Всеукраїнський фестиваль «Скарбниця народної духовності: українська паляниця»

Дата: 29.11.2016 10:38

З 8 по 10 листопада 2016 року команда учнів Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів Борщівського району в кількості 6 чоловік  була учасником Всеукраїнського фестивалю « Скарбниця народної духовності: українська паляниця».

У регіональному обряді: народне дійство «Осінній ярмарок» взяли участь  всі учні команди, які торгували картоплею, капустою, морквою, помідорами, часником, цибулею, яблуками, калиною і пиріжками, булочками і бубликами.

На ярмарку прозвучали пісні « Тернопіль мій», « Ой там на товчку, на базарі»,  «Одна калина», « А ми бажаєм вам добра».

У другому етапі Фестивалю команда представляла виставку-презентацію обрядових хлібних  виробів Тернопільського та Скала - Подільського краю. На виставці були короваї, різні види обрядового хліба, домашній житній хліб.

Презентували і аплікації про хліб, виготовлені гуртківцями школи, фотоальбом « З досвіду краєзнавчої роботи». Команда взяла участь у конкурсі постерів на тему: «Українська паляниця».

Керівник музею Ганна Верига презентувала діяльність Гуштинського музею « Історія хліба».

Про профорієнтаційну складову в роботі шкільного музею на основі господарства      « Дзвін»  ( керівник Василь Градовий)   розповіла директор Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів Тетяна Лань.

У номінації « Діяльність музею хліба при навчальному закладі» команда

зайняла І місце серед усіх областей України. В номінаціях « Обрядові хлібні вироби»,   « Регіональний обряд, пов’язаний з природою», в конкурсі  постерів на тему « Українська паляниця» команда виборола три третіх місця і нагороджена дипломами Міністерства освіти і науки України, Національного еколого- натуралістичного центру учнівської молоді.