Допомога людям із діабетом в Україні

Дата: 19.11.2019 12:06

Діабет - це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.

Поради для людей з високим ризиком захворіти на діабет:

-не вживайте “швидких” вуглеводів;

-обмежуйте складні вуглеводи;

-додавайте до режиму дня аеробне фізичне навантаження;

-контролюйте рівень глюкози в крові;

-тримайте вашу вагу в межах фізіологічної норми.

Пацієнт, який уклав декларацію зі своїм лікарем, має доступ до безоплатного гарантованого державою пакету медичних послуг на первинній ланці. У цьому пакеті є низка послуг, обстежень та аналізів спрямовані на профілактику, ранню діагностику та лікування діабету ІІ типу.

Із 1 квітня 2019 року запрацювала оновлена програма реімбурсації “Доступні ліки”.

Реімбурсація - це відшкодування частини або повної вартості ліків державою від серцево-судинних захворюваннях, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. В 2019 році держава виділила для хворих на цукровий діабет жителів Тернопільщини 16 млн. гривень, при необхідності 34 млн. гривень. Таким чином забезпечення інсуліном-  це не лише проблема держави, але й об’єднаних територіальних громад, що повинні взяти на себе частину витрат на закупівлю інсуліну. Відповідно в цьому році на Борщівський район виділено   842 800 гривень ( потреба 2 млн .грн.). Скала-Подільська селищна рада з місцевого бюджету повністю сплатила до кінця року  кошти на придбання цукрознижуючих препаратів - 218тисяч 410 гривень.

У 2020 році у межах «Програми медичних гарантій- 2020» запрацює програма реімбурсації інсулінів, на яку спрямують 977 млн. грн. Завдяки електронному рецепту пацієнт, який уклав декларацію про вибір свого лікаря, зможе отримати ліки для інсулінотерапії у будь-якій зручній аптеці, що уклала договір із Національною службою здоров'я України.

У 2020 році проєктом бюджету на ПМГ загалом передбачено 3,098 млрд. грн. на програму “Доступні ліки”, а також забезпечення лікарськими засобами пацієнтів, хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Керівник КНП « Скала-Подільське ТМО »                                     М.Вараниця