Шановні мешканці Скала-Подільської громади!

Дата: 30.12.2021 08:00

Шановні мешканці Скала-Подільської громади!

Аби Новорічні та Різдвяні свята залишили гарний настрій та приємні враження нагадуємо, що варто дотримуватися елементарних правил безпеки.

Слід також стежити за дотриманням цих правил особливо під час свята, бо їх нехтування може обернутися для дорослих: обмороженням, побутовою травмою, алкогольним отруєнням. Причинами нещасних випадків серед дітей взимку бувають: гострі алергічні реакції, харчові отруєння, опіки, переохолодження.

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, дослухайтесь корисних порад і це допоможе вам безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята

· Отож, не встановлюйте ялинку на шляхах евакуації;

· поблизу опалювальних приладів, телевізорів, приймачів, магнітофонів.

· Встановлюйте ялинку на стійкій основі: на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко загоряються.

· Не прикрашайте ялинку іграшками, виготовленими із легкозаймистих матеріалів.

· Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виробництва.

· Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію:

· напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт.

· Гірлянди потрібно закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі.

· Не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;

· Ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні  бенгальські, вогні, відкритий вогонь, феєрверки, вибухонебезпечні хлопавки, петарди та ін;

· Не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте малюків одних, без нагляду дорослих;

· Хвою, яка обсипалася з ялинки, треба відразу прибрати.

· Не залишайте запалені свічки без нагляду, будьте особливо уважні, якщо в будинку є діти і домашні тварини;

· Не залишайте на тривалий час без догляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади, котли чи газові конвектори, а тим більше  - печі.

При отруєнні чадним газом необхідно терміново вийти на вулицю на свіже повітря, для постраждалих слід викликати швидку допомогу.

Запалювати петарди і феєрверки потрібно на пустирях або на відкритих майданчиках парків і скверів;

підпал гніту петард і феєрверків не можна довіряти дітям або нетверезим дорослим.

Пам'ятайте завжди про техніку безпеки при катанні на гірках і ковзанках.

Щасливого вам  Нового Року та Різдва!

Відділ соціального та цивільного

захисту населення селищної ради