У Дубівці освятили храм

Дата: 02.11.2021 11:37

У Дубівці освятили храм

У неділю  у невеликому селі Дубівка відбулося освячення відремонтованої та реставрованої церкви Святого Симеона-стовпника. На цю подію місцеві мешканці чекали понад півтори року: завадила пандемія, вишукували необхідні матеріали, підбирали майстрів. Невелика церква, яку придбали парафіяни у сусідніх Циганах 113 років тому і  була освячена на честь Святого Миколая, - деревяна, окремі конструкції струхлявіли, протікав дах. За історичними джерелами, саме у цій церкві під час перебування у Циганах Іван Франко читав Псалтир. Щоби зберегти будівлю для нащадків, директор ПАП «Дзвін» Василь Градовий, керуючий відділком, член виконкому  селищної ради Олег Гундзик виділили значні кошти, організували майстрів та невелику громаду села для спільної важливої мети. Віднині позолочений хрест, покритий жовтим анодованим металом купол та обшиті антикорозійною вагонкою «під дерево» стіни церкви тішитимуть не лише мешканців Дубівки. Осучаснено храм також у середині. Загалом на відновлювані роботи Василь Градовий з родиною витратив 900 тисяч гривень, немало коштів зібрали дубівківчани. Чин освячення відновленої церкви, великого образу-чеканки Царя Христа та нового дзвона (поофірували місцеві мешканці) здійснили декан Борщівського деканату УГКЦ о.Михаїл Грицьків, священики-протоієреї Олег Сушельницький та Любомир Павлик. У святковій літургії з цієї нагоди  (із дотриманням протиепідемічних заходів) взяли участь мешканці та гості села, депутат обласної ради Василь Градовий, Олег Гундзик, перший заступник селищного голови Мирон Придруга, староста Бурдяківського старостинського округу Ольга Репетівська, депутати селищної ради Вадим Джос, Павло Андрушків.