Вшанували патріота України

Дата: 05.03.2021 17:10

Традиційно 5 березня у лісовому масиві біля Гукова  збираються усі, котрі мислять себе українцями, уболівають за Україну, докладають зусиль, щоби наша держава була сильною. І цьогоріч біля пам’ятного хреста в честь генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича (псевдо Тарас Чупринка) зібралося кілька сотень небайдужих, щоби згадати славетну історичну постать – патріотичну ,освічену, обдаровану,інтелігентну. І ще – надзвичайно мужню. Саме 5 березня 1954 року у селі Білогорща на Львівщині у нерівному бою з посіпаками НКВС загинула людина,яка понад усе любила Україну, і метою життя котрої була незалежна самостійна держава. У поминальному заході взяла участь делегація Скала-Подільської селищної ради, яку очолювали заступники селищного голови Мирон Придруга та Андрій Чокан, котрий виступив перед присутніми. До громадськості звернулися голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, очільник Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, депутат Кам’янець-Подільської районної ради Володимир Барановський,  голова Гуківської  територіальної громади Петро Ільницький. Патріотичні пісні прозвучали у виконанні народного самодіяльного ансамблю «Відлуння» з Іванкова та маршируванням рою  соколят Гуківської гімназії. Панахиду відслужили священники – представники різних конфесій Скали-Подільської та Гукова. Вела захід Людмила Гричух. Завершили захід виконанням Державного гімну України, покладанням квітів та запаленням лампадок.