Як бути здоровим у новому році
Залишили усе шкідливе у старому році? Не відкладайте нове і корисне на невизначений понеділок - сьогодні ідеальний день взяти курс на здорове і довге життя.
Правильно харчуйтеся та зробіть здорове харчування звичкою для усієї сім'ї
Споживайте корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки та горіхи; молочні та кисломолочні продукти; рибу, м’ясо, яйця. Обмежте кількість солі, цукру і жирів.
Будьте активними
Лише 30 хвилин фізичних вправ в день суттєво зменшать ризик інсульту, діабету та раку, продовжать тривалість та якість життя, поліпшать настрій і самооцінку
Якщо ви не маєте часу на тренування, вийдіть на прогулянку, зробіть прибирання вдома (так-так, це також фізична активність!), змініть звичний маршрут, пройдіться пішки на роботу.
Спіть достатньо
Щонайменше 7 годин сну щоночі допоможуть уникнути діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров'я, депресії.
Не куріть
Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Якщо ви маєте таку шкідливу звичку, з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.
Пийте достатньо води та старайтесь обмежити споживання солодких напоїв
Норма рідини в день для дорослої людини - 4% від загальної маси тіла, тобто 2800 – 3000 мл/день при вазі 70-75 кг. Це може бути виключно вода або також рідкі страви, харчові продукти та напої. Майте на увазі, на показники потреби в рідині впливають різні фактори - індивідуальні особливості, рівень фізичної активності та температура навколишнього середовища. Головним сигналом та контролером споживання рідини є відчуття спраги.
Не займайтеся самолікуванням
Самолікування може нашкодити. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я, не шукайте порад на форумах, не питайте знайомих, не довіряйте сліпо рекламі – зверніться до лікаря та отримайте правильний діагноз і рекомендації.
Оберіть свого лікаря, якщо ще не зробили цього
Ви можете обрати терапевта, педіатра чи сімейного лікаря нашого Скала-Подільського медичного об’єднання , не залежно від місця реєстрації. Головне - щоби ви знайшли фахівця, якому довірите своє здоров’я. Він буде не лише вирішувати проблеми зі здоров’ям, а й консультуватиме щодо профілактики захворювань, допомагатиме позбутись шкідливих звичок. Вже з середини цього року запрацює програма “Безкоштовна діагностика” - за направленням свого лікаря можна буде насправді безоплатно одержати понад 50 діагностичних та лікувальних послуг, серед яких 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ехо серця:Тому не зволікайте з вибором свого лікаря
Вакцинуйтеся
Вакцинуйтеся самі і вакцинуйте дітей згідно з Календарем щеплень і надолужте пропущені щеплення якнайшвидше. після консультації у свого сімейного лікаря.
Вакцинація – найдієвіший спосіб попередити інфекційні захворювання. Вакцини, що входять до національного Календаря щеплень, закуповуються за державний кошт і надаються безоплатно, у тому числі - вакцина від дифтерії та правця для дорослих.
Будьте здорові у новому році!
Керівник КНП «Скала-Подільського ТМО» М.В.Вараниця