Скала-Подільська громада візьме участь в освітній програмі «Студії Живої Історії 2020: громади малих міст і ОТГ».

Дата: 02.06.2020 12:57

Ініціативна група громади (Оксана Ундерко - керівник проекту, громадські активісти: Ірина Джуфер, Аліна Денисова-Червоноока, Сергій Гуменний, Андрій Боровський, та представник від селищної ради Тетяна Чубак) склала колективну заявку для участі в проекті, у якій описали 17 пунктів про переваги ОТГ. Зокрема, йшлося про історичну фортецю, палац, зв'язок з Михайлом Грушевським.

Із 100 заявок від ОТГ зі всієї України було обрано 8 громад, які надалі братимуть участь у проекті:

Авдіївка, Донецька область

Острог, Рівненська область

Бехтери, Херсонська область

Брацлав, Вінницька область

Прилуки, Чернігівська область

Гриців, Хмельницька область

Гуляйполе, Запорізька область

Скала-Подільська, Тернопільська область

Програма Студії Живої Історії 2020 складатиметься з п’яти етапів:

• Студії Ідей – червень – учасники формують прототипи проєктів, які реалізовуватимуть протягом року; цикл із шести 2,5-годинних онлайн-зустрічей з перервами між днями та можливістю виконання завдань необхідних для навчального процесу;
  • Польові Дослідження – червень-липень – триватимуть протягом тижня після завершення Студій Ідей, в результаті чого проєкт буде доопрацьовано і подана проєктна заявка;
  • Студії Дій – липень – серія вебінарів, спрямованих на покращення навичок проєктного менеджменту учасників. Однією з можливостей для відібраних громад, в рамках третього етапу, буде «Школа грантового менеджменту», що має на меті підсилити компетенції громад в залученні ресурсів та практиці написання проєктних заявок для отримання фінансування на свою громаду.
  • Етап реалізації проєктів громадами відбуватиметься в липні-жовтні 2020 року;
  • Студії Досвіду – листопад – онлайн-формат підбивання підсумків, презентації результатів реалізованих пілотних проєктів громадами та святкування досягнутих успіхів.

Проект - можливість для представників громади, які працюють з культурною та історичною спадщиною, шукають нових шляхів реалізації своїх ідей та мають спільноту активних громадян, які вболівають за розвиток своєї громади.

Студії Живої Історії – програма неформальної історичної освіти, що проходить в Україні з 2015 року. ЇЇ завданням є формування активної мережі людей, які працюють з історією та протиріччями в історичних конструктах. Підтримуючи низові громадські ініціативи на історичну тематику, Студії Живої Історії прагнуть підвищити рівень порозуміння в українському суспільстві, та працюють над:

• формуванням критичного мислення в суспільстві, щодо історичних подій та конструктів;
  • сприянням діалогу як ефективному інструментові взаємодії та порозуміння;
  • розвитком особистої та колективної відповідальності за дослідження історії з різних перспектив;
  • формуванням розуміння, що історія та пам’ять є важливими елементами, які можуть впливати на формування світогляду та ідентичності особистості та суспільства.

Програму «Студії Живої Історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за дружньої фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Фонду імені Роберта Боша.

Тетяна Чубак