Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

Урочиста молебень з нагоди відновлення місця поховання бійців УПА у селі Іванків

01 листопада 2016 року у селі Іванків відбулася урочиста молебень біля відновлених могил бійців УПА. Молебень правив місцевий священик отець Олег Косован.

Виступив очевидець тих подій, старожил села Іванків, репресований радянською владою Буртняк Михайло Миколайович, який багато розповів про боротьбу полеглих бійців з російською агресією на території села.Тішить те, що найбільше було присутніх дітей, які під орудою вчителів підготували урочисту програму. Коротку історію захороненого провідника Петра Матвійовича Щербатого під псевдонімом «Волох» та його бойових побратимів розповіла місцевий активіст Кузьмич Марта Ярославівна.

Підтримала цей захід і місцева влада. Староста села Паламар Василь Богданович подякував громаді та школі за активну участь у житті села, відродженні історичної пам’яті та плеканні переможних традицій. Заступник селищного голови Латишева Любов Богданівна вручила подяку Буртняку М.М.

На завершення, народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Відлуння», заспівав гімн України. Усі погодились, що потрібно встановити традицію вшанування полеглих на цьому місці, досліджувати його історію та події тих часів.« повернутися до списку новин