Створення погруддя Мирослава Скала-Старицького

Дата: 21.06.2019 14:15

Як уже повідомлялось, цьогоріч минає 110-літній ювілей нашого славного земляка, людини, яка в світах пропагувала Україну, коли її на мапі зовсім не було, а був суцільний Радянський Союз, Мирослава Скала-Старицького. Обдумавши всі варіанти вшанування творчості Маестро, пам'ятаючи, що 10 років тому на святкуванні 100-літнього ювілею громадськість урочисто встановлювала камінь на місці майбутнього пам'ятника, оголошуємо про наміри у цьому році відслонити погруддя Мирославові Скала-Старицькому.

Впродовж двох місяців проведена робота:

1. з пошуку скульптора, який виконуватиме авторську роботу, що буде у нас в одному екземплярі;
  2. з визначення місця, де буде погруддя;
  3. з обговорення між автором і селищною радою ціни за виконану роботу.

Повідомляємо, що:

1. виконуватиме роботу скульптор Гурмак Василь Миколайович, доцент кафедри монументальної скульптури Львівської академії мистецтв
  2. робота буде коштувати 120 тис. грн (без встановлення постаменту і самого постаменту, на якому буде погруддя)
  3. погруддя буде встановлене на місці перед входом до будинку культури
  4. і найголовніше: просимо усіх скалечан, усіх уродженців Скали, всіх, хто виростав на розповідях своїх рідних про легендарного земляка-соловейка, усіх, хто любить свою малу батьківщину, усіх, хто розуміє важливість меценацтва, долучитися до збору коштів, які можна перераховувати на поточний рахунок 26003300548785 в Тернопільському управлінні  АТ «Ощадбанк» МФО 338545 код ЄДПУ 41928233 ГО «Фортеця добродійності»

Дуже просимо, долучайтесь!!!

Звіт про отримані кошти будемо повідомляти.

Ми маємо це зробити!

Бо як не наше покоління, то, можливо, наступні вже не зроблять! Бо якщо ми, земляки Мирослава Скала-Старицького, не будемо пропагувати його, то як ми можемо вимагати цього від інших?

Додаються фото ескізів майбутнього місцерозташування, фото інших робіт скульптора та дані про нього.

З повагою, Оксана Ундерко