Чи входить до загального стажу роботи при виході на пенсію  строкова служба разом з  пільговим нарахуванням?

Дата: 07.02.2018 14:33

На звернення громадян-відповідаємо.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» без сплати внесків до Пенсійного фонду у страховий стаж пенсіонера зараховується:

• догляд за дитиною-інвалідом
  • військова (не строкова) служба
  • відпустка по вагітності та пологам
  • відпустка по догляду за дитиною до 3 років
  • строкова альтернативна (невійськова) служба
  • перебування на фронті або участь у бойових діях
  • період перебування за кордоном дружин або чоловіків дипломатів під час служби
  • інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання
  • виконання обов’язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу
  • служба у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах і аварійно-рятувальних підрозділах, створених відповідно до законодавства України
  • строк отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку / перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю
  • догляд за інвалідом I групи, престарілим, що вимагає постійного догляду (по МСЕК) або особою, що досягла 80 років, якщо такий догляд здійснює непрацююча працездатна людини
  • навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі
  • період проживання дружин офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю (не більше 10 років)

Строкова військова служба зараховується до  трудового стажу у календарному обчисленні,а в разі при виході на пенсію (як військовослужбовець) за вислугу років,строкова служба зараховується в календарному обчисленні,а  проходження служби в умовах,які згідно із законами колишнього СРСР були підставою для зарахування до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах-у відповідному пільговому обчисленні.