До Всесвітнього Дня боротьби з поліомієлітом

Дата: 25.10.2019 12:15

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражену їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна не вакцинована людина — і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті.

Поліомієліт не можливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Профілактика поліомієліту

Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

1 щеплення - 2-й місяць життя дитини

2 щеплення - 4-й місяць

3 щеплення - 6-й місяць

4 щеплення - 18-й місяць

5 щеплення - 6 років

6 щеплення - 14 років

В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти державного бюджету.

Які вакцини є в Україні

Станом на 1 жовтня в Україні було майже 700 тис доз вакцини для профілактики поліомієліту ІМОВАКС поліо та більше 1 млн доз двовалентної вакцини для профілактики поліомієліту типів 1 та 3 (дОПВ) ПОЛІО САБІН™ (оральна).

Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть, якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно, в тому числі, в Скала-Подільському медичному обєднанні.

Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій.
Справжні
протипоказання до щеплення ОПВ — це надзвичайно рідкісне явище. Їх може визначити лікар. Протипоказання на строк більший за два тижні може визначити тільки імунологічна комісія.
Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

Принагідно нагадуємо,що з приводу вакцинації як дітей,так і дорослих  Скала-Подільської громади ,звертайтеся до своїх сімейних лікарів КНП «Скала-Подільського територіального медичного об’єднання», а саме :

сімейний лікар  Скала-Подільської амбулаторії –    Лукашук В.В.

Данилюк І.І.

сімейний лікар  Гуштинської амбулаторії  -            Долінський О.Й.

Пеляк Т.Б.

сімейний лікар  Іванківської амбулаторії –               Глюта Г.М.

сімейний лікар  Ниврянської амбулаторії  -              Омелюх Н.І.

Медичні працівники – хірург, офтальмолог, невролог, стоматолог, гінеколог, а також працівники денного стаціонару є спеціалістами вторинного рівня надання медичної допомоги населенню  під керівництвом головного лікаря  Сірука  Н.О. до яких можна звернутися з приводу конкретних захворювань.

З повагою,  головний   лікар  Мирослав  Вараниця