Як уберегтись від захворювання на кір

Дата: 23.05.2019 15:41

КІР - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору  вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

• Першою ознакою кору є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів.
  • На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.
  • Через декілька днів з'являється висип, як правилоспочатку на обличчі та верхній частині шиї.
  • Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з'являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

З Початку року в Україні на кір захворіли 43 783 людини, від ускладнень кору померли 16 осіб.

З 25 квітня до 10 травня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Харківській обл. (227 дорослих і 84 дитини), у Києві (111 дорослих і 118 дітей), в Тернопільській (73 дорослих і 133 дитини), Хмельницькій (96 дорослих і 95 дітей), та Київській (84 дорослих і 81 дитина) областях", - повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Захистити таких людей можливо лише колективним імунітетомЩеплення - єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано "спалах захворюваності", - наголосили у МОЗ

Тепер вакцинація гарантована всім дорослим, які:

• контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано  зробити впродовж 72 годин);
  • не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
  • за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету

Як і раніше, безоплатною залишається вакцинація за Календарем щеплень.

Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі КНП “Скала-Подільське ТМО” та його структурних підрозділах де пацієнт язкисімейноголікаряісвоїправа? ÒÅÑÒ"підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

Кожен пацієнт може  перевірити наявність вакцин в медзакладах КНП “Скала-Подільське ТМО” .

Згідно спільного Наказу МОЗ і Міносвіти та науки 05.2-11/235 від 06.09.18 року невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки. Нещодавно МОЗ та Міносвіти скерували відповідний офіційний лист головам обласних держадміністрацій.

Також на звітному тижні відбулося засідання Регіональної комісії ТЕБ та НС Тернопільської області. Ухвалили рішення рекомендувати навчальним закладам не допускати до навчання та таборів літнього відпочинку дітей, що не вакциновані відповідно до чинного календаря щеплень

З повагою, колектив КНП “Скала-Подільське ТМО”