Підвищення пенсій з березня 2022 року

Дата: 04.03.2022 11:43

16 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році».

Документом визначено коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні для індексації пенсій з 1 березня 2022 року — 1,14. У разі коли збільшення в результаті перерахунку «трудових» пенсій, «військових» пенсій (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

До «трудових» пенсій, призначених за зверненнями до 31 грудня 2021 року включно, які не підвищуються з 1 березня 2022 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 135 гривень.

Крім того, на коефіцієнт 1,14 підвищуються розміри:

• пенсій, призначених до 31 грудня 2021 року включно військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та членам їх сімей;
  • мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • щомісячних компенсаційних виплат, передбачених для осіб, які досягли віку від 75 до 80 років та віку 80+.

Окрім того, постанова передбачає встановлення додаткових гарантій щодо розмірів мінімальних пенсійних виплат. Так, передбачено встановлення щомісячних доплат до пенсій:

• особам, які отримують «трудову» пенсію та мають повний страховий стаж (35 років — чоловіки, 30 років — жінки) або є особами з інвалідністю І групи, в яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2 300 гривень, в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру;
  • особам, які отримують пенсію, які не працюють та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат (незалежно від їх виду) не досягає 2 100 гривень, у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Зазначені перерахунки пенсій проведено за матеріалами пенсійних справ.

Виплачуватись перераховані пенсії будуть з березня місяця.

Головне управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області

Начальник Головного управління                                         Ігор МОСКАЛИК