Урочистості до 8-9 травня у селах громади

Дата: 11.05.2018 11:08

В Україні вже третій рік поспіль відзначають 9 травня по-новому : 8 травня як  День пам’яті та примирення,  а 9 травня цього року як 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці 2 свята в Україні почали відзначати не так давно – з 2016 року. Вони прийшли на зміну радянському «Дню перемоги». Так, окрім заходів у смт Скала-Подільська, 8-9 травня у селах громади проведено:

с. Вербівка

-  мітинг, приурочений 73-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

-  урочисте покладанння квітів,

- вчителька-пенсіонерка Стефанія Волощук виконала українську пісню. Учасниками заходу були жителі села.

Керівник сільського клубу – Чаплигіна Н.С.;

с. Турильче

- панахиду за  загиблими у Другій світовій війні;

- покладання квітів до пам‘ятника;

- святковий мітинг «Ми пам‘ятаємо»;

- виступили: староста села Турильче Ільєв Р.В. ; жіночий ансамбль солістів - Рівняк Ольга, Дзюба Галина, Братковська Ореста, Хорощак Галина, Юзько Тетяна; учні Турильченського НВК;

- ведучі свята Ілона Подялюк та Діана Вітрук;

с. Лосяч

- лінійки-пам‘яті «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього» під керівництвом вчителя історії Гарасимів Г.М.;

- парад вишиванок з гірляндою слави, прапором держави, портретами жителів с.Лосяч - ветеранів Другої світової війни, учнів ,вчителів Лосяцької ЗОШ І-ІІ ступенів, працівників Будинку культури, старости села Лосяч Кійовської Г.Ю. та жителів села;

- покладання квітів та гірлянди слави до підніжжя пам'ятника.

- відправлено поминальну панахиду, за загиблими у Другій світовій воїнами села, настоятелем храму отцем Іваном Мазуриком.

- свято продовжили хвилина мовчання, промова старости села,  музичні номери: «Мамо, не плачте» -  дует «Українські чарівні» (Н.Гоцак, О.Боднарчук- керівники), ансамбль освітянсько-культурного складу «Передзвін» (Дозорців О.О., Дозорців О.О., Чупак Н.Г.,  Полиняк Т.В., Шупенюк О.В., Гоцак Н.М., Боднарчук О.О.), завершила свято пісня «Перемога» - у виконанні директора школи О.Шупенюк. Музичне оформлення забезпечив директор Будинку культури с.Лосяч Кирилюк Й.М.

Фото без опису  Фото без опису Фото без опису  Фото без опису

с. Нивра

- біля пам’ятника Невідомому солдату Отець Василь Дешевий відслужив молебень за душі убієнних;

- виступили сільський староста Василь Григорович Волощук та воїн-учасник АТО Василь Юрійович Петричко.

- декламували вірші та співали пісні вихованці Ниврянського НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ «Сонечко» та працівники Будинку культури. Наприкінці заходу було покладено квіти до підніжжя пам’ятника.

с. Іванків

- бесіда «Пам’ятати – це значить шанувати і берегти» (1-4 класи); виховна година «Хай буде мир на всій землі» (5-9 класи);

- викладка книг в бібліотеці «Героїчні сторінки Другої світової війни»;

- тематичний урок в 9 класах  «Воля України понад усе! Боротьба на два

фронти», присвячений подіям Другої світової війни в нашому краї (вчитель

історії Жмуд Н.В.);

- операція «Забуті могили» (упорядкування братських могил);

- година пам’яті «Пам’ять серця говорить» ( керівник Гричух Л.М.)

- виступили: староста села Іванків Паламар В.Б. та завбібліотекою Ситник Г. М., учасники театру слова « Пом’янімо і згадаймо»; народного аматорського ансамблю патріотичної пісні « Відлуння».

с. Гуштин

- у Будинку культури захід під назвою: «Найдорожча скарбниця народу – це його пам‘ять». Розпочали його бібліотекар Ольга Ненчин та виконувач обов‘язків директора Будинку культури Ковей Галина. Розповіли дітям та присутнім про героїзм  українського народу, який проявив  мужність, про тих, хто ціною власного життя відстояв найдорожче на землі – мир і свободу.

- учні  Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів  Лукаш Олександр, Дмитрук Руслана та Дмитрук Анастасія виконали пісню «Степом степом»;

- звучала  година пам‘яті по загиблим у Другій світовій війні, на якій вшанували односельчан;

- підсумок провела староста села Гуштин Тетяна Білик.