На прохання військовослужбовців, які служать за контрактом. Шановні військовослужбовці!

Дата: 24.07.2018 16:07

На прохання військовослужбовців, які служать за контрактом.

Шановні військовослужбовці!

На Ваші звернення розяснюємо Вам право військовослужбовців на відпустки та порядок надання таких відпусток та відкликання з них.

Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та надання грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років становить 30 календарних днів; від10 до 15 років-35 календарних днів; від 15 до 20 років-40 календарних днів; понад 20 років - 45 календарних днів. Час для проїзду до місця проведення зазначеної відпустки і назад не надається. Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховуються.

В особливий період під час дій воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.

Надання військовослужбовцям інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у звязку з вагітністю та пологами,для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у звязку з хворобою  або для лікування після важкого поранення за висновками військової лікарської комісії припиняється.

(Зміни від 22.05.2018 до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей).

М.І.Вільховий