Впровадження системи НАССР у закладах освіти
12 грудня 2019 року в приміщенні Скала-Подільського НВК "ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" відбулась розширена нарада щодо питань організації безпечного та якісного харчування дітей і учнів громади. Запрошені: директори закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, кухарі, сестри медичні.
Навчання проводили - в.о. начальника Борщівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Шетелинець О.Д., начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії Свидинський І.Й.
Основна увага виступаючих зосереджена на впровадження системи HACCP (ХАССП) на харчоблоках закладів освіти. НACCP – Hazard Analysis Critical Control Points – система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів. Також наголошено на обов’язковому переході всіх операторів ринку харчових продуктів (у тому числі заклади освіти) на вказану систему управління. З 20 вересня 2017 року ці стандарти впроваджені на великих потужностях, з 20 вересня 2018 року – на середніх, кінцевий термін впровадження системи НАССР, в тому числі – на малих потужностях (наприклад, заклади освіти) розпочато з 20 вересня 2019 року.