Скала-Подільська селищна рада - територіальна громада

Тернопільська область, Чортківський район

Секційні навчання вчителів початкових класів

Дата: 04.09.2018 10:45
Кількість переглядів: 603

27 серпня 2018 року в приміщенні Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися секційні навчання вчителів початкових класів на тему:  «Мейстрим зростання соціальної, навчальної та пізнавальної активності дитини в умовах впровадження Нової української школи».

Учасники ознайомилися та проаналізували нормативно-правові  документи на 2018-2019 н.р., зокрема:

- про створення освітнього простору  (наказ Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 №283 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору НУШ");

- про проведення першого уроку в 2018-2019 н.р.;

- про організацію виховної роботи (лист Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 №1/9-186 "Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018-2019 н.р.")

- щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи ;

-щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році  (Лист МОН № 1/9-415 від 03.07.18 року)

Педагоги відзначили , що на основі компетентністно орієнтованого підходу до навчання, дотримання принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства, новий зміст освіти  та створення   сучасного освітнього середовища  допоможе   дитині   оволодіти   базовими знаннями, навичками та  вмінням застосовувати їх у житті.

Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти. Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей. Це – динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність. Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в професійному та приватному житті.

Учитель – це людина, на якій тримається реформа, тому під час засідання було намічено першочергові завдання,  які слід виконати, щоб створити  школу, яку приємно відвідувати  учням.

Голова методичного об'єднання Сидоренко Н.В.