Як постала місцева «Самооборона»

Дата: 23.02.2021 21:55

Минуло сім років з часу трагічних подій на Майдані: за покликом серця тисячі патріотів ціною власного життя  готові були захищати свободу незалежність, європейський курс  України.  З висоти нинішнього дня пригадуються різні випадки, пов’язані  з історією Майдану.   Один з них оповів Юрій Дудник .

• На Майдані були вже перші жертви. Сходи громад  на підтримку протестувальників відбувалися у кожному населеному пункті, формувалися групи для виїзду на Київ. 20 лютого  надійшла інформація з Кам’янця про те, що у Західну Україну направляється  дві великі групи «тітушок» для організації провокацій та залякування людей. Перший урок провокаторам дали студенти міста. Впродовж години на роздоріжжі біля залізниці зібралися біля 300 осіб – мешканців Скали та довколишніх сіл, серед яких було чимало жінок. Хтось мав биту, дехто штахетину, але більше розраховували на власний кулак.  Директор асфальтного заводу виділив БєлАЗ, « Сталеву Волю», із сокового надали бочку… Було розроблено чергування , до нас долучилися борщів’яни Володимир Яворський та Андрій Данилевич із побратимами. Пригадую, як відбулася позачергова сесії селищної ради, рішенням якої було створена  «СкалаПодільська самооборона». Я став її командиром, у нас були сотники, десятники.З лютого до липня  ми чергували з працівниками міліції, допомагали підтримувати громадський порядок, пильнували дороги. Багато із самооборони поїхали на Майдан – події дуже стрімко розвивалися,  пізніше  пішли в АТО. І нині з приємністю згадую добре ставлення до членів самооборони підприємців Артура Аветісяна, Сергія Гуцула, за що їм велика подяка. Оптовики з продуктами теж неодноразово ділилися печивом , консервами, спілкувалися з нами. Нині  ми щоквартально їдемо на Схід, веземо продукти, інші потрібні речі. Також вважаємо зо обов’язок періодично здавати кров для військового шпиталю у Дніпрі. Світла пам'ять про тих, хто віддав життя за ідеали Свободи і Незалежності. Слава Україні! Героям слава!