З нагоди Дня Соборності

Дата: 21.01.2022 10:34

З нагоди Дня Соборності

Сто три роки  тому на Софійському майдані у Києві відбулася вікопомна подія -  об’єднання в одну державу Української Народної  Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.Збулася одвічна мрія українців жити і творити у  Незалежній, Соборній, Вільній  країні. Хоч до утвердження  України  як держави, вона  втратить мільйони життів синів і дочок.

З нагоди Дня Соборності  на мості  через Збруч представники  Скала-Подільської  та Гуківської громад утворили ланцюг єднання. Делегації обмінялися хлібом-сіллю. Під звуки духового оркестру колона попрямувала до пам’ятного хреста генерал-хорунжому  УПА Роману Шухевичу. Дівчата та юнаки  у національних строях  несли велике  синьо-жовте полотнище. До присутніх з вітальними словами звернулися голови громад – Петро Ільніцький та Ігор Лобода, Аліна Костишина – Шлякова, помічниця депутата Хмельницької облради Петра Лабазюка. Учасники зібрання виконали Славень України. «Багатоголосе Слава Україні! Героям Слава!» рвучкий холодний вітер розніс понад берегами  сивочолого Збруча.