Заходи в навчальних закладах до Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства”

У закладах загальної середньої освіти у період з 25 листопада по 10 грудня проводиться щорічна Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”, до якої Україна приєдналася у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної Другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли у 20-ти областях.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Так, учасниками освітнього процесу шкіл під час акції проведено:

- конкурс дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей»,

- конкурс шкільної газети на тему: «Розвиток у сучасної молоді культури толерантності»,

превентивні заходи «No Smoking Day»,

- інформаційна кампанія "Розірви коло",

- години класних керівників на тему:«Види і форми насильства в сім’ї», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДу»,

- години спілкування на теми: «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя - це мить. Зумій його прожити», «Профілактика шкідливих звичок», «Зроби свій вибір: здоров’я чи алкоголь і цигарка?».

У бібліотеках проходять тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання насильству в сім’ї».

Дільничні офіцери Борщівського відділення поліції Головного управління національної поліції України Скочиляс І.Я., Дутка І.В. побували в Іванківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ниврянському НВК, Турильченському НВК, Гуштинській ЗОШ І-ІІ ступенів, де відбулись спільні заходи, спрямовані проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-яких видів насильства, проведено заняття з учнями 8-9 класів з елементами тренінгу на тему: «Що таке насильство та як себе захистити?», «Попередження насильства та булінгу в школі».

З метою посилення інформаційно-просвітницької роботи проведені заняття зі здобувачами освіти, направлені на поглиблення знань про форми насильства.

Додаткова інформація дивитись ТУТ