Міжнародний день музики

Дата: 01.10.2020 15:23

Вітаємо з Міжнародним днем музики шанувальників цього прекрасного виду мистецтва: музикантів, співаків та усіх, хто просто любить музику, фахівців музичної справи - працівників Скала-Подільської дитячої музичної школи, педагогічних працівників музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти, музичних керівників закладів дошкільної освіти.

1 жовтня щорічно відзначається Міжнародний день музики за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО. Рішення про проведення Дня музики було прийнято на 15-ій Генеральній асамблеї IMC у Лозанні в 1973 році. 30 листопада 1974 року голова Міжнародної музичної ради Ієгуді Менухін і його заступник Борис Ярустовський звернулися до членів IMC з листом про визначення мети цього свята, що полягала у реалізації наступних напрямків:

- поширення музичного мистецтва у всіх прошарках суспільства;

- реалізація властивих ЮНЕСКО ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур,  обміну досвідом і шанобливого ставлення до естетичних цінностей.

Музика сприяє гармонізації загального світовідчуття, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом неперевершених відчуттів та емоцій, змушує людей радіти і співпереживати, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань власних струн душі.

День музики – професійне свято викладачів Скала-Подільської дитячої музичної школи, яка у 2020/2021 навчальному році святкує 40-річчя з дня набуття статусу окремого навчального закладу –   1 вересня 1980 року. Історія створення музичної школи, як філії Тернопільського музичного товариства, розпочата з 1967 року, у 1974 році ДМШ стає філіалом Борщівської школи мистецтв.

Скала-Подільська дитяча музична школа працює під керівництвом умілого, ініціативного, відданого своїй справі, директора Віктора Кустіцького та 11 професійних, талановитих викладачів, які збагачують добром та духовністю своїх вихованців, відкривають їм шлях до вершин виконавської майстерності. Навчання у закладі організовано та проходить за різними спеціальностями:

• фортепіано:  Наталія Кустіцька, Наталія Подворна, Ольга Баглай;
  • вокал: Ірина Івасєчко, Анна Кузик, Галина Черсак;
  • скрипка: Євген Олексюк, Надія Корсун;
  • гітара: Роман Боднарук;
  • баян: Віктор Кустіцький;
  • хореографія: Руслана Коцемір;
  • теоретичні дисципліни: Наталія Кустіцька, Надія Корсун.

Цього року навчається 114 учнів, деякі з них уже переможці, номінанти різних творчих конкурсів, олімпіад, фестивалів. Так, лише впродовж 2016-2020 років нагороджено у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах

-за І місце – 24 учні;

-за ІІ місце  - 41 учень;

-за ІІІ місце – 17 учнів.

Гран-прі здобули:

- вокальний ансамбль «Домісольки», керівник Ірина Івасєчко, (м. Івано-Франківськ, 97-ий Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Українська естафета творчості»);

- Дрозд Ярина, учениця 5 класу вокалу, керівник Ірина Івасєчко,  (м. Теребовля, ХХ регіональний конкурс-фестиваль «Надія-2019»);

- хореографічний ансамбль «Еверест», керівник Руслана Коцемір, та вокалістка Софія Кустіцька, керівник Галина Черсак (м. Хмельницький, Всеукраїнський конкурс «Осіннє рандеву»).

Педагогічний колектив, вихованці ДМШ – знані не тільки в громаді, області, Україні, але і за їх межами.

Бажаємо творчих здобутків, світового визнання, вдячних шанувальників, а найголовніше – міцного здоров’я.

Додаткова інформація за посиланням : www.facebook.com