Навіщо працівникам селищної ради надбавка до зарплати?

Дата: 08.10.2020 23:57
Кількість переглядів: 3280

Фото без опису

 

Протягом останнього часу в соцмережах та серед мешканців громади активно обговорюється розпорядження селищного голови про виплату надбавок у розмірі 50% до посадового окладу працівникам селищної ради. Отож давайте об’єктивно розберемось в даному питанні.

Посадовий оклад працівників органів місцевого самоврядування не залежить від мінімальної заробітної плати і нараховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268. Також обов’язковими нарахуваннями є надбавка за ранг та вислугу років. Окрім того, може виплачуватись надбавка за напруженість  у розмірі 50%.

Для того, щоб вступити на службу в ОМС, необхідно пройти конкурсний відбір. Обов’язковою є вища освіта не нижче рівня бакалавра. А ще всім нам хочеться, щоб в нашій селищній раді працювали висококваліфіковані працівники.

Вже кілька останніх років посадовий оклад спеціалістів є меншим від мінімальної заробітної плати, офіційно встановленої урядом. Проте зарплата працівника не може бути меншою мінімальної. Тому у будь-якому випадку обов’язковим буде нарахування доплати.

Ось роздруківка отриманих виплат деяких спеціалістів селищної ради.

Фото без опису

Як бачимо з роздруківки, наші працівники на руки отримують заробітну плату в розмірі, ледь більшому від мінімального. І це вже з доплатою 50%. А чи зможемо ми залучити до роботи хороших молодих спеціалістів, виплачуючи їм 3600 грн?

В селищній раді проводяться відкриті конкурси на заміщення посад. То чому не іде молодь на таку престижну службу? Вже четвертий конкурс відбувся за наявності одного кандидата.

В нас був прекрасний спеціаліст – начальник фінансового відділу Микитюк Сергій, молодий, розумний, перспективний. Але його переманили на більш оплачувану роботу і він залишив громаду. Хороший програміст з відповідною вищою освітою Дубчак Роман через малу зарплату виїхав на роботу в Польщу. Молода розумна юристка Івасєчко Алла, яка в громаді була єдиним реєстратором та надавала послуги з реєстрації майна, юридичних та фізичних осіб-підприємців мешканцям Скала-Подільської і навколишніх громад, приносячи додатковий дохід в бюджет, вирішила тимчасово залишити роботу. І тепер усім приходиться вишукувати по області, де можна зареєструвати майно. Молодий перспективний спеціаліст Зьомко Володимир, пропрацювавши кілька місяців, вирішив за краще влаштуватись водієм в іншій організації, адже там зарплата значно вища. Також не вдалось втримати Олександра Данильціва, який поїхав на роботу в Польщу. Навіть багаторічний водій Андрій Фурманов залишив селищну раду та виїхав за кордон. Нещодавно до нас прийшов молодий спеціаліст – Харатін Ярослав, який міг би в перспективі стати справді висококваліфікованим працівником, проте і він вже задумується над тим, де б міг заробляти достойну зарплату. А вибір сьогодні є. В крайньому випадку – робочі руки завжди потрібні за кордоном. А там заробітна плата в рази більша (знаю з власного досвіду).

Усі розуміємо, що сьогодні в країні криза. І сто разів можна говорити, що замінити можна усіх. Але давайте все ж думати на перспективу. Якщо будемо так егоїстично і зі злобою відноситись до тих, хто працює, то чи не залишиться громада без хороших спеціалістів чи то в селищній раді, чи в медицині, чи освіті? До кого звертатимемось в разі необхідності?

 

 

Тетяна Чубак


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь