Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ ОТГ!

 

 

На території  Скала-Подільської  селищної ради склалася ситуація, коли 24 відсотки від загальної кількості платників аліментів ухиляються від їх сплати. В першу чергу - це особи, які працюють за межами України, що  ускладнює можливість вчасно  стягувати  аліменти і приводить до виникнення заборгованості. Така ситуація в свою чергу змушує відповідні органи вживати  тих чи інших заходів впливу, визначених чинними законодавчими актами.

У зв’язку із цим до селищної ради звертаються за допомогою  щодо сприяння у вирішенні питань,  пов’язаних із стягненням аліментів, багато сімей,в тому числі тих, які перебувають у складних життєвих обставинах. В свою чергу нами направляються відповідні запити до правоохоронних  органів, банківські та інші структури.

 Хочеться нагадати тим, хто ухиляється, або має намір не сплачувати аліменти, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою статті 1831 КУ «Про адміністративні правопорушення», тягне за собою покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Поряд з цим, на злісних неплатників аліментів чекає кримінальна відповідальність. Тож є необхідність задуматись, адже діти - це наше майбутнє і ми повинні піклуватись про них до настання повноліття,  давши дорогу в щасливе життя.

 

 

 

     Начальник відділу правового супроводу діяльності ОМС та КЗ

Вільховий М.І.« повернутися до списку новин