До уваги населення громади!

Законом України “Про бджільництво” передбачено, що земельні ділянки    надаються    пасічникам    для   зайняття   бджільництвом у порядку,  встановленому Земельним кодексом України та Законом України “Про оренду землі”.
Фізичні та  юридичні  особи  розміщують  пасіки  на земельних ділянках,  які належать їм на правах власності  або  користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік  на  земельних  ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою. Розміщення пасік  на  землях  лісового   фонду   здійснюється  з урахуванням вимог Лісового кодексу України.  Згідно  Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 p. N 173 розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських підприємств до житлової забудови та прирівняних до неї об’єктів для бджільницьких обєктів становлять 300 метрів.

Розміщення й облаштування пасік визначено “Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл”, яка затверджена наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини 30.01.2001 року №9 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 року за №131/5322 далі (Інструкція).

Згідно Інструкції пасіку розміщують  на сухих, захищених від вітру місцях на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць,  пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1км від тваринницьких і птахівницьких будівель і 5 км від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів та інших джерел мікрохвильового випромінювання.

Територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.  При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну гадагу бджолину сім’ю потрібно 30-35м², залежно від способу розміщення бджіл.

При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір’ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл.

М.Вільховий