Борщівське відділення УВД ФССУ у Тернопільській області повідомляє
Одним із найголовніших і найприорітетніших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.
Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше (у середньому 24 дні) повернути працездатність після перенесених хвороб.
За 2018 рік та з початку 2019 року Борщівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області за новим механізмом забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм( згідно Постанови правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 року № 39) забезпечено реабілітаційним лікуванням 66 застрахованих осіб на суму 818557,64 грн., в тому числі 17 осіб з інвалідністю на суму 178819,64 грн.
На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України мають право усі застраховані особи (яка сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ) відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.
За рахунок коштів Фонду застрахованим особам надаються послуги з реабілітаційного лікування згідно з переліком профілів медичної реабілітації, а саме:
1. Нейрореабілітація.
2. М’язово-скелетна реабілітація:
3. Кардіо-пульмонарна реабілітація
4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО:
5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору:
6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності:
7. Інша (соматична) реабілітація.
Отже, алгоритм отримання безкоштовної путівки такий:
- заклад охорони здоров’я протягом доби, з моменту надання висновку ЛКК, інформує орган Фонду (за місцем обліку закладу охорони здоров’я, як страхувальника) про потребу в подальшій реабілітації хворого;
- уповноважений представник Фонду приходить до лікувального закладу для оформлення документів;
- на підставі заяви хворого про забезпечення реабілітаційним лікуванням спеціаліст Фонду з’ясовує можливість прийому застрахованої особи обраним санаторно-курортним закладом;
- після отримання згоди укладається тристоронній договір (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторієм), в якому обов’язково зазначається профіль медичної реабілітації, строк (за висновком лікаря й ЛКК, але не більше ніж 24 дні) та дата початку лікування;
- після завершення хворим курсу реабілітаційного лікування згідно з рахунком та актом приймання- передачі Фонд перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг (діагностичні та лікувальні послуги, що надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань, послуги із харчування та проживання). Важливо враховувати, що вартість послуг, яка перевищила граничні розміри витрат, сплачується застрахованою особою самостійно.
Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування для застрахованої особи або члена її сім’ї затверджуються правлінням Фонду. На 2019 рік розмір витрат становить 600 грн (з ПДВ) для застрахованої особи та 420 грн (з ПДВ) для супроводжуючої.
Отримати консультацію та більш докладні роз’яснення для страхувальників Борщівського, Заліщицького районів ви маєте можливість за телефоном: (03541) 2 40 14 або за адресою: вул. Січових Стрільців
Головний спеціаліст
з медичної реабілітації
та соціальних послуг
Стасюк І.В.