Виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених рішенням селищної ради із числа зарезервованих земель,  у таких розмірах:

•для ведення садівництва — не більше 0,08 га;

•для ведення особистого селянського господарства — не більше 1.20 га;

Відповідно до Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки   для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва подають клопотання (заяви) до селищної ради, яка передає земельні ділянки  комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених чинними законодавчими актами.

Так в 2018 році виділено земельні ділянки учасникам АТО - жителю села Іванків Горончуку Дмитру Миколайовичу 1.20 га для ведення ОСГ та 0.08 га для ведення садівництва, Вахрі Степану Ігоровичу жителю села Бережанка 1.20 га для ведення особистого селянського господарства, в тому числі військовослужбовцям які отримали в 2016 році по 1.20 га для ведення ОСГ, рішенням сесії селищної ради від 13.07.2018 року виділено земельні ділянки для ведення садівництва по 0.08 га,а саме:

•  Величко Роману Івановичу жителю смт Скала-Подільська;
  • Цапу Михайлу Андрійовичу жителю смт Скала-Подільська;
  • Маковському Івану Олександровичу жителю смт Скала-Подільська;
  • Яловому Олександру Івановичу жителю смт Скала-Подільська.

На чергову сесію селищної ради поступило ще 5 заяв від ветеранів АТО, щодо виділення таких земельних ділянок.

Януш О.В.