Медична реформа- питання сьогодення.

Дата: 24.10.2018 15:15
Кількість переглядів: 973

Фото без опису

 

Минув рік з дня голосування за медичну реформу в стінах Верховної Ради. Вже з січня 2018 року Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін в даній галузі. А саме - першого етапу реформи — нового механізму фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу. Адже сімейні лікарі, терапевти і педіатри є медиками, до яких найперше мають звертатися українці.

 Національна кампанія з вибору сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів стартувала в квітні 2018 року також і в закладах охорони здоров’я нашої громади. Вперше українці змогли вільно обирати лікаря, без прив’язки до місця «прописки». За сім місяців майже 20 млн  українців підписали декларації про вибір своїх лікарів, а відповідно в «Скала –Подільському ТМО» -  5600 жителів, що становить 51% від загальної кількості населення. А це означає, що майже кожен другий мешканець громади вже має лікаря, якому довіряє і до якого може звернутися з будь-якими проблемами зі здоров’ям, або дізнатися, як вести здоровий спосіб життя і не хворіти. Але медичні працівники закликають більш активно включитися в кампанію вибору сімейного лікаря та не зволікати з своїм рішенням.

Підписання декларацій про вибір лікаря та забезпечення оплати Нацслужбою здоров’я послуги за кожного пацієнта саме у той медзаклад, де ця послуга надається, стало можливим завдяки електронній системі охорони здоров’я. Це перший крок до переходу на електронний документообіг в українських закладах медицини. Усі заклади «Скала-Подільського ТМО» на 100% забезпечені комп’ютерною технікою та зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.

Які зміни в охороні здоров’я чекають на українців наступного року?

Усі комунальні медичні заклади країни, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, в тому числі і нашого ТМО, з січня 2019 році перейдуть на оплати за послуги за контрактами з Національною службою здоров’я.

У 2018 році в електронній системі охорони здоров’я медзаклади можуть тільки підписувати декларації про вибір лікаря та заключати договори із Нацслужбою здоров’я. У 2019 році сімейні лікарі, терапевти і педіатри перейдуть на електронний документообіг: електронні медична картка пацієнта, рецепти на «Доступні ліки», направлення до вузьких спеціалістів, лікарняні листи. До кінця 2019 року сімейні лікарі працюватимуть без паперу.

Наступний етап після реформи первинної ланки розпочнеться з другої половини 2019 року — програма «Безкоштовна діагностика». Це 80% потреби пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, найбільш необхідні безоплатні дослідження і аналізи, консультації вузькопрофільних спеціалістів.

За направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра пацієнти зможуть проходити безоплатно такі обстеження, як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця, та інші у будь-якому медзакладі, який уклав договір з Нацслужбою здоров’я. Таким чином, на нову модель фінансування почнуть переходити поліклініки, які є закладами спеціалізованої амбулаторної допомоги.

Ще одна велика задача, яка стоїть перед Міністерством охорони здоров’я та Нацслужбою здоров’я — розробка державної програми медичних гарантій на 2020 рік, яка вперше буде ухвалена разом з Державним бюджетом на 2020 рік. Вона включатиме всі рівні надання медичних послуг, які оплачуватиме Нацслужба здоров’я у 2020 році, за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

 

Дбаймо про здоровя разом!!!

 

 

 

Вараниця М.В.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь