«Міро Скаля – тенор з Божої ласки»

Дата: 13.01.2020 14:32

Скала-Подільська об’єднана територіальна громада ще раз вписала в історію багатогранної української культури ім’я відомого оперного співака, педагога, музично-громадського діяча, патріота України, уродженця Скали-Подільської Мирослава Скала-Старицького - сценічний псевдонім Міро Скаля (вперше у 1995 році встановлено меморіальну таблицю у Скала-Подільській ЗОШ І-ІІІ ступенів).

11 січня 2020 року проведено урочисті заходи в смт Скала-Подільська. Право відкрити пам’ятник надали селищному голові Віктору Мирончуку та племіннику М. Скала-Старицького Ігорю Старицькому. Благословили захід всечесні отці Василь Германюк та Віктор Голуб.

Над створенням погруддя працювала Львівська творча група: архітектор Андрій Лисенко, скульптори Микола та Василь Гурмаки. Останній – професор кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв, Заслужений діяч мистецтв України, магістр Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Ініціатори встановлення – Оксана Ундерко та Євген Шпак ( працівники Скала-Подільського краєзнавчого музею імені Мирослава Старицького).

Завдяки узгодженим діям селищного голови Віктора Мирончука, депутатського корпусу Скала-Подільської селищної ради профінансовано виконані роботи на загальну суму 158 тис. грн., з них:

- 125 тис. грн.  – оплата за виготовлення та встановлення бюста співака;

- 33 тис. грн. – оплата послуг по виготовленні постамента.

Учасниками урочистої академії «Міро Скаля – тенор з Божої ласки» були:

- Оксана Ундерко, науковий співробітник Скала-Подільського краєзнавчого музею                    ім. Мирослава Старицького;

- Євген Шпак, директор Скала-Подільського краєзнавчого музею ім. Мирослава Старицького;

- Анатолій Ружицький, учень 10 класу Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ».

- Петро Довгошия, голова Борщівського районного об’єднання товариства «Просвіта», Заслужений журналіст України, письменник;

- Михайло Сохацький, директор Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею;

- Андрій Русенко, заступник голови районної ради.

Вперше у залі Скала-Подільського Будинку культури пройшла  демонстрація документального біографічного фільму «Король тенорів – Міро Скаля» - автори Оксана Ундерко та Анатолій Ружицький.

Вразили присутніх глядачів професійною майстерністю, талантом, артистичністю ведуча концертної програми, солісти та мистецькі колективи громади:

• Людмила Гричух, художній керівник будинку культури с.Іванків;
  • Мирослава Назаркевич (Гамбаль), лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, випускниця Скала-Подільської ДШМ, тепер - магістрантка Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, концертмейстер Наталія Кустіцька;
  • учні Скала-Подільської дитячої музичної школи Олег Мошак та Нікола Варабець; викладач по класу вокалу Ірина Івасєчко;
  • Аліна Червоноока, голова творчого об’єднання «Ла Skala»;
  • гурт “На долоні” Скала-Подільського Будинку культури Сергій Кульчицький, Надія Гоцак, Олена Боднарчук;
  • Ірина Ярчук, керівник народного аматорського вокального жіночого ансамблю патріотичної пісні “Відлуння”;-
  • ансамбль патріотичної пісні «Відлуння» клубу села Гуштинка.

Високе мистецтво подарували артисти Тернопільської обласної філармонії: камерний оркестр, диригент — Кирило Семенченко, ведуча – заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук, народна артистка України Наталія Лемішка, солісти Тернопільської обласної філармонії Наталія Присіч, Оксана Малецька, лаурет всеукраїнських та міжнародних конкурсів Андрій Оленин.

Одночасно у залі Скала-Подільського Будинку культури відбувались:

- виставка картин члена Національної спілки народних майстрів України, художника Євгена Шпака «Моє життя на видноті»;

- фотодокументальна виставка Борщівського обласного краєзнавчого музею;

- експозиція з фондів Скала-Подільського краєзнавчого музею ім. Мирослава Старицького.

Щиро дякуємо усім організаторам, учасникам та гостям урочистої події.

Оргкомітет

Подію висвітлили на ресурсах:  "7днів-Україна" , "Тернополянин".

Переглянути документальний біографічний фільм «Король тенорів – Міро Скаля» за посиланням: https://www.youtube.com