Семінар- практикум вчителів географії

Дата: 25.10.2019 15:12

Відповідно до  розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 р №501-р «Про  відзначення 75-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини»  25 жовтня 2019 року на базі Лосяцької ЗОШ І-ІІ ступенів проходив семінар- практикум вчителів географії Скала-Подільської  ОТГ на тему : «Роль краєзнавчо - туристичної роботи в імплементації наскрізних ліній виховної діяльності в освітньому процесі».

Мета заходу: реалізація нових стандартів  в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти на уроках географії. Імплементація наскрізних ліній виховної діяльності через призму краєзнавчо- пошукової діяльності.

Учасники семінару – практикуму працювали за планом :

• ранкове коло «Ми  гідного роду нащадки» (педагог-організатор Осадчук М.В, вчитель музики Глюта І.О, вчителі географії Боднарчук Н.Я., Шупенюк О.В.);

- виступ учнів народознавчого гуртка в шкільній  етнографічній світлиці лемківської    культури Лосяцької ЗОШ І-ІІ ступенів ( керівник Боднарчук Н.Я.);

- інтерв’ю з головою Товариства «Лемки Борщівщини» - Тимошем Василем Михайловичем та членом Товариства «Лемки Борщівщини» - Сахняком Омеляном Володимировичем, котрі ознайомили присутніх  з тогочасними подіями і з сучасним завданням Товариства.

Голова осередку «Лемки Борщівщини» у селі Лосяч Молодець Богдан Федорович надав фотоматеріали та батьківські світлини, продемонстрував фрагменти фільму «Вирвані з коренем».

Остапова Мирослава Андріївна, жителька с.Лосяч, батьки котрої були переселенцями, презентувала тематичну викладку  «Лемківщино, моя мила» у шкільній світлиці.

Відбулись:

• презентація пошукових напрацювань  учнів закладу з питань лемківської культури, обмін досвідом на тему:«Використання етнографічних матеріалів в освітньому процесі» (вчитель географії Боднарчук Н.Я, гуртківці школи);
  • екологічний маршрут -  «7 чудес села Лосяч» (учасники методичного об’єднання  вчителів географії).

Директор Лосяцької ЗОШ І-ІІ ступенів

Шупенюк О.В.