігрівач за 2,2 тис. грн.

-забезпечено роботу організації  збору та доставки ПРЛ-тестів (пально-мастильні матеріали) 50 тис.грн.

-селищна рада повністю профінансувала забезпечення населення у відшкодуванні вартості безкоштовних лікарських засобів на суму 373,4  тис.грн.

Вдалося знайти порозуміння з приватними підприємцями- власниками аптек, де відтепер можна придбати ліки за програмою “Доступні ліки”.

         Закуплено туберкулін для проведення ранньої діагностики туберкульозу у дітей на суму 45,4 тис. грн.

- на енергоносії витрачено 409,4 тис. грн.

- для фінансування товарів та послуг виділено 59,1 тис. грн.

         Станом на 31 грудня 2021 року в громаді другою дозою вакциновано 44% населення, що забезпечило нам входження до першої 10-ки громад області. Загальна сума фінансування за рахунок місцевого бюджету на первинну медицину становить 941,2 тис. грн.

Впродовж 2021 року фахівці КНП Скала-Подільська міська поліклініка прийняла та оглянули 5390 хворих. Пацієнти в денному стаціонарі провели 8529 ліжко-днів, проліковано у денному стаціонарі - 898 хворих. В закладі працює 16 осіб у тому числі: 8  лікарів, 5 особи середнього медичного персоналу, 1 – молодшого, 2 – іншого (бухгалтер,завгосп).

Фінансування закладу КНП “Скала-Подільська міська поліклініка” у громаді здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету в сумі 236 709тис.грн. Дані кошти були використані для зміцнення матеріально технічної бази та потреб закладу, а саме придбано:

-1елекрокардіограф — 35тис.грн;

-3медичні шафи з бактерицдними лампами — 20.2 тис.грн;

-2стабілізатора повітряних — 28.4 тис.грн;

-5ноутбуків — 78.9 тис.грн.;

-1тонометр механічний з стетоскопом — 1.5 тис.грн;

-4тонометри — 2,0 тис.грн;

-5пульсоксиметрів — 3,2 тис.грн.;

-1медичний ліхтар — 0,3 тис.грн.;

-2глюкометри — 1,8 тис.грн.;

-засоби захисту — 11,7 тис.грн.;

-апарат АМБУ для ручної ШВЛ — 1.2 тис.грн.;

-корзолекс Екстра — 2.9 тис.грн;

-7принтерів — 49.8 тис.грн.

Зроблено серйозні кроки щодо поліпшення матеріально технічної бази, кадрового забезпечення через участь у проектах Національної служби охорони здоров’я України. Мета цих кроків — не тільки зберегти вторинну ланку медицини в громаді, а дати імпульс для відродження.

Освіта

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Скала-Подільської селищної ради є модернізація, вдосконалення системи освіти, зокрема дошкільної, загальної середньої та позашкільної.

Саме у звітному періоді було створено відокремлений структурний підрозділ селищної ради відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту.

У 2021 році  відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту , закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти громади  здійснювалась цілеспрямована робота щодо реалізації державної політики в системі освіти на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Концепції «Нова українська школа», постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки, інших законодавчих та нормативно-правових документів, що регламентують освітній процес.

         Робота відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту у 2021 році була спрямована на реалізацію пріоритетних  завдань розвитку освітньої галузі:

-впровадження Концепції «Нова українська школа»

-сприяння залученню спеціалістів з відповідною фаховою освітою до роботи в закладах освіти;

-створення ефективної системи підготовки випускників шкіл до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні та забезпечення об’єктивності оцінювання знань учнів;

-впровадження інклюзивної освіти у закладах освіти;

-збереження та розвиток мережі гуртків позашкільного навчального закладу,

-підтримка обдарованих дітей та талановитої молоді в системі освіти;

-забезпечення гарячим харчуванням 100% учнів початкових класів та дітей окремих категорій;

-оновлення і модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти.

         Відповідно до цих пріоритетів упродовж минулого  року за активної підтримки депутатського корпусу, виконавчого комітету, підприємців, громади, батьків, керівників закладів освіти та педагогів вживалися заходи для забезпечення функціювання галузі освіти громади, її подальшого розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців громади до якісної освіти.

До мережі закладів освіти Скала-Подільської територіальної громади входять 14 закладів, з них 7 закладів загальної середньої освіти:

-Скала-Подільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» - 253 учнів;

-філія опорного закладу Турильченський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» - 55 учнів;

-Іванківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 228 учнів;

-Скала – Подільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 144 учнів;

-Лосяцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 93 учнів;

-Ниврянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» «Сонечко» - 65 учнів;

-Гуштинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 31 учень;

-Бурдяківська гімназія – 51 учень.

Загальна кількість учнів 920, з них навчаються в міській місцевості – 397 учнів (43% від загальної кількості), в сільській – 523 особи відповідно (57%)

У новому навчальному році вперше сіли  за парти 87 першокласників, які  навчаються  за програмою Нової Української Школи (НУШ). Тому для всіх перших класів ЗЗСО громади на сьогодні придбано:

  • сучасні меблі на суму 133,4 тис.грн;
  • засоби навчання та обладнання для учнів початкових класів (дидактика) на суму 164,7 тис.грн.;
  • комп’ютерне обладнання на суму 188,5 тис.грн.

         Все це допоможе дітям опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно. При цьому вчителі мають більше можливостей застосовувати пошукові методи навчання, стимулювати дітей до навчання у більш цікавий та належний спосіб.

Ми пішли на те, щоб для дітей із особливими освітніми потребами  відповідно до рекомендацій інклюзивно – ресурсного центру та  заяв батьків  було організувати інклюзивне навчання для 5 учнів у 2  закладах  загальної середньої освіти громади (Скала-Подільському НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» та Скала-Подільській ЗОШ І-ІІ ступенів).

На території громади функціюють 6 закладів дошкільної освіти (Скала-Подільський дошкільний навчальний заклад ясла-садок №1 «Барвінок», Скала-Подільський дошкільний навчальний заклад ясла-садок №2 «Теремок», Гуштинський дошкільний навчальний заклад «Теремок», Лосяцький дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок», Бурдяківський дошкільний навчальний заклад «Малятко», Іванківський дошкільний навчальний заклад «Сонечко»). З них в міській місцевості – 102 вихованці (46% від загальної кількості), в сільській – 119 осіб відповідно (54%)

Також маємо 1 заклад позашкільної освіти (Скала-Подільський дитячий парк).

У гуртках закладу позашкільної освіти громади – Скала-Подільському дитячому парку свої навички та вміння розвивають 173 вихованці, що становить 18,8% від загальної кількості дітей шкільного віку в 9 гуртках різного напряму. З метою забезпечення доступності позашкільної освіти гуртки закладів позашкільної освіти також працюють на базі сільських шкіл (Бурдяківська гімназія, Турильченський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ»). Вихованці позашкільного закладу беруть участь в різноманітних конкурсах туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного та спортивного напрямків.

         У закладах загальної середньої освіти організовано:

  • 2 групи продовженого дня – 61 учень – СкалаПодільський НВК (31 учень), Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів (30 учнів);
  •  індивідуальна форма навчання для дітей з особливими потребами –9 учнів (СкалаПодільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - 4),
  • філія  СкалаПодільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - Турильченський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» - 2,
  • Іванківська загальноосвітня школа ІІІІ ступенів – 1,
  • Бурдяківська гімназія – 1,
  • Ниврянський НВК «ЗНЗ ІІІ ступенів – ДНЗ «Сонечко» - 1;
  •  4 інклюзивних класи – СкалаПодільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - 2;
  • СкалаПодільська ЗОШ І-ІІ ступенів – 2;
  • 1 інклюзивну групу – СкалаПодільський ясла-садок № 2 – 1.

         В закладах загальної середньої освіти Скала-Подільської ТГ  працює 130 педагогів, з них 7 – це директори, 1 – завідувач філією, 5 – заступники директорів з навчально-виховної роботи, 2 – заступники з виховної роботи, 32 – вчителів початкових класів, 83 – вчителів 5-11 класів різних предметів. З загальної кількості педагогів 61 мають «вищу кваліфікаційну категорію», 29 – «І кваліфікаційну категорію», 19 – «ІІ кваліфікаційну категорію», 37 педагогів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст»

Минулоріч вперше у нашій громаді, вчителька Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів Лозорко Дарія проходила сертифікацію педагогічних працівників (сертифікація є одним із щаблів професійного зростання вчителя НУШ) та увійшла до трійки кращих вчителів Тернопільщини.

Витрати коштів з селищного бюджету по відділу

1

Оплата праці і нарахування заробітної плати

  • відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту

 

 

1245 тис.

  • заклади дошкільної освіти (ЗДО)

7882 тис.

  • заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) (молодший обслуговуючий персонал)

8774 тис.

  • заклади загальної середньої освіти (педагогічний персонал)

24700 тис.

  • СкалаПодільський дитячий парк

763 тис.

  • СкалаПодільська мистецька школа

1781 тис.

  • бібліотеки

590 тис.

  • будинки культури та клуби

1803 тис.

  • Бурдяківський музей ім. Л. Левицького

282 тис.

2

Обладнання для ЗЗСО (в тому числі НУШ):

  • меблі

 

133,4 тис.грн.

  • дидактичні матеріали

164,7 тис.грн.

  • комп’ютерне обладнання

188,5 тис.грн.

3

Оплата електроенергії

603,2 тис.грн.

4

Оплата природного газу

2577 тис.

5

Оплата інших енергоносіїв

76,5 тис.грн.

6

Оплата за продукти харчування:

-для ЗЗСО

595  тис.грн.

-для ЗДО

450 тис.грн.

7

Оплата водопостачання і водовідведення

84 тис.грн.

8

Поточні ремонти закладів

  • для ЗЗСО

 

224,8 тис.грн.

  • для ЗДО

45,7 тис.грн.

  • для СкалаПодільського дитячого парку

1,0 тис.грн.

  • для СкалаПодільської мистецької школи

24,5 тис.грн.

  • для будинків культури

8,4 тис.грн.

9

Оплата профілактичного медогляду

50,6 тис.грн.

10

Придбання паливо-мастильних матеріалів

50 тис.грн.

11

Придбання запчастин для шкільних автобусів

11,2 тис.грн.

12

Оплата за проведення атестації робочих місць:

  • для ЗЗСО

 

 

7,2 тис.грн.

  • для ЗДО

12,0 тис.грн.

13

Оплата за проведення лабораторних досліджень питної води:

-        для ЗЗСО

 

 

11,6 тис.грн.

-        для ЗДО

2,1 тис.грн.

14

Оплата за проведення інвентаризації нерухомого майна:

  • ЗЗСО

 

 

35,5 тис.грн.

  • Дитячий парк

50,6 тис.грн.

15

Оплата за розробку та впровадження процедур систем управління безпечністю харчових продуктів (НАССР):

  • для ЗЗСО

 

 

 

13 тис.грн.

  • для ЗДО

7,5 тис.грн.

16

Оплата за інтернет

73,6 тис.грн.

17

Оплата за перезарядку вогнегасників

18,7 тис.грн.

18

Оплата за обслуговування пожежної сигналізації

3,6 тис.грн.

19

Оплата за заміну лічильників +пуск газу:

  • ЗЗСО

 

50,6 тис.грн.

  • ЗДО

15,1 тис.грн.

  • Будинки культури

13,7 тис.грн.

20

Оплата за підручники

7,5 тис.грн.

21

Закупівля мультимедійного обладнання

60 тис.грн.

22

Закупівля телевізорів

48,9 тис.грн.

23

Закупівля мийних та дезинфікуючих засобів:

  • для ЗДО

 

16,4 тис.грн.

  • для ЗЗСО

6,5 тис.грн.

  • для СкалаПодільського дитячого парку

0,1 тис.грн.

24

Закупівля обладнання та інвентарю для фітнес-центру

76 тис.грн

25

Проведення заходів

175 тис.грн

Матеріально-технічне та фінансове забезпечення закладів освіти

    Упродовж літнього періоду із залученням коштів місцевого бюджету, спонсорів і меценатів у закладах освіти проведено поточні ремонти будівель та приміщень навчального призначення. На поточний ремонт виділено кошти з місцевого бюджету, з них:

  • для закладів загальної середньої освіти – 224,8 тис.грн.;
  • для закладів дошкільної освіти – 45,7 тис.грн.;
  • для закладів позашкільної освіти– 1,0 тис.грн.;
  • для дитячої музичної школи – 24,5 тис.грн.;
  • для будинків культури та клубів – 8,4 тис.грн.
  • Проведено капітальний ремонт (облаштування внутрішніх вбиралень, душових кімнат та гардеробних кімнат у спортзалі та внутрішньої вбиральні на харчоблоці) у СкалаПодільському НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» на суму 115 тис. грн

Закуплено миючих та дезинфікуючих засобів на  суму:

  • для закладів загальної середньої освіти – 6,5 тис.грн.;
  • для закладів дошкільної освіти – 16,4 тис.грн.;
  • для закладів позашкільної освіти – 0,1 тис.грн.

Підвіз учнів

У Скала – Подільській ТГ підвозяться 57 учнів, в т.ч. із с.Бережанка, Мазурі до Скала – Подільського НВК «ЗНЗ  І-ІІІ ст.-ДНЗ» 42 учні та із с. Залуччя 6 учнів та 4 дошкільнят  до Ниврянського  НВК , із с.Вербівка 9 учнів, с. Підпилип’я 5 учнів  до філії опорного закладу Турильченського НВК.

Підвіз учнів здійснюється до Скала – Подільського НВК «ЗНЗ  І-ІІІ ст.-ДНЗ» новим шкільним автобусом марки ЕТАЛОН до Ниврянського НВК та Турильченського НВК – шкільним автобусом MersedesBenz 407D.

Для підвозу здобувачів освіти до закладів на закупівлю палива витрачено 49987 грн та 11155 грн для придбання запчастин та автошин.

Організація харчування

Реформування шкільної освіти передбачає удосконалення організації харчування школярів, які значну частину часу перебувають у межах своїх закладах освіти. Стан здоров’я дітей та підлітків знаходиться у великій залежності від режиму та якості харчування, тому з метою створення належних умов для навчання й зміцнення здоров’я дітей, відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту закладами загальної середньої освіти Скала-Подільської ТГ проведено роботу по забезпеченню продуктами харчування шкільних їдалень, підвищенню якості харчування.

З 1 вересня 2021 року набули чинності нові норми харчування у закладах освіти та Порядок організації харчування у закладах освіти, затверджені постановою Кабміну № 305 від 24 березня 2021 року, тому усі без виключення заклади освіти з 1 вересня 2021 року перейшли на харчування по нових вимогах та згідно сезонного чотиритижневого меню.

Погоджено (в частині безпечності) сезонне чотиритижневе меню для здійснення харчування у дошкільних закладах (для двох вікових категорій), учнів 1-4 класів та пільгових категорій учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Борщівським відділенням управління Держпродспоживслужби у Чортківському районі та калькуляційні картки.

 Користуються гарячим харчуванням у закладах загальної середньої освіти – 695 учнів.

Користуються безкоштовним харчуванням у ЗЗСО – 410 учнів. Працює вісім  шкільних їдалень, у них загальна кількість посадкових місць -555.

Для забезпечення усіх форм безкоштовного харчування учнів 1-4 класів, 5-11 класів та дітей пільгових категорій використано  з бюджету Скала-Подільської селищної ради у 2021 році для закладів загальної середньої освіти– 595 тис. грн.( загальний фонд  - 569 тис.грн, спецфонд – 26 тис.грн), для закладів дошкільної освіти– 450 тис.грн. (загальний фонд- 212 тис.грн, спецфонд – 243 тис.грн).

Культура

Реалізація державної політики в галузі культури, охорони культурної спадщини, захисту прав національних меншин, а також державної мовної політики здійснюється відділом освіти, культури, молоді і спорту спільно із закладами культури, старостами старостинських округів громади. Забезпечено вільний розвиток культурно-мистецьких процесів, всіх видів культурних послуг і культурної діяльності.

Збереження культурного надбання та традицій – одне з найголовніших завдань, що стоїть перед галуззю культури. Проте кожна традиція, якою б привабливою вона не була, потребує оновлення, осучаснення, модернізації.

         У сфері культури функціюють:

         -15 бібліотек;

-14 будинків культури та клубів;

-1 музеї — краєзнавчий та художньо-меморіальний;

-1 мистецька школа (смт Скала-Подільська).

В закладах культури працюють 41 працівники. З них: Скала-Подільська мистецька школа – 9; будинки культури та сільські клуби – 18;  бібліотеки – 12; Бурдяківський музей ім. Леопольда Левицького – 2 особи.

Робота відділу була направлена на реалізацію державної молодіжної та сімейної політики. Організовано та проведено:

До Міжнародного дня захисту дітей:

- спільно із Скала-Подільським дитячим парком та Центром надання соціальних послуг розважальний захід;

- показові виступи вихованців Скала-Подільської мистецької школи.

З нагоди Дня молоді:

  • на базі СкалаПодільського будинку культури відбувся турнір з настільного тенісу;
  • на СкалаПодільському стадіоні проведено змагання з мініфутболу, волейболу, шахів, армреслінгу та бадмінтону;
  • фестиваль фарб на території СкалаПодільської фортеці;
  • показ відеопрезентації про досягнення талановитої молоді громади;
  • виступи аматорських колективів.

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності:

- спільно із сусідньою Гуківською ТГ встановлено рекорд України на найдовший прапор єдності українського народу;

- святковий концерт творчих колективів громади та запрошених гостей;

- конкурс малюнків на тему «Україна – це я!»;

- акція «Заплетемо Україну разом»;

- велопробіг по маршруту с. Бурдяківці -  смт Скала-Подільська – 50 учасників. Даний захід відбувся за рахунок кошті місцевого бюджету та залучених кошті спонсорів – ПАП «Дзвін», “Аграрна компанія 2004”,            ПП «Садом».

ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ

З метою підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді виплачено разові стипендії призерам Всеукраїнських олімпіад та конкурсів 2020/2021 навчального року на загальну суму 27 тис. грн, зокрема Скала-Подільський НВК «ЗНЗ  І-ІІІ ст.-ДНЗ» – 2,6 тис.грн., Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів – 7,5 тис.грн., Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2 тис.грн., Ниврянський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ «Сонечко» – 150 грн., Турильченський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» - 100 грн., Бурдяківська гімназія – 200 грн.

У листопаді проведено ІІ етап ХХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка, в якому взяли участь 19 учнів з 6 закладів загальної середньої освіти громади. Перемогу здобули  6 учнів-учасників конкурсу (1 перше, 1 друге та 4 третіх місць). В грудні учениця  нашої громади Чаплюк Христина  брала участь у ІІІ (обласному) етапі, та здобула диплом ІІ ступеня.

Невід’ємною частиною роботи з обдарованими та здібними учнями є навчання у Малій академії наук учнівської молоді. В 2020 році в секціях академії навчалися 9 учнів громади. Великим поштовхом до розвитку особистості кожного з них став конкурс-захист науково-дослідницьких робіт, бо саме він потребує від учасників вміння працювати з інформацією, проводити дослідження, висувати гіпотези, аналізувати й узагальнювати, робити висновки, презентувати. 5 учнів представили свої наукові дослідження на районний етап конкурсу і 4 ж  отримали призові місця (два перших, одне друге та одне третє) та взяли участь в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, де було здобуто один диплом І ступеня та два дипломи ІІ ступеня. Крім того, учениця Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів у фінальному етапі Конкурсу здобула третє місце.  Якість виступу команди наших школярів свідчить про не досить високий рівень підготовки та неповністю використаний потенціал учасників.

Також, учні нашої громади брали участь у престижних технічних конкурсах і були фіналістами та їх призерами: «Майбутнє України» - ІІ місце, «Intel – Техно» - одне ІІ місце, одне ІІІ місце, Всеукраїнський юнацький конкурс «Водний приз» - два фіналісти, серед 14 учасників з України. Значна частина учнів брала участь у менш значущих, але поряд з тим представницьких Конкурсах та стали їх призерами на фінальних етапах.

Проте ще потребує удосконалення система підготовки учнів до змагань, конкурсів, олімпіад; поліпшення організації науково-дослідницької роботи з ними через активізацію діяльності шкільних наукових учнівських товариств, секцій  МАН. Також Скала-Подільська селищна рада є учасником проекту Президента України «Активні парки – локації здорової України».

Фізична культура та спорт

         На організацію та проведення основних заходів в галузі фізкультури та спорту в громаді у звітному періоді використано понад 16 тис. грн. Відрадно, що ми маємо змогу і вміємо організувати різні турніри. Серед них я би виділив кубок області з волейболу, чемпіонат району з футболу, змагання з вільної боротьби (відкрита першість Скала-Подільської ТГ). Насиченими були змагання присвячені дню молоді та дню Незалежности України. Позитивним є те, що в різних видах спорту (настільний теніс, міні-футбол, волейбол, шахи, армреслінг, бадмінтон) маємо достойних спортсменів.

Використання коштів на організацію та проведення основних заходів в галузі фізкультури та спорту Скала-Подільської ТГ в 2021 році:

1.

Змагання з вільної боротьби (відкрита першість Скала-Подільської ТГ)

1,1 тис.грн.

2.

Кубок області з волейболу

1,3 тис.грн.

3.

Чемпіонат району з футболу

3,2 тис.грн.

4.

І етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

2,6 тис.грн.

5.

Змагання, присвячені Дню Молоді:

  • настільний теніс;
  • мініфутбол;
  • волейбол;
  • шахи;
  • армреслінг;
  • бадмінтон

4,6 тис.грн.

6.

Змагання, приурочені 30-й роковині з Дня Незалежності України:

  • настільний теніс;
  • мініфутбол;
  • бадмінтон

3,4 тис.грн.

Окрім того, для футбольної команди громади придбано гетри, футбольний м’яч, заморозку.

         Також у галузі спорту виплачено призерам обласних конкурсів з вільної боротьби 4,4 тис.грн., переможцю Чемпіонату України з вільної боротьби серед юнаків – 10 тис.грн.

         Пишаємося, що Володимир Ризак (тренер Юрій Гуцул),  наш земляк з  Іванкова, серед 450 учасників Чемпіонату світу з гирьового спорту, який відбувся в Угорщині, здобув срібну медаль. У результаті отримав статус майстра спорту міжнародного класу. Володимир Ризак раніше здобув дві золоті медалі на Чемпіонаті Європи та «бронзу» на Чемпіонаті світу.

         При підтримці меценатів завершено ремонт і обладнано спортивний зал по вул. Грушевського на ремонт якого було витрачено 100 тис.грн. Сподіваємось на досягнення молоді, яка тут тренуються.

Оздоровлення та відпочинок дітей

Оздоровлення та відпочинок дітей в громаді здійснювались відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2021 року, затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради від 10 грудня 2018 року №1290, цільової соціальної Програми оздоровлення та відпочинку дітей ТГ на 2019-2021 роки, інших нормативно – правових актів.

На проведення оздоровчої кампанії 2021 року виділено 49,9 тис. грн. з селищного бюджету. У 2021 році було оздоровлено за рахунок місцевого бюджету  10 дітей пільгової категорії у таборі «Збруч», 9 дітей пільгових категорій було оздоровлено за кошти обласного бюджету, 4 – за кошти державного.

Національно-патріотичне виховання

Протягом року відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту для всіх закладів загальної середньої освіти громади та закладів культури, рекомендував та координував проведення заходів національно-патріотичного спрямування, а саме:

- спільний захід Скала-Подільської та Гуківської громад на мості через річку Збруч до 102-ої річниці Дня Соборності України;

- дитячо-юнацький конкурс образотворчого мистецтва «Живопис Лесиної душі очима дітей!»

- огляд-конкурс читців, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка, «Уклін тобі, Великий наш Пророче»;

- екологічний онлайн-фотоконкурс «Земля наших предків – для наших нащадків», приурочений 15 –ій річниці Всесвітнього дня вишиванки;

- І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на території Скала-Подільського парку;

- спільний захід Скала-Подільської та Гуківської громад до вшанування жертв голодоморів та запалення сотні символічних лампадок.

Доступність швидкісного Інтернету в сільській місцевості

   З метою забезпечення сільського населення до високошвидкісного Інтернету селищною радою було подано заявку для участі у розподілі інтернет-субвенції з державного бюджету між громадами України, в результаті чого, комісією Міністерства цифрової трансформації було відібрано Скалу-Подільську територіальну громаду для реалізації проекту інтернет субвенції, обсяг субвенції склав 69.8 тис.грн., освоєно з даної субвенції 55,7 тис.грн. Завдяки реалізації даного проекту та проведеного тендеру на виконавця робіт два населених пункти було підключено до швидкісного інтернету. Цими населеними пунктами стали села Трійця та Дубівка.

Щодо планів на майбутнє

Через нашу громаду проходять дві державні дороги  Р-24 «Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Камянець-Подільський» та Т-2001 «Бучач-Скала-Подільська», які будуть відремонтовані за державні кошти по програмі “Велике будівництво”. Також буде продовжено ремонт дороги місцевого значення «Іванків-Гермаківка».

На 2022 рік пріоритетними напрямами для Скала-Подільської селищної ради, на мою думку, мають бути:

1) збільшення переліку надання адміністративних та соціальних послуг;

2) введеня в експлуатацію реконструйованого приміщення ЦНАПу;

3) реконструкцію горища ЦНАПу під соціальний центр з конференц-залом;

4) завершення реконструкції скверу по вул. Грушевського;

5) завершити капітальний ремонт Скала – Подільської школи  І-ІІІ ступенів по вул. Грушевського 33;

6) реконструкція їдальні Іванківської школи;

7) облаштування 4 спортивних майданчиуів – Бурдяківці, Лосяч,  Скала – Подільська, Іванків;

8) придбання шкільного автобуса;

9) продовження капітального ремонту тротуару по вул. Грушевського;

10) ремонт вул. І. Франка;

11) капітальний ремонт огорожі парку по вул. Грушевського;

12) придбання УЗД апарата для КНП „Скала – Подільська міська поліклініка”;

13) частковий ремонт вул. Грушевського Скала – Подільська;

14) придбання сміттєвих баків для всіх населених пунктів громади;

15) відремонтувати водопроводи в Скала – Подільській;

16) виготовлення інвентарних справ на нерухоме майно громади;

17) створення Центру безпеки громадян;

18) здійснення нормативно-грошової оцінка та встановлення меж громади;

19) забезпечення спецодягом працівників пожежної команди;

20) придбання пожежного автомобіля та необхідного обладнання для пожежної охорони;

21) приведення у відповідність споруди цивільного захисту ;

22) освітлення с. Турильче;

23) обладнання дитячих, спортивних майданчиків;

24) розпочати будівництво очисних споруд;

25) виготовлення проекту капітального ремонту даху приміщення Скала-Подільського будинку культури;

26) коригування проектно-технічних документацій.

Для врахування думки жителів громади щодо першочергових заходів розвитку, прошу Вас активно долучитися. Розраховую на Ваші зауваження, коментарі та пропозиції, які дозволять доповнити або розширити можливі напрями розвитку громади, включаючи конкретні заходи виконання Стратегії.

Від Вас залежить, в якому напрямі ми будемо будувати спроможну громаду і куди будемо вкладати фінансові ресурси громади, державні кошти та кошти міжнародної технічної допомоги. Зауваження чи пропозиції необхідно надсилати на e-mail: skpodselrada@meta.ua

Підсумовуючи роботу за  рік, можна сказати, що частину запланованого нам вдалося виконати, не можна сказати, що було легко, проте в громаді працьовиті, небайдужі, чуйні, цілеспрямовані люди, які переймаються проблемами громади і не стоять осторонь, щоб їх вирішити. Щиро вдячний таким людям, які займають активну громадську позицію, відкриті до діалогу й всебічно підтримують розвиток нашої громади. Особливо вдячний народному депутату України Володимиру Гевку, Тернопільській обласній адміністрації та раді, Чортківській адміністрації та раді, всім суб’єктам господарської та підприємницької діяльності, які працюють на теренах громади.

         Надіюсь на  подальшу  співпрацю  і  взаєморозуміння, активність  і свідомість  громадян, депутатского корпусу та виконавчого комітету.   Сподіваюсь разом будемо й надалі працювати в обраному напрямку в інтересах і на благо громади, для загального добра й благополуччя, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби жителів, а головне – виправдати довіру людей.

Селищний голова                                                Ігор ЛОБОДА

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь