Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

Семінар-практикум на тему: «Впровадження Концепції "Нова українська школа"

 

12 лютого 2018 р. у Скала-Подільській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів початкових класів та вихователів ГПД загальноосвітніх навчальних закладів Скала-Подільської селищної ради на тему: «Впровадження Концепції "Нова українська школа".

  Учасники семінару побували на відкритому бінарному уроці у 1 класі з природознавства і англійської мови, на якому вчителі Сидоренко Н.В. та    Пікалова О.М. демонстрували форми навчальної діяльності, які пропонує впроваджувати Нова українська школа. Урок розпочався з ранкової зустрічі, де панувала атмосфера піклування про кожну дитину. Робота в групах забезпечила взаємодію між учнями і зробила непрямим керування вчителем класу, що дало змогу виховувати почуття спільноти. З пізнавального відеофільму учні почерпнули нові знання, а відеогра сприяла формуванню предметних компетентностей.

  Розв’язання проблемних питань на уроці розвивало критичне мислення. В кінці заняття учні висловили своє ставлення до запропонованих форм проведення уроку. Рефлексія показала позитивний результат.

  Нова українська школа - яка вона? Це запитання стало предметом обговорення за круглим столом вчительського колективу. Учасники діалогу впевнились, що педагог нової української школи несе велику відповідальність – це і зміна методики викладання, і розвиток критичного мислення учнів і їх самореалізації, тощо. 

  Формула «Нової української школи» складається з 8 базових компонентів:

  • Нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.

  • Педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.

  • Умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.

  • Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.

  • Наскрізного процесу виховання, який формує цінності.

  • Нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.

  • Децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.

  • Справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

   Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Виховання не буде винесено в окремі «заняття з моралі». Формування характеру можливе лише через наскрізний досвід. Усе життя Нової школи буде організовано за моделлю поваги прав людини та демократії.

    «Я хочу заохотити всіх, хто має таку можливість, об’єднувати навколо ідей нової школи освітян. Ми мусимо дивитися не тільки під ноги, плутаючиcь в сьогоднішніх проблемах, ми мусимо йти вперед», - Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Відділ освіти« повернутися до списку новин