Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

Уряд дав старт боротьбі з тінізацією праці

 

 

5 вересня  2018 року на засіданні Кабміну ухвалено розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», яке передбачає проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Цей нормативний акт розроблено Міністерством соціальної політики за результами наради з питань детінізації ринку праці під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Розпорядженням передбачено:

  • посиленння координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи;
  • здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці;
  • перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них змін з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Також, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручається переглянути власні нормативно-правові акти та внести до них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками під час реалізації наданих повноважень.

Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і ЄСВ.   Наразі невідомо, з якої саме дати набирає чинності розпорядження. Тому скільки часу дано на проведення роз'яснювальної роботи та щодо початку проведення перевірок теж вказати не можемо. Проте, як з'явиться така інформація, одразу про це повідомимо.

                                                                                            

                          

 

Інспектор з праці Бачинська О.В.« повернутися до списку новин