ОГОЛОШЕННЯ
Скала-Подільська селищна рада пропонує на обговорення інформацію щодо проєктних заходів з утримання та реконструкції парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Скала-Подільський парк». Конструктивні зауваження та пропозиції можна подавати до селищної ради.
Проєкт
основних заходів з утримання та реконструкції Скала-Подільського парку-пам’ятки садово-паркового мистецтвазагальнодержавного значення на 2020-2024 рр.
Проєктнаорганізація:кафедра лісового та садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанськийагротехнічнийінститут»
Основним призначенням парків-пам’яток садово-паркового мистецтва є збереження, підтримання та відновлення паркових ландшафтних композицій, збереження об’єктів культурної спадщини, а також проведення екскурсій і масового відпочинку населення. Суміщення декількох суспільно-економічних функцій, що виконують парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, можливе через впровадження ефективного менеджменту, одним із інструментів якого виступають проекти утримання та їх реконструкції.
Положенням про парк-пам’ятку загальнодержавного значення «Скала-Подільський парк» передбачено використання його території в наукових, оздоровчих, рекреаційних і еколого-виховних цілях.
Кафедрою лісового і садово-паркового господарства Відокремленого підрозділу національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» виконано польові обстежувальні та проектно-впорядкувальні роботи при розробці «Проекту утримання та реконструкції парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Скала-Подільський парк», камеральну обробку матеріалів, їх систематизацію, розробку конкретних заходів з утримання та реконструкції парку, виготовлення проектної документації та планово-картографічних матеріалів, складання пояснювальної записки і т.п..
Інвентаризація та оцінка стану насаджень парку засвідчила, що значна частина дерев, серед яких є вікові і великогабаритні, вимагають як видалення, такі негайного догляду, зокрема, обрізання всохлого та відмираючого гілля, формування крони, пломбування дупел тощо.
Перелік основних проєктних заходів зутримання та реконструкції парку
З метою збереження, підтримання та відновлення паркових ландшафтних композицій, покращення туристичної привабливості парку запроектовані наступні заходи з його утримання, реконструкції та покращення благоустрою.
1. Проведення комплексу санітарно-оздоровчих заходів, направлених на формування здорових, біологічно стійких насаджень, підтримання оптимальної структури, повноти і видового складу дендрофлори парку:
1.1. З метою забезпечення цього комплексу заходів передбачено видалення сухостійних, усихаючих, ослаблених та вітровальних дерев, оскільки вони є вогнищами розвитку осередків різноманітних шкідників та захворювань та поширення їх збудників на здорові дерева, а також є джерелом підвищеної небезпеки для відвідувачів парку.
1.2. Передбачений індивідуальний захист дерев: лікування ран, видалення плодових тіл дереворуйнівних грибів, видалення всохлих гілок у кронах, замазування ран після обрізки, пломбування дупел тощо.
2. Відновлення паркових ландшафтів, що поверне високі декоративні та естетичні якості парку, передбачено шляхом:
2.1. Створення нових ландшафтних композицій з низькорослих деревних видів рослин, асортимент яких співпадає з парковим, та декоративних чагарників.
2.2. Покращення природних та штучних газонних покриттів.
2.3. Формування квітникових композицій.
3. Удосконалення організації території парку:
3.1. Оптимізація дорожно-стежкової мережі.
3.2. Будівництво основного проїзду з твердим покриттям до їдальні дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Збруч” зі сторони вул. Купчинського.Проїзд з твердим покриттям необхідний для нормального забезпечення функціонування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, що також створить безпечні умови перебування рекреантів на початку центральної алеї та дитячого ігрового майданчика, а також відповідності нормативним вимогам з пожежної безпеки.У якості покриття пропонується використовувати ФЕМ з урахуванням чинних ДБН.
4. Заходи з покращення благоустрою території парку:
4.1. Улаштування паркових доріжок, мощених бруківкою, та покриття окремих з них інертними матеріалами (гранітним відсівом). Такі види покриття є функціональними, органічно поєднуються з існуючим ландшафтом та є економічно обґрунтованими.
4.2.Встановлення малих архітектурних форм.
4.3. Освітлення території парку.
4.4. Капітальний ремонт огорожі території парку.
4.5. Встановлення інформаційних знаків і стендів.
5. Заходи з покращення рекреаційних можливостей парку:
5.1. Зважаючи на популяризаціюспортивних видів відпочинку та з метою забезпечення потреб рекреантів проектом передбачена реконструкція спортивного майданчика для гри у волейбол та баскетбол,а також встановити біля нього різні типи спортивних споруд, що дозволитьзалучати до здорового способу життя не тільки дітей, що відпочивають у дитячому оздоровчому закладі, а й дітей, підлітків та дорослих селища.
5.2. Відпочинок дорослих, особливо молодих сімей, супроводжується і дитячим відпочинком. Тому для забезпечення потреб молодих сімей з дітьми, які відпочивають у парку, забезпечення занятості дітей, передбачена реконструкціядитячого ігрового майданчика.
5.3. На території парку запроектовано місця для коротко- і довготривалого відпочинку.
6. Утримання парку
6.1. Для охорони та збереження визначної пам’ятки садово-паркового мистецтва, забезпечення режиму території парку, визначеного Положенням про нього, організації використання території парку в оздоровчих, рекреаційних і еколого-виховних цілях, поширення екологічних знань серед населення Землекористувачу запропоновано ввести три штатні одиниці: одну – завідувача парку та дві – робітників зеленого господарства із сезонним характером робіт.
Детальна інформація щодо проектованих заходів з утримання та реконструкції парку наведена в таблиці.
Реалізація перелічених заходів з утримання та реконструкції парку посилить його цінність як об’єкта національного надбання, щодо якого встановлений особливий режим охорони, відтворення та використання, а також зробить його цінним об’єктом для організації на його базі туристично-рекреаційної діяльності.
Таблиці ТУТ