101-ша річниця проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

Дата: 01.11.2019 10:50

1 листопада 101-річниця знаменної події в історії національного державотворення – проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. “Український народе! Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі! Віднині ти господар своєї землі, вільний громадянин Української держави!” – цими словами відозви Української Національної Ради було утворено ЗУНР.

А кількома годинами раніше, у ніч на 1 листопада 1918 року, українські стрілецькі частини під командуванням Дмитра Вітовського без жодного пострілу взяли під контроль найважливіші установи Львова.
  Листопадова національно-демократична революція в Галичині стала важливою ланкою процесу, який завершився створенням в січні 1919 року єдиної Соборної України, чим було продемонстровано усьому світові волю нашого народу до свободи і незалежності.

Український інститут національної пам’яті розпочинає доступний формат вивчення історії - у вигляді коротких відеороликів - “ІстФакт”. Що ж таке Листопадовий чин (також Листопадовий зрив, Листопадова революція, Листопадовий переворот, Першолистопадове повстання) і чому варто знати про цю подію.

Відео ТУТ

Соборність, здобута кров’ю мільйонів патріотів та незалежність, яку нині боронять від агресора українські воїни, є нашими священними надбаннями.
 Вітаємо Вас з цією визначною річницею! Бажаємо миру, щастя і добра, а нашій Україні – перемоги, єдності і процвітання.

Слава українським Героям!
Слава Україні!