Вшанування пам’яті Героїв Майдану

Дата: 21.02.2020 13:59

20 лютого 2020 року в центрі селища Скала-Подільська біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні відбувся мітинг-реквієм, присвячений шостій річниці пам’яті Героїв Майдану. Цей день був внесений до календаря особливих дат згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". Саме в ці дні шість років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх тих, хто віддав своє життя, захищаючи рідну державу. До присутніх звернулись секретар селищної ради Наталія Лагазюк, священнослужителі Василь Германюк та Віктор Голуб, які наголосили, що кожний свідомий громадянин України має пам’ятати шляхетний порив Героїв Майдану, адже вони віддали своє життя за нас, за світле майбутнє нашої країни. По закінченню мітингу відслужили молебень за упокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності.

У заході взяли участь:

- школярі 1-7 класів Скала-Подільського НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ”, які розвішали біля Меморіалу символічні паперові витинанки, таким чином провівши “тиху акцію ”Ангели пам’яті” ( директор Дорож Н.В.);

- учасники гуртка художнього читання “Перлина Надзбруччя” Скала-Подільського Будинку культури Литвинчук А., Решетник Н., Іванісік Н., Купельська А. (керівник Кульчицька Н.М.);

- солісти Скала-Подільської дитячої музичної школи Дрозд Я., Мошак О. (директор Кустіцький В.Й.);

Музичний супровід забезпечив художній керівник Скала-Подільського Будинку культури Сергій Кульчицький.

У закладах освіти та культури громади також вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

У рамках цих заходів було організовано проведення годин історичної правди «Нескорені, нескорені ніким, Ви всі – герої нашої держави» для учнів 9-11 класів, години спілкування «Україна – територія гідності та свободи» для учнів 1-8 класів, лінійки пам’яті «Україна – країна нескорених», конкурси стіннівок «Гідність та совість української нації», книжкові виставки «Шануймо подвиг Героїв Майдану», перегляд документального фільму «Майдан - Революція Гідності народу». У шкільних, сільських бібліотеках оформлено стенди, організовано відкриття експозицій "Пам’яті Небесної сотні”, “Учасники АТО”, оформлені тематичні книжкові виставки “Відродження Української держави - відродження нації”, “Вони захищали Батьківщину”, “Незабутні події історії України”.