Хроніка урочистостей

Дата: 25.08.2021 08:24

Фото без описуТакого велелюдного заходу в Скалі-Подільській не було вже давно: сотні небайдужих у вишиванках  22 серпня вишикувалися дорогою від асфальтного заводу до річки Збруч, щоб долучитися до встановлення рекорду України “Найдовший прапор єдності українського народу”. Ідея проведення виникла ще навесні і таким чином, стала “фішкою” святкувань 30-річного ювілею Незалежності України. Представниця Книги рекордів України Світлана Леус вручила диплом про встановлення рекорду(3000 м  синьо-жовтого стягу) селищному голові        Ігореві Лободі та Гуківському сільському голові Петру Ільницькому.

У спільній молитві за країну та концерті “Заплетемо Україну разом” взяли участь не тільки очільники громад, численні скаличани й гуківчани, але й голови: Тернопільської обласної державної адміністрації — Володимир Труш, обласної ради — Михайло Головко, Хмельницької обласної державної адміністрації — Сергій Гамалій, обласної ради — Віолета Лабазюк, Чортківської районної державної адміністрації — Володимир Шипітко, районної ради — Марія Чупрій, Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації — Олександр Анур'єв, заступник голови районної ради - Микола Жоган , а також депутати різних рівнів двох областей. Учасники встановлення рекорду України отримали сертифікати.

Фото без описуОпісля святкове дійство зосередилося на центральному селищному стадіоні.

У концертній програмі взяли участь вокалісти та аматорські колективи громади, а також гурти     “The Swoop”(Скала-Подільська), "Фа мажор" (Тернопіль), "Monopolia" (Чернівці). Людно було біля фотозон та наметів, які облаштували старости та працівники культури і освітяни сіл. Тут можна було почастуватися традиційними стравами краю, для малечі працювали дитячі атракціони.

Учасникам бойових дій на Сході України вручили подарункові сертифікати, ветеранів визвольного руху нагородили цінними подарунками. Були також відзначені старожили громади та мешканці, котрі народилися 24 серпня. Уперше було вручено нагрудний знак та диплом “Почесний громадянин Скала-Подільської територіальної громади” Василю Гнідому за рішенням сесії від 19 серпня 2021 року .

23 серпня відбулося освячення та підняття Державного прапора України біля приміщення селищної ради.

Фото без опису Фото без опису

Було організовано велопробіг для молодшої та старшої вікових груп. Також того дня працювали дитячі атракціони.

Фото без опису Фото без опису

24 серпня, у День Незалежності України, у храмах громади відбулися святкові літургії. До пам’ятних місць у Скала-Подільській селищний голова Ігор Лобода та працівники апарату поклали кошики живих квітів.

Фото без опису Фото без опису

Урочистості знагоди 30-річчя  Незалежності України відбулися також в Бурдяківцях, Іванкові, Гуштині, Вербівці, Ниврі....

ПОДЯКА

За підготовку та проведення заходів, приурочених ювілею України висловлюю щиру подяку учасникам художньої самодіяльності: зразковому танцювальному колективу «Едельвейс» Скала-Подільського будинку культури (керівник Наталя.Кульчицька, балетмейстер Наталя.Денькович), читцям ансамблю «Перлина Надзбруччя» Скала-Подільського будинку культури (керівник Наталія Кульчицька- В.Лукаш, М.Ратушняк, А.Трембовецький), гурту «На долоні» Скала-Подільського будинку культури (Сергій Кульчицький, Надія Гоцак, Олена Боднарчук), вокальному ансамблю «Домісольки» Скала-Подільської музичної школи  (керівник Ірина .Івасєчко, - Олегу Мошаку, Ніколі Варабец, Ліані Лукаш), Денису Чорнію, Олегу Ковею  -Гуштин, жіночому ансамблю з Лосяча (керівник Надія.Гоцак), дуету «Українські чарівні» Надія Гоцак, Олена Боднарчук, дитячому ансамблю «Веселі нотки» (керівник Олена.Боднарчук) - Лосяч, Ярині Дрозд, Ігорю Окрякові,  Марії Ханевич, танцювальному колективу «Надзбручани» ( керівник Михайло Ханевич) - Бурдяківці ,хору Іванківського будинку культури  (керівник Володимир Гричух), аматорському ансамблю патріотичної пісні «Відлуння» (керівник Ірина.Ярчук) — Іванків, жіночому ансамблю (керівники Ольга Зельська,Галина Дмитрів), Ольгі Шупенюк, Галині Дмитрів  - Нивра, хореографічному колективу «Барви» (керівник Олена Желязко)- Іванків, тріо Олександру Ломакіну, Валерії Яремчук, Лізі Корж  (керівник Світлана Ломакіна) , Світлані Мартинюк - Турильче, Діані і Олесі Волинець  - Вербівка,  Людмилі Гричух, Андрію Трембовецькому, Сергію Кульчицькому, хореографічному колективу «Еверест» Скала-Подільської музичної школи  (керівник Руслана.Коцемір),  Ірині Харатін, Наталії Кульчицькій;

старостам сіл : Василеві Волощуку, Оксані Цпін, Надії Бартків, Ользі Репетівській,        Тетяні Білик.

А також працівникам ДП “Благоустрій” (начальник Вадим Биць), Володимиру Руснаку, Олегові Савчаку - робітникам ККП (начальник Юрій Альбертович), Олегові Вороніну (працівникові ЗОШ І-ІІ ст. директор Оксана Ундерко), начальникові відділу освіти, культури, молоді, спорту і туризму Олександру Ющишину, всім працівникам селищної ради.

Особлива вдячність за фінансову підтримку і співпрацю меценатам: Василеві Градовому, Олегові Гундзику (ПАП “Дзвін”), Петрові Лабазюку (ТОВ “Агро-2004”), Володимирові Гордієнку (ПП “Садом”), Вадимові Джосу (ТОВ “Бурдяківський спецкар’єр ”), приватним підприємцям Наталії Шашкіній, Сергієві Кульчицькому; Марії Лихо ДОТ "Збруч", Вадимові Руснаку  - за пошиття прапора, Євгену Шпаку-за мистецьку репрезентацію громади; Анатолію Ружицькому-за операторську зйомку миттєвостей свята.

Добра вам всім, здоров’я, здобутків у праці, хай Бог віддячить сторицею!

З повагою           Ігор ЛОБОДА