Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

До уваги молоді призовного віку!

      

    В Україні почав діяти Закон України «Про Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних» , який набув чинності з 20 квітня 2017 року.

      Закон визначає основні принципи створення та ведення реєстру призовної молоді, ним також унормовано питання ведення військового обліку військовозобов'язаних, який здійснюватиметься не тільки на паперових облікових картках, а й в електронному вигляді в єдиній централізованій базі даних.

   Дані у базу будуть вносити працівники військових комісаріатів, а аналіз інформації здійснюватиме Генеральний штаб ЗСУ. Власником реєстру є Міністерство оборони, а розпорядником – Генштаб ЗСУ. До реєстру будуть вносити й зберігати персональні і службові дані військовозобов'язаних.

   Згоди військовозобов'язаних на обробку їхніх персональних даних для цілей реєстру не потрібно.

   Згідно із законом для формування бази даних, ЦВК один раз подає відомості про громадян України від 18 до 60 років. А вже відомості про громадян, що не є військовозобов'язаними, знищуються суб'єктами реєстру.

    Закон про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних дасть змогу забезпечити  ефективність діяльності військових комісаріатів щодо роботи з особами призовного віку, які ухиляються  від  призову на строкову службу в Збройні сили України.

     Тож юристи радять призовникам добросовісно і з честю віднестись до виконання військового обов’язку, щоби уникнути правової та юридичної відповідальності.

Пам’ятайте: захищати свою державу - це священний обов’язок кожного громадянина України.« повернутися до списку новин