«Відповідь нескореного народу»

Дата: 15.10.2019 16:38

14 жовтня, у величне свято Покрови Пресвятої Богородиці, Скала-Подільська громада  відзначила День захисника України, 77-му річницю від початку формування Української Повстанської Армії та День українського козацтва.

Представники влади та громадськість пройшли урочистою ходою центральною вулицею ім.Михайла Грушевського, де здійснили покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань загиблих воїнів, віддавши шану усім, хто загинув, захищаючи Україну.

Почесними гостями заходу були:

• Павло Хома – політв’язень, учасник національно-визвольних змагань 40-50- х років ОУН-УПА,
  • учасники бойових дій на сході України.

Відбувся урочистий мітинг-реквієм  під назвою «Відповідь нескореного народу», який розпочався з виконання Державного Гімну України. До присутніх з вітальним словом звернулися:

селищний голова Віктор Мирончук,

учасник бойових дій Анатолій Дорож,

співробітник краєзнавчого музею ім. М.Старицького         Оксана Ундерко,

голова районної організації «Союз українок» Марта Кузьмич.

Виступаючі привітали усіх присутніх зі святами, акцентували увагу на тому, що українська нація – це нація героїв, мужніх і незламних духом, відданих душею і тілом рідній Україні.

Селищний голова Віктор Мирончук вручив учасникам ОУН-УПА, АТО/ООС грошові винагороди.

Священниками УГКЦ о.Василем Германюком, РКЦ  о.Віктором Голубом була відслужена панахида за упокій душ спочилих… Здійснено покладання  квітів до пам'ятника Борцям за волю України.

Схиляємо голови перед пам'яттю героїв, які віддали життя, захищаючи Україну.

Дякуємо за відвагу, мужність і героїзм тим,  хто пройшов крізь пекло війни та залишився живим.

Подібні заходи на вшанування  героїв – захисників України, учасників визвольних змагань відбулися в усіх селах громади.

Слава Україні! Героям слава!