Як поводитися під час воєнних дій

Дата: 25.02.2022 12:35

Війна завжди несподівана і страшна для будь-якої людини. Руйнується звичний життєвий уклад, під загрозою може опинитися ваше життя і життя близьких вам людей. Правильна поведінка під час бойових дій істотно підвищить ймовірність благополучно пережити важкі часи.

Вам знадобляться

-обережність;
-збереження спокою;
-вода і провізія;
- план дій;
- радіо або телевізор, телефон.

Варто дотримуватися певних правил:

1. Якщо ви є військовозобов’язаним, ваші подальші дії, швидше за все, будуть визначатися вашим начальством. Але навіть  якщо  ви цілком цивільна людина, теж можете опинитися в епіцентрі бойових дій.
  2. Ваша поведінка в зоні бойових дій визначатиметься двома основними факторами. Перший - якщо ви опинилися в районі бойових дій, в яких не приймаєте участі, перед вами стоїть одне завдання — вижити. Саме цьому і повинні бути підпорядковані всі ваші дії. Уникайте з’являтися на вулицях в денний час, ви можете потрапите під обстріл або руйнування. Вночі не запалюйте яскравого світла, зашторюйте вікна. У сільській місцевості легше визначити зону небезпеки – світлову, звукову тощо.

Другий - не ховайтеся поблизу  потенційних цілей для бомбардування або ракетного удару — держустанов, військових об’єктів, діючих електростанцій, водозаборів. Під час стрілянини  не намагайтеся подивитися, що там відбувається.

Ощадливо використовуйте харчі та воду.

1. Будьте обережні з невідомими предметами.

4.Не довіряйте одному джерелу інформації – намагайтеся її отримати з різних джерел.

5 Ще раз перевірте  власний підвал – це ваше надійне укриття, де ви добре орієнтуєтеся, знаєте, де що знаходиться. Свічка (лампадка) чи ліхтарик, ослінчик, плед, медикаменти, продукти, вода - ось необхідний мінімум. У певному місці зберігайте документи. Головне – не панікувати!

Нагадуємо, що мешканці багатоквартирних будинків по вул. Грушевського,  Залізнодорожна вразі обстрілів зможете перебути в  укритті шкільного тиру  «вхід через котельню» ; мешканці вул. Купчинського – в колишньому ПРУ -  (вул. Медова).

Мешканці центру та старої Скали також жителі населених пунктів громади, використовуйте підвали власних будинків.

Відділ  соціального та цивільного захисту населення