Квіти шани Великому Кобзареві

Дата: 10.03.2021 10:30

Цьогоріч виповнюється 110 років з часу встановлення у Бурдяківцях  одного з перших на Західній Україні пам’ятників Тарасові Шевченку.  Його збудували у вигляді хреста, що цілком було у дусі того часу та не вимагало значних фінансових затрат. Достеменно невідомі конкретні організатори та сподвижники патріотичної справи, котрим навіть за умов відсутності незалежної української держави вдалося втілити задумане. Не одне покоління представників місцевої громади і довколишніх сіл приходили і приходять  до цього святого місця, щоби віддати шану Великому Кобзареві у Шевченківські дні, під час фестин, державних свят.  1964 року в селі встановлено повнофігурний пам’ятник Тарасові Шевченку (скульптор Володимир Одрехівський зі Львова). Перший пам’ятник великому поетові та художнику було відкрито  ще 1881 року в Харкові у садибі Алчевських. Нині тільки в Україні налічується понад 1250 памятників  Тарасу Григоровичу, лідером за їх числом вважають Прикарпаття. На Тернопільщині, зокрема, пам’ятників налічується 171, понад 90 з них встановлено від часу проголошення незалежності України. Майже 130 пам’ятників встановлено у 35 країнах світу. Найбільш відомі з них меморіал Тараса Шевченка у Вашингтоні, Оттаві, Римі, Афінах, Буенос-Айресі, Будапешті...

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Живі квіти лягли до пам’ятних місць у Бурдяківцях, керівники селищної ради та представники громадськості запалили лампадки.