Схилімо голови у скорботі

Дата: 14.05.2021 15:45
Кількість переглядів: 775

Фото без опису

Дорогі земляки! 16 травня ми відзначаємо  День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режим. Цей поминальний день  спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні один з найтяжчих злочинів проти людяності комуно-московської  влади. Пізніше цей пам’ятний день був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Президента України від 15-го липня 2004-го року  було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політичних репресій». Надалі, з  травня 2007 року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати.

Як відомо, 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду та слідства було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

За даними розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

 Репресії на теренах нашого краю почалися вже пізньої осені 1939 року. До початку ІІ Світової війни  до Чортківської та Копиченецької тюрем були ув’язнені тисячі наших земляків – господарів, священників, учителів, студентів, просто тих, котрі уміли читати та писати… Гіркою була їхня доля. З новою силою репресії радянської влади охопили наш край наприкінці 40-их – на початку 50-их років. Довгі ешелони вивозили краян на Далекий Схід, Сибір і хто- зна скільки  люду не доїхали до тих світів, а скільки патріотів загинули у криївках, підвалах допитів,  нерівних боях з енкаведистами та запроданцями. Згадаймо усіх поіменно у спільній молитві, запалімо свічу пам’яті, покладімо квіти шани на могилу ( якщо є можливість)  тих, хто став жертвою політичних репресій. Вічна пам'ять!

 

                                          Селищний голова 

 Ігор ЛОБОДА


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь