Скала-Подільська селищна рада вітає усіх жителів громади з Днем вишиванки!

Дата: 17.05.2018 13:16

Щороку в третій четвер травня міжнародна українська спільнота відроджує споконвічні народні традиції, вдягаючи вишиванку! Вишиванка – це не лише витвір мистецтва, але й духовний оберіг та важливий елемент національного вбрання, що засвідчує належність до українського народу, причетність до його минулого, сучасного і майбутнього, це символ єдності всього багатомільйонного українства, його генетичний код з глибини поколінь.

У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

Відзначимо, що День вишиванки завжди проходив під час робочого тижня. Власне, у цьому і одна із основних  ідей свята – свято не заради вихідного чи параду, а такий собі загальноукраїнський флешмоб, коли люди одягають вишиванку і так йдуть до школи чи на роботу.

Сьоодні свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці – незламні духом, готові захищати свою країну, культуру та історію.

Спеціаліст віддлу освіти

В.Заверцований